SEO Hizmeti
Mobil Oyun İncelemeleri

17 Saniye – Kelime Oyunu

Figly Games'in ikinci oyunu olan 17 Seconds yani 17 Saniye isimli kelime oyunu incelemesini sizler için gerçekleştirdim.

Figly Games isimli yerli geliştiricilerin çıkarttığı ikinci oyun olan 17 Seconds tam bir hızlı düşünme oyunu. Kategorisi ise Kelime Oyunu olarak geçiyor. Türkçe dahil 7 Dünya dilinde yayınlanan oyun Türkiye sınırları içinde 17 Saniye olarak isimlendirilmiş. Bu kısa ve giriş bilgilerinden sonra oyunun amacı, oynanış gibi konularda mobil oyun incelemesi işini yapalım!

Oyun TDK’dan aldığı güncel 5 harfli kelimeler üzerine kurulu. Diğer dillerde ise yerel dil kurumlarında itinayla seçilmiş kelime havuzu ile dev bir kütüphane oluşturulmuş. Oyunun ana amacı, size verilen 5 harf ile istenen kelimeyi yaratmak. Örneğin M,A,K,E,L harfleri veriliyor ve sizden 17 Saniye içerisinde doğru kelimeyi bulmanız isteniyor; yani KALEM kelimesini. Çok zor kelimeler de yok değil. Bu zor kelimelerde ise yardımınıza joker haklarınız koşuyor. 3 joker hakkı tanımlanmış. Bunlardan ilki süreyi durdurmak yani 17 saniye kısıtlamasını kaldırmak, ikincisi harf alayım jokeri, üçüncüsü ise sıradaki soruya geçelim jokeri.

Oyunu oynarken amacınız tabi ki en yüksek seriyi yakalamak. Yani soru kısıtlaması yok. Nereye, kaçınca soruya kadar gidebilirseniz gidiyorsunuz. 17 Saniye içerisinde bilemezseniz de yarışma sona eriyor ve puanınız, kazandığınız altın gibi bilgiler içeren bir skor ekranıyla karşılaşıyorsunuz. Kazandığınız altınla joker hakkı satın alabiliyorsunuz. Ayrıca reklam izleyerek ya da görevleri tamamlayarak da altın kazanabiliyorsunuz.

Oyunun en beğendiğim noktaları, istediğiniz zaman dil değiştirebilme olanağınızın olması yani ben biraz da ingilizce kelime oyunu oynayayım diyebilmeniz, joker hakları ve bu jokerleri reklam izleyerek ya da görev yaparak kazandığımız altınlarla alabilmemiz, profilimizde en uzun kelime serisi ve en iyi skor puanımızın yer alması gibi özellikleri. Muhtemelen yakın zamanda popüler oyunlar arasında yer alacaktır. Oyun zaten şuanki durumunda bile sürekli güncelleniyor. Farklı kelime sayıları da gelebilirmiş duyduğuma göre.

Yakın zamanda global çapta bir skor tablosu da 17 Seconds’a eklenecekmiş. Oyunun renkleri de ayrıca hoşuma gitti diyebilirim. Oyunu indirme bağlantısını aşağıya bırakıyorum, android oyun indir demeden önce inceleme yazımı okuduğunuz için de teşekkür ederim. Bu arada belirtmeliyim ki oyun sadece android oyunu olarak var.

0%

Etiketler

6 Yorum

  1. IOS icin cikmasini sabirsizlikla bekliyorum. LOLTest de IOS’a cikmamisti, bu da cikmazsa aglarim 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı