SeyahatÖneriler

Boğazda Yat Kiralama ile İstanbul’u Boğazdan Görmek

Yine sizleri imrendirecek, keşkelere boğacak bir yazıyla beraberim. Boğazda yat kiralama denildiğinde akla ilk evlilik teklifi ve özel gün kutlaması gelir. İstanbul'da yat kiralama firmaları düşündüğümüzün aksine, sadece boğazda yat gezisi keyfi yapabileceğimiz kadar uygun ücretler çıkarıyor.

Yine sizleri imrendirecek, keşkelere boğacak bir yazıyla beraberim. Boğazda yat kiralama denildiğinde akla ilk evlilik teklifi ve özel gün kutlaması gelir. İstanbul’da yat kiralama firmaları düşündüğümüzün aksine, sadece boğazda yat gezisi keyfi yapabileceğimiz kadar uygun ücretler çıkarıyor.

Öncelikle özel gün organizasyonları hakkında konuşmak istiyorum. İstanbul boğazı, sahip olduğumuz en değerli hazinelerden bir tanesi. Bu değerli hazinenin değerli manzaralarına özel anıları şahit etmek de oldukça makul bir fikir. Boğazda yat kiralama hizmeti genellikle evlilik teklifi, evlilik yıl dönümü, doğum günü kutlama, nişan organizasyonu, düğün organizasyonu ve balo hizmetleri için veriliyor. Daha da doğrusu talep bu yönde. Çünkü insanlar böyle özel günlerde her şeyin en iyisinin olmasını ister. Yat kiralama konusu da böyle. Örneğin bir evlilik teklifi için lazer gösterili yat kiralama oldukça popüler bir aktivite.

İstanbul'da Yat Kiralama

Benim asıl değinmek istediğim mesele, yat kiralama işinin kulağa maddi açıdan ürkütücü gelmesi. Bir gezi blogu yazarı olarak bu konularda titiz olduğumu az çok biliyorsunuz. Kalacağım otel hakkında bile yüzlerce referans olabilecek yoruma, deneyime ve görüşmelere bakarım. Bir kaç firma ile görüştüm. Ben boğazı gezmek istesem binlerce lira para mı ödeyeceğim diye merak ettim. Aslında durum hiç de sanıldığı gibi değil. Türkiye’de genel olarak yat kiralama ile ilgili oldukça kaliteli ve uygun fiyatlarla hizmet sunan firmalar var. Bunlardan en önemlileri de İstanbul yat kiralama firmaları. Peki nasıl bir gezi düzenleyebiliriz? Ne kadara mal olur?

Boğazda Yat Gezisi Firması

Yukarıdaki gibi İstanbul’un en güzel manzaralarını görebileceğiniz, en eşsiz fotoğraflarını çekebileceğiniz, en huzur ve dinginlik veren noktasında bir yat ile masmavi boğazın ortasında olacağınız bir yat gezisine çıktığınızı hayal edin. Sevdiğiniz 4 arkadaşınız da yanınızda, unutulmaz bir deneyim. Buna sanıyorum en çok Instagram hesabınız sevinirdi. Çevrenize oldukça havalı gözükeceğiniz kesin!

Şimdi gelelim asıl meseleye. 10 kişiye kadar kapasitesi olan, ekonomik bir yatın ücreti saatlik 250 TL! Yani kişi başı 25 TL. Şaka gibi değil mi? Motorla karşıdan karşıya geçmek bile 6-7 TL ücreti bulurken, 25 TL’ye harika bir yatta 1 saat geçirmek bence olağanüstü. Ben de ilk başta şaşırdım ancak gerek rekabet, gerek şirketleşme ve kurumsal kampanyalar neticesinde fiyatlar oldukça düşük; kaliteler oldukça yüksek durumda. Yemekli yemeksiz tercihi yapabileceğiniz, ekstra hizmet seçebileceğiniz yat gezisi sadece 250 TL’den başlıyormuş. Sanırım ayda bir defa ben de bu yat ile boğaz gezisi işine bulaşacağım ve Instagram hesabımı dolduracağım.

Boğazda Yat Gezisi

Ayrıca ilk paragraflarda bahsettiğim gibi boğazda yat kiralama hizmeti ile özel organizasyonlarınızı profesyonel ekip ve lüks yatlar ile gerçekleştirebiliyor, ek olarak yemek ve hatta konaklama hizmeti de alabiliyorsunuz. Yani bir düşünün, balo verdiniz, ardından misafirlerinizi indirdiniz ve geceyi eşinizle, sevdiğinizle ya da ailenizle yatta geçiriyorsunuz. Daha mükemmel, daha keyifli ne olabilir ki?

Lüks sandığımız, hayatımıza hiç bir zaman sokmadığımız bu pahalı görünen hizmetlerin, aslında ne kadar uygun olduğunu, ne kadar gerçekleştirilebilir olduğunu ve keşke dememize gerek olmadığını görmek gerçekten güzel. Yat kiralama hizmeti almadan önce en başında da bahsettiğim gibi bir araştırma gerçekleştirdim. Boğazda yat kiralama firması olarak en iyisi Boğazda Gezi isimli site olduğuna kanaat getirdim. Organizasyon düzenliyorlar, boğaz turu gerçekleştiriyorlar ve yukarıda bahsettiğim gibi uygun fiyatlarla harika saatlik kiralamalar sunuyorlar. Ayrıca referansları çok iyi ve arkadaşlarım da ayrıca memnun kalmışlar. Size de tavsiye edeceğim bu firmanın sitesini aşağıya bırakıyorum. Oradan gerekli bilgileri alabilir, hayalinizdeki yat gezisini, sevdiğiniz insana hayatının sürprizini ya da boğazda yat kiralama rüyasını gerçekleştirebilirsiniz.

Tercih ettiğim boğazda yat kiralama firması: https://www.bogazdagezi.net/hizmet/bogazda-yat-kiralama/

4 Yorum

  1. Hocam gerçekten siz yazdıkça Hayal gibi geldi yaşamış gibi hissetim işallah bu yazki hedefim bu olacaktır arkadaşlarımla.

  2. Genellikle istanbul’da Aliem ile dolaşıyorsam kafa dinlemek ve huzur için terchen martılara ve manazaraya doymak için tercih 4 yabancıyla aynı masayı paylaştığınız turlardır. ayrıca, ancak erken gelen deniz tarafına oturabilir ve tur boyunca o yer onundur artık, masadaki diğer insanlar haşa oraya oturamaz. sabahın erken saatlerinde hanım hanımcık, saçları derli toplu, efendi efendi oturan bu insanları izlemek de bu turların en keyifli yönlerindendir sanırsam galiba.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu