Öneriler

Android Telefonlar ve Cebimizdeki Hayat

Sponsorlu İçerik

Graham Bell’in icadı ile insanlığa mâl olmuş telefonlar günümüzde çok farklı boyutlara taşınmış haldeler. İnsanların her zaman daha fazlasını istemesi ve yaptığı çalışmalarda daha ileriye gitmesi günümüzün akıllı telefonlarının var olmasını sağladı. Neredeyse çoğu insanın kullandığı akıllı telefonların bu kadar tercih edilmesindeki en büyük etken mini bir bilgisayar olması diyebiliriz. İlk zamanlarda renkli ekranlar insanları heyecanlandırıyorken şimdi evimizdeki güvenlik kamerasına bağlanabiliyor olmasına bile şaşırmıyoruz. Özellikle novabazar.com internet sitesinden inceleyebileceğiniz android telefonlar daha özgür kullanım imkânı sunduğu için daha çok tercih ediliyor.

Android Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Android telefonlar her geçen gün farklı gelişmelerle karşımıza çıkıyor. Ne alacağımıza karar veremememizin en büyük sebebi de bu oluyor zaten. Genelde Snapdragon işlemci modelinin kullanılması tercihlerimizde “Hangi işlemciye sahip olmalı?” sorusunu ortadan kalkmasına yardımcı oluyor. Kullandığınız android telefon hızlı olsun istiyorsanız RAM kapasitesine dikkat etmeniz gerekiyor. Çoğunlukla 4 GB RAM’e sahip android telefonlar her insanın isteğini ve beklediği hızı karşılayabilecek niteliktedir.

Android Telefonlar

Android telefon modelleri dokunmatik ekrana sahiptirler. Yani telefonunuzdan birini arayacağınız zaman bile ekrana dokunursunuz. Bundan dolayı dokunmatiği kaliteli olan telefonlar seçmelisiniz. Video ve film de izleyebildiğimiz bu telefonlardan en yüksek keyfi almak istiyorsanız ekran çözünürlüğünün yüksek olmasına da dikkat etmelisiniz. Artırılabilir depo alanları sayesinde de hafıza sorunlarıyla sık sık karşılaşmazsanız. Dilediğiniz kadar uygulama, oyun, fotoğraf ve video ile telefonunuzun hafızasını doldurabilirsiniz.

Çoğu işimizi android telefon ile hallediyoruz. Durum bu olunca pilinin uzun süre dayanmasını beklemek de bizim en doğal hakkımız. Priz yanına kamp kurarak yaşamak da keyifli olmadığı için 3000 mAh ve üzeri pile sahip android telefon tercih etmelisiniz. Aksi durumda sizin piliniz bitmeden günde iki kere telefonunuzun pili bitmiş olacak.

Bir önemli konu da artık fotoğraf makinelerinin artık çok az kişinin elinde görmemize sebep olan kameraları. Fotoğraf çekmek sizin için de önemliyse ve kaliteli bir sonuç almak istiyorsanız yüksek çözünürlüğe ve diyaframı iyi olan telefonları tercih etmelisiniz.

Sizin Tercihiniz Hangisi?

Piyasada birçok markanın yer aldığı android telefon kulvarında her isteğe karşılığı olan android telefon modelleri mevcut. Boyutundan RAM’ine, kamera çözünürlüğünden hafızasına kadar nasıl bir cep telefonu arıyorsanız novabazar.com adresinden ulaşabilir ve modelleri karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz.

Etiketler

2 Yorum

  1. üstteki arkadaşa katılıyorum. android güzel bir şekilde zayıf noktalarını kapattı ve güçlenmeye devam ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Kapalı