Oyun

1-4 Şubat’ta Gaming İstanbul Fuarındayım

GİST 2018 Fuarındayım! 1-4 Şubat arasında düzenlenecek Gaming İstanbul 2018 fuarında basın kartıyla birlikte röportaj peşinde koşarken, sizlere de anlık olarak içerikleri oyun blogu üzerinden sağlayacağım.

Güzel bir GİST 2018 duyurusu ile başlamak istiyorum. 1-4 Şubat 2018 tarihleri arasında Türkiye’nin oyun sektörü genelinde düzenlenen en profesyonel fuar ve etkinliklere ev sahipliği yapan GİST yani Gaming İstanbul fuarındayım. Size önce biraz GİST nedir kısmını anlatayım.

GİST, Gaming İstanbul’un kısaltılmasıyla isimlendirilmiş, sadece bilgisayar oyunları üzerine değil, genel olarak “oyun”un girdiği tüm platformları ve hatta tüm sektörleri kucaklayan bir etkinlikler bütünü. Burada mobil oyun geliştiricilerinden, genç kitleyi hedefleyerek pazarlama stratejileri oluşturan beyaz yakalılara kadar herkesi ilgilendiren ve herkesi buluşturan bir projeden bahsediyoruz. Diğer fuarların aksine GİST, sadece cosplay şovları ve oyun promosyon kodlarının dağıtıldığı bir etkinlik değil. Özellikle şirketler özelinde de bir çok cazibe sunan, amatör oyun geliştiricilerinin bile dev yatırımlarla ayrılabildiği bir fuar. Hatta öyle ki, masa üstü karton kutu oyunlarından tutun, cosplay malzemeleri satan mağazacılık girişimlerine kadar her şeyi bulabiliyorsunuz.

Biraz da size kendi sitelerinden derleme yapayım. Geçen sene bu fuara, yani GİST 17’ye 82417 kişi gelmiş. 72 katılımcı firma, toplamda 14000 metrekarelik alanda bu etkinliği tamamlamış. Bu sene potansiyel daha da artmış durumda. Beklenen ziyaretçi 100000’in üzerinde.

1 Şubat 2018’de kapılarını açacak Gaming İstanbul 2018 fuarı, saat 10:00’da ziyaretçilerini kabul etmeye başlayacak. İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek etkinliğe 100’e yakın firma katılacak. Fuar alanı, Indie alanı, Nostalji alanı gibi alanlarıyla bu sene harika bir çalışmanın ürünü olarak karşımıza gelecekler.

Profesyoneller için ise kaçırılmaması gereken bir fırsat olan GİST 2018, Türkiye’de sadece oyun sektörünün yarattığı 700 milyon dolarlık pazarla birlikte, markalara ve firmalara büyük bir kitle erişimi vadediyor.

Peki ben ne yapacağım. Öncelikle içerik oluşturmak adına sağa sola çok fazla koşturacağım. Girişimcilik blogu tarafında yayınladığım röportajların devamı bu fuarda da gelecek. Özellikle yakalamak istediğim 3 isim var. Ayrıca ben basın kartıyla gireceğim için muhtemelen giriş çıkışlarda çok fazla zorlanmayacağım. Bolca fotoğraf çekip, yanımda taşıdığım bilgisayarım ile anlık olarak içerikleri girebileceğim.

Umarım bu etkinlik, ülkemizdeki oyun sektörünün geleceğini çok daha fazla olumlu etkiler. Her gün büyüyen pazarda, büyük şirketlerin de pay alması herkesin temennisi. Özellikle sektörle alakası olmadığı halde, genç ve dinamik kitleye ulaşması gereken şirketler bir an önce bu sektöre adımını GİST 2018 gibi fuarlarla atmalı.

8 Yorum

  1. Sizi uzun bir süredir takip ediyordum, bir ara kaybetmiş gibi oldum fakat bu fuar yeniden keşfetmeme vesile oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu