Alışveriş

Bir Kutu Kitap Mart Kutusu İncelemesi

Kütüphanenizi daha bir güzelleştirecek, başında dakikalarca dikilip okuyacağınız kitabı seçme konusunda sizi daha bir zora sokacak Bir Kutu Kitap kargosunun mart kutusu çıktı. Ben de elime ulaşır ulaşmaz büyük bir heyecan ile açtım. Bir Kutu Kitap Mart kutusunda bu ayki tema "Mektuplar".

Kütüphanenizi daha bir güzelleştirecek, başında dakikalarca dikilip okuyacağınız kitabı seçme konusunda sizi daha bir zora sokacak Bir Kutu Kitap kargosunun mart kutusu çıktı. Ben de elime ulaşır ulaşmaz büyük bir heyecan ile açtım. Bir Kutu Kitap Mart kutusunda bu ayki tema “Mektuplar”.

Yine kutu açılışı ile başlayalım. Ben Bir Kutu Kitap girişiminin tüm detaylarına bayılan bir insanım. Özellikle kargo konusunda çok iyiler. Hazırlanma ve teslimat aşamaları web sitelerinden takip edilebiliyor. Paketlemeleri oldukça iyi; sade, içindeki kitaplara odaklanan bir yaklaşımları var. O zaman açalım kutumuzu…

Bir Kutu Kitap Mart Kutusu

Bu ayki kitaplar Seneca tarafından yazılan Ahlak Mektupları, Franz Kafka’dan Babaya Mektup ve Arif Nihat Asya’nın eseri Sevgi Mektupları oldu. Gerçekten de temaya sadık kalınan, dolu dolu bir kutu olmuş diyebilirim. Ahlak Mektupları, Montaigne’in bile etkilendiği, uzun zamandır bildiğim ve okumak istediğim bir kitap. Latince yazılmış, bir çok insani düşüncenin, felsefi düşüncenin ve siyasi hareketlerin kaynağı olmuş bu kitabı mutlaka sizler de okumalısınız.

Seneca Ahlak Mektupları

Franz Kafka tarafından yazılan Babaya Mektup, daha önce sıkça duyduğum ancak “sürükleyici değil, çerezlik, hemen bitiyor” gibi yorumlardan sonra vazgeçmiş olduğum bir kitap. Ancak yanıldığımı bugün anladım. Öncelikle Bir Kutu Kitap aboneliği, bildiğiniz gibi edebiyat topluluğu ve jurisi tarafından özenle taranan eserler arasından bir seçki olarak geliyor. Ben de kitabın arka kapağını okuduğumda, hemen okuyup bitirmem gereken bir eser olduğunu anladım.

Yerli eser olarak Arif Nihat Asya tarafından kaleme alınan mektuplardan derlenmiş Sevgi Mektupları çıktı kutudan. Ötüken tarafından yayınlanan kitap, yazılışı itibariyle bir hayli farklı. Arif Nihat Asya’nın ikinci eşi Servet Akdoğan Asya’ya yazdığı mektupların 60 yıl sonra gün ışığına çıkmasıyla derlenen kitap bir hayli ilgi görmüş durumda.

Bir Kutu Kitap Aboneliği

Bir Kutu Kitap yetmez diyenler için de bir zarf dolusu hediye gönderiyorlar! Bu ay da, Fransa’dan bir kartpostal, Beethoven’dan bir mektup ve 2 adet kitap ayracı çıktı.

Kütüphanenizi doldururken, bir yandan da hiç bilmediğiniz kitaplar ile karşılaşmak, alternatif seçeneklere sahip olmak ve en uygun fiyatla düzenli olarak kutu dolusu kitap almak için aşağıdan Bir Kutu Kitap resmi sitesini ziyaret edebilir, siz de kendinize bu ayrıcalığı hediye edebilirsiniz!

https://www.birkutukitap.com

3 Yorum

  1. Almayı düşünürken araştırma yapmak istedim gayet detaylı şekilde anlatmanız bilgilendirmeni için sağolun

  2. Muhteşem okuma alışkanlığı olan insanlara yönelik bir proje olmuş bence. zaten söylendiği gibi sürekli okuyan insan ne okuyacağını, sonra ne okuması gerektiğini dahi bilir. sadece okuma alışkanlığı kazanmak isteyen biri için her ay belli bir tema çerçevesinde okumak, farklı kitaplarla tanışmak, bir projeye dahil olmak, bir sonraki tema için beklemek keyifli ve heveslendirici olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu