Oyun Blogu

6-9 Eylül’de GameX 2018 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarındayım

Hemen hemen hiç bir oyun fuarını kaçırmamış birisi olarak sanıyorum GameX 2018’i de boş geçmem olmazdı. 6-9 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan GameX 2018 hakkında önce biraz bilgi vereceğim, ardından ön yorumlarıma geçeceğim.

GameX 2018’de neler olacak? Kuralları neler? Neleri bilmem gerekiyor?

Cosplay yarışmaları, e-spor turnuvaları, bağımsız geliştirici oyun alanı (indie game alanı), drone ve robot yarışmaları, konferanslar, atölye çalışmaları, B2B alanı (Business to Business görüşmeleri), Geek Bazaar ve tabi ki oyun sektöründen yüzlerce marka olacak. Gamex 2018’e girebilmek için 12 yaşın üzerinde olmanız gerekiyor. 12 yaş altı misafirler ise 18 yaş üstünde bulunan bir refakatçi ile birlikte girebiliyor. Ulaşımı oldukça kolay, metrobüs ile Beylikdüzü son durakta inmeniz yeterli olacak. Bilet fiyatları hafta içi 15 TL, haftasonu 20 TL ve 4 günlük kombine 50 TL olarak satışta. Ayrıca sıra beklemek istemiyorsanız 100 TL ücretle VIP kombine de alabilirsiniz.

Gaming İstanbul 2018 Nasıl Geçti? Gist 2018 Hakkında Her Şey

Daha önce Instagram hesabımdan ve yukarıdaki linkten hatırlayacağınız üzere basın kartı ile Gaming İstanbul 2018 fuarına katılım sağlamıştım. GameX 2018 ile GİST 2018’in karşılaştırılması bana göre yanlış olur. GİST daha çok firmalara hitap eden, geliştiricilere hitap eden ve merkezi konumu nedeniyle iş görüşmelerine daha yatkın bir fuar gibi geliyor bana. Özellikle alışverişe o kadar ağırlık vermişlerdi ki, oyun oynayacak stand bulmak gerçekten de zordu. Mükemmel bir eğlence deneyimi yaşandığını söyleyemem özet olarak. Ancak profesyoneller için iyi sayılabilir. Hatta yukarıdaki içerikte diğer fuar ile ilgili olumlu ve olumsuz düşüncelerimi okuyabilirsiniz.

GameX 2018 fuarı ise oyun ile dolu bir fuar olarak gözüme çarpıyor. Yani çok daha eğlenceli, çok daha oyun dolu, çok daha oyuncuya hitap eden, alışveriş yapmasanız da sadece etkinliklerle bile keyif alabileceğiniz uluslararası bir eğlence organizasyonu. GameX 2018, muhtemelen ülke tarihinin en büyük oyun ve eğlence fuarı olacak. Yani diğer fuarların aksine gerçekten eğlenmek ve oyun oynamak için gidebileceksiniz. Sadece müşteri sıfatınız olmayacak, bundan eminim…

Eğer bir aksilik olmazsa ve 2 adet basın kartı ulaşırsa, nişanlımla beraber yine harika bir organizasyona gidip oraların nabzını tutacağız. Bu arada soracaklar için şimdiden söyleyeyim, yönetici pozisyonunda bulunduğum E-GameShop adına değil, blogum adına gideceğim. Çünkü tarafsız ve kaygısız şekilde düşüncelerimi aktarmak istiyorum. Eğer siz de 6-9 Eylül tarihleri arasında orada olursanız, bolca muhabbet edelim. Aşağıya fuar ile ilgili önemli linkleri ekliyorum, oradan daha detaylı bilgi alabilir, biletlerinizi şimdiden satın alabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Etiketler

Burak Şengüloğlu

Oyun dünyası ile çok çok erken yaşta tanışmış, 9 yaşındayken gül gifleriyle süslü ilk sitesini açmış, bir ara e-spor'a ve oyun haberciliğine sarmış, şu sıralar oyun geliştirme, firmalara danışmanlık hizmeti ve makale hizmetleriyle hayatının akışına kendisini kaptırmış bir şahıstır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da Göz At

Kapalı