Öneriler

ABD’de Yükselen Türk Kültürü

Yemekleri, hediyelik eşyaları, kahvesi, oryantal dansı ve hatta dizileri ile yükselen bir değer; Türk kültürü neden ve nasıl yükselişe geçti?

Türk kültürü tüm dünyada olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri’nde de yükselişte. Öyle ki; son 1 yıldır Türk kahvesi satışları 4’e katlanmış; oryantal dans sanatçılarının sayısı 2’ye katlanmış ve hatta diziler çoktan İngilizceye çevrilmiş. Peki bu nasıl ve neden oluyor? Bu sorulara yanıt arayalım.

Türk kültürü neden yükselişe geçti?

Öncelikle tüm dünya insanları yeni arayışlar ve keşifler içerisindeler. Artık kimseye kendi ülkesi, kendi kültürü, kendi yemekleri, kendi dizileri, kendi dansları ya da kendi kahveleri yeterli gelmiyor. Yani işin aslı Türk kültürü özelinde değil bu yükseliş. Zira Japon kültürü de inanılmaz derecede Avrupa’yı ve Amerika kıtasını sarmış durumda! Ancak konumuz Türk kültürü, bu yüzden bu konudan devam edelim.

İlgili Blog İçerikleri

Türk kültürü nasıl yükselişe geçti?

Turistlerin ülkemize bulundukları ziyarette etkilendikleri şeyleri ülkelerine taşımalarıyla bir kültür taşınımı gerçekleşiyor. Son zamanlarda TL’nin değer kaybıyla birlikte daha ucuz bir keşif ve tatil merkezi haline gelen ülkemiz, çok fazla turist çekti. Bu turistler de dinledikleri müzikleri, izledikleri dansları, yedikleri yemekleri ve içtikleri kahveleri ülkelerine taşıdılar. Kendi ülkelerinde de ilgi büyük olunca bu artık bir meslek haline geldi.

ABD’de oryantal dans mı?

Evet asıl blog konumuz Amerika Birleşik Devletleri’nde son zamanlarda inanılmaz popüler olan oryantal dans, modelleri, ajansları ve kurumsal yapıları da beraberinde getirip bir sektör haline geldi. Bu oryantal dansçılardan en ünlüsü de Lianah Chang (Instagram profilini ziyaret etmek isterseniz @LianahModeling) ile tanışma fırsatı buldum. Özel etkinliklerde ya da Türk gecelerinde kendi ekibi ya da şahsen organizasyon düzenleyebiliyor.

Lianah Chang

Lianah Chang özellikle Türk, Arap ve Hint kültürüne olan hakimiyeti ile göz önüne çıksa da, aslında ABD içerisinde çok fazla marka iş birliği de sağlıyor. Amazon’da ürün tanıtımı, özel Hilton Hotels videoları ve bir çok markanın reklam yüzü olmasıyla iş ağını da geliştiriyor. 50.000’den fazla takipçisi olan Lianah Chang kimdir diye soranlar için artık bir yanıtımız var!

Amerika Birleşik Devletleri ve diğer tüm ülkelerden bir çok markanın modeli olmayı başaran Lianah Chang ile iletişime geçmek için kendisinin Instagram hesabını aşağıdaki linkten ziyaret edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/lianahmodeling/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir