Öneriler

Antalya’da Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Sponsorlu İçerik

Antalya denildiğinde akla sadece beş yıldızlı oteller geliyor olabilir. Ancak sanılanın aksine, şehir merkezinden dağlarına ve koylarına kadar görülecek yüzlerce yer bulunmakta. Bunlardan en önemlileri hakkında bir kaç bilgi aktaracağım.

İlgili Blog İçerikleri

Düden Şelalesi

Düden Şelalesi’nin tarihi oldukça eskilere dayanıyor. Öyle ki, Büyük İskender’in Hatay yolunda ordularını burada konaklattığı, atlarına burada su molası verdiği gibi rivayetler bulunuyor. Ancak günümüzde harika manzaraya sahip bir mesire yeri olarak kullanılıyor. Düden Şelalesi, aslında Düden Çayı’nın bir kolu olarak dökülmekte. Bu çayın bir kolu yaklaşık olarak 40 metreden Akdeniz’in mavi sularına, diğer kolu ise 22 metreden doğa harikası bir gölete dökülmekte.

Düden Şelalesi

Düden Şelalesi ziyaretinizde, harika bir doğa eşliğinde pikniğinizi yapabilir, fotoğraf çektirebilir, çay ya da Türk kahvesi içebilir, restoranlarda yemeğinizi afiyetle yiyebilirsiniz. Unutmadan Yaz ayları için giriş saatlerinin 08:00 ile 19:30 arasında olduğunu da belirtmeliyim.

Kaleiçi

Şehrin göbeğinde; turistlerin deyimiyle “Oldtown” bir yerleşim yeri olan Kaleiçi, kesinlikle fotoğraf makinenizi elinizden düşürmeyeceğiniz sokakları ile sizleri büyüleyecek. Antalya’da sosyal hayatın da merkezlerinden birisi olma özelliğini taşıyan Kaleiçi’nde hediyelik eşya satın alabilir, barlarda içkinizi yudumlayabilir ya da kafelerde arkadaşlarınızla harika sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Tüm sokakları gezmeniz yaklaşık 2 saat süreceği için de fazla yorucu olmayacaktır. Ayrıca Kaleiçi çok fazla butik otele ev sahipliği yapmaktadır.

Kaleiçi Tarihi Evleri

Eğer aklınızda Antalya’da oteller dışında ve keşif odaklı bir tatil varsa, mutlaka Kaleiçi’ni ve Dünen Şelalesi’ni görmenizi tavsiye ederim. Herkese iyi tatiller!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir