Alışveriş Blogu

Ankara’nın İlk Oyuncu Konseptli Mağazası Açılıyor

E-GameShop isimli firmaya ve ortaklıklarına ait Ankara oyun mağazası, Ocak ayında açılıyor. Kızılay'da oyuncu mağazası olarak ilk olacak ...

Türkiye’de yeni yeni yayılmaya başlayan oyun kültürü, nihayet İstanbul dışına da taşmaya başladı. Biz oyun sektörü insanları olarak oldukça heyecanlandığımız ve açılışına katılacağımız E-GameShop isimli firmaya ve ortaklıklarına ait Ankara oyun mağazası, Ocak ayında açılıyor. Ankara gibi memur kimliğinden sıyrılıp, genç bir şehir olma özelliğini kazanan şehirde ilk defa uygulanacak ve cadde mağazası hüviyetine sahip bu oyun mağazası, sadece oyun değil, oyunculara yönelik ürünler konusunda ana arter olmayı planlıyor.

Neler satılacak diye soracaklar için hemen cevabı vereyim. Oyun konsolları, video oyunlar, masa oyunları, ilginç ürünler, oyuncu tişörtleri, oyuncu figürleri, oyuncu ekipmanları, hediyelik ürünler, oyun kodları, oyuncu koltukları, streamer ürünleri, cosplay ürünleri, lisanslı oyuncu ürünleri ve oyuncu odası için ürünler olarak sıralayabileceğimiz binlerce ürün, onlarca reyonda denenebilir halde satışta olacak. Ayrıca içeride twitch yayını açabileceğiniz bir bölüm de olacak. Aldığım duyumlara göre, ünlü bir twitch yayıncısı ile açılış etkinlikleri de hazırlanmış durumda. Ben de duyumlardan öte, doğrudan genç girişimci Emre Işık ismine bir kaç soru yönelttim. Bakalım sadece Ankara oyun mağazası mı, yoksa tahminlerime göre bir oyuncu merkezi mi?

İlgili Blog İçerikleri

Neden Ankara?

Çünkü Ankara, artık eskisi gibi memur şehri değil. Üniversite sayısında ilk 3’te olan, binlerce zorunlu eğitim okulu barındıran bir şehir. En güzel örneği, artık 7 gün 24 saat ulaşım olanağı geldi. Bu şehri artık gençler yaşıyor. Biz de yatırımlarımızı bu şekilde Ankara’ya yönlendirmek istedik.

Her genç için ürün barındıracak mı mağazanız? Yoksa sadece oyuncu mağazası mı olacak?

Oyuncular için en iyi mağaza olacak. Ancak oyun kültürüne henüz aşina olmayan, sadece hediyelik ürün ya da ilginç ürün arayan diğer gençler; hatta çocuklarına hediye almak isteyen ebeveynler, sevgilisine ya da eşine hediye almak isteyen kadınlar ve takipçileri için çekiliş ödülleri almak isteyen Youtuberlar bile uğrayacak. Kitlenin içi ve kitle dışı ekstra diye tabir edebileceğimiz ürün portföyü ile çok çok geniş bir kümeye hizmet edeceğiz.

Peki ben herhangi bir alışveriş yapmak istemiyorum. Yalnızca vakit geçireceğim. Mümkün mü?

Aslında kapıdan giren her 10 kişiden 9’unun bu şekilde olmasını sağlayacağız. Müşteri sayımızı 1 arttırıyorsak, bizimle birlikte vakit geçirmesini istediğimiz kitleyi 9 kat arttırmak istiyoruz. Herhangi bir insan, mağazanın kapısından içeri adım attığında, sadece reyonları gezip ürünlerimizi incelemesi 1 saat tutacak. Bunun dışında haftalık aktivitelerimiz, ünlü isimlerle etkinliklerimiz ve çeşitli yarışmalarımız olacak. Yine mağazamızda bulunacak twitch yayını bölümü, oyun deneyebilecekleri bilgisayar ve konsollar da kaliteli zaman geçirmelerini sağlayacak. Kısaca Ankara oyun mağazası yerine, Ankara oyuncu buluşma noktası daha önemli bir hedef.

Peki şubeleşme durumu?

Şuanda internet sitemizde, N11 gibi aracı platformlarda ve özel kanallarda on binlerce satışımız oldu. Fiziksel mağazamız ile artık 6 haneli satış sayılarına ulaşmak ilk hedefimiz. Bildiğiniz gibi ilk şubemiz Ankara Kızılay’da bulunan oyuncu mağazamız olacak. Karanfil sokak gibi harika bir lokasyonda, oyuncularımızla ve gençlerimizle buluşacağız. Ardından İstanbul, Eskişehir, İzmir ve Antalya gibi genç nüfusu olan, oyuncu kitlesi barındıran şehirlerde şubeleşmeye gideceğiz. Anlaşmaların bir kısmı tamam. Bir kısmı için görüşmeler sürüyor.

4 Yorum

  1. Benim gibi oyuncu youtuberların ankara da böyle bir mekana ihtiyaçları çok oluyordu.. Şimdi bu ihtiyacımızı egameshop dan karşılacağız. Harika bir haber. Yeniden görüşmek üzere. Burak’cım çok güzel bir blog olmuş. Eline sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir