Günlük İçerikler

Blog Okumak Neden Güzeldir?

Blog okumak, en çok okunan blog gibi konularda bir içerik yazdım. Kişisel blog okumak ile ilgili günlük yazım için davetlisiniz...

Çünkü bir sürü takipçim oluyor para kazanıyorum! Tabi ki amaç bu değil. Kaldı ki sitemde reklam bile yayınlamıyorum. İşi sponsorlukla çözmeye çalışıyorum şu sıralar çünkü ciddi manada sağdan soldan çıkan “Otel mi aradınız?” reklamlarından nefret ediyorum ve sizlerin de nefret edeceğini biliyorum. Her neyse konumuz bu değil, konumuz canımı sıkan bir başka mesele… Artık okuma kültürü yok denecek kadar az; en azından ülkemizde. Peki gerçekten de Blog Okumak güzel mi ya da ne işe yarar?

Bundan binlerce yıl önce, milattan önce 3500 civarı ilk yazıya dair kalıntılar var. Çivi yazısı, resimle tasvir, hiyeroglif, deriye ve yaprağa yapılan yazıtlar derken nihayet insanoğlu kağıtlara bir şeyleri not etmeye başladı. Ya şimdi? Dijital dünyaya hoş geldiniz! Artık insanlar yazacaklarını tuşlara basarak ya da daha da ileriye götürerek “ekrana dokunarak” yazmakta. Peki bunca tarih, bunca çile, bunca gelişim neyin endişesi? Tabi ki insanlara kalıcı bir şeyler bırakmanın… Daha da önemlisi bir şeyler anlatabilme endişesi. Evet ben de bunu taşıyorum. Bu blog sitesini açtığım ilk gün amacım insanlara Türkiye’de Oyun Sektörü hakkında bir kaç kelime bir şeyler anlatabilmekti. Ancak ben de bu derecede kitlemin büyüyeceğini tahmin etmiyordum.

İlgili Blog İçerikleri

Ben en azından şimdi endişelerimi anlatacağım, insanlarla bir şeyler paylaşacağım bir blog sitesine sahibim. Peki insanlar neden okumalı kısmına döneceğim hemen. Öncelikle günümüzün trendi Youtuber olmak. Bundan 4-5 yıl önce ise blogger olmak vardı. Bu jet hızındaki geçişin ana sebebi elbette Youtube’un daha çok iş ortağına sahip olması ve daha çok gelir sahibi olabilmekti. Ancak unutulan bir şey var. Tarih boyunca ne trendler gelip geçti, yazılan yazılar sonsuz oldu.

Youtube’da 5 dakikalık bir videonun mutfağında ortalama 2 saat kadar harcanmakta. Evet görsel olarak bir hitap var orada, ancak okumanın sakinliği huzuru hiç bir şeyde yok. Ne yazık ki ülkemiz Avrupa’da en az kitap satılan 5ülkeden birisi. Hepimizin ortak bahanesi ne kitap okumak için ne de blog okumak için vakti yok. Aslında öyle mi? Kandırmayı bırakalım. Geçenlerde bir blog yazımı paylaşırken ziyaretçilerime sordum. Kişisel Blog sitemi en çok ne zaman ziyaret ediyorsunuz diye, takipçilerimden yoğunlukla gelen mesaj “Yastığa başımı koyduğumda uyumadan önce 4-5 dakika son içeriğini okuyorum” oldu. İstediğim alt kültür de buydu zaten. Sakin sakin, kahveyi koy oku. 5 dakikalık “Ayranla yıkanıyorum” videolarından çok daha kaliteli bir 5 dakika vadediyor size blog siteleri. Sadece kendi blog sitem için demiyorum bunu, okuyabileceğiniz onlarca kaliteli blog sitesi bulunuyor.

Burada yazdıklarımın özeti, vlog izlemek nasıl eğlenceli ise, blog okumak da bir o kadar keyifli; inanın bana… Umarım çıkardığım içerikleri sizler de keyifle okuyorsunuzdur. Bir sonraki blog içeriğinde görüşmek üzere, hoşçakalın!

0%

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir