Alışveriş Blogu

Kadınlar İçin Burçlara Göre Giyim ve Alışveriş Önerileri

Alışveriş blogu kategorimde bugün burçlara göre giyim tarzları barındıran bir burçlara göre giyim ve alışveriş önerileri derlemesi hazırladım. Kadın giyim konusunda derlediğimiz bu içerikte burç özelliklerine göre giyim tarzlarını görebilirsiniz.

Alışveriş blogu tarafına çok fazla oyuncu odaklı öneriler derlediğimi farkettim. Ve içerik oluşturucu ekibimle beraber kadınlar için ikinci, giyim ve moda için ilk içeriği çıkartmaya karar verdim. Burada da, her zaman saygı duyduğum ve kısmen kabul ettiğim burçlara göre giyim önerileri derledik.

Öncelikle burçları gruplar halinde ve sonrasında teker teker ele aldık. Bu sadece kadınlar için oluşturulmuş bir içerik değil, aynı zamanda hediye seçenekleri arayan erkekler için de bir kaç ipucu verebilecek nitelikte bir alışveriş blogu içeriği oldu. O zaman geçelim burçlara göre giyim önerilerine…

İlgili Blog İçerikleri

Ateş Grubu olan burçlar neleri tercih ediyormuş şimdi bunlara bakalım. Okuduğum ve araştırdığım astroloji sayfalarında denk geldiğimiz bilgilere göre, Ateş grubuna mensup burçlarımızın ortak noktaları sıcakkanlı ve enerjik olmaları. Onlar kızdıklarında yakıp yıkmayı severler ve birdenbire soğurlar, özgüvenleri çok yüksektir. Yaratıcı ve iddialı yanları vardır, hayatı yaşamaktan inanılmaz zevk alırlar neşeli ve hareketlilerdir. Yaratıcılıkları dudak uçuklatır.

Koç burcu mensubu kadınlarda görülen hırs ve liderlik anlayışında üstlerine yoktur dersem Akreplere yazık ederiz; onlar bu yanlarını kıyafetlerini de yansıtırlar özellikle Koç Kadınları pembe ve kahve tonajlarını kullanarak kendilerini hemen fark ettirirler. Seçimlerinde önceliklerini hemen sıralar bu yüzden de onlar için hız çok önemlidir. Koç burcu insanları havalıdır ve bu aşikardır fakat kadınlarında bu daha belirgindir. Gösteriş ve şatafat tam da onlara göredir. Aksesuarlar onların vazgeçilmez noktalarından biridir. Mutlaka üzerinde bir aksesuar taşıma hissi vardır. En sadesinde bile gösterişli bir saat görebilirsiniz. Alışverişe çıkmak için bir program yapmasına gerek yoktur çünkü anlık kararlarıyla “kalk gidelim” akıllılardır.

Aslan burcunda ise şunlara rastladık, parlak göze batmayan renkleri tercih ederler. Aksesuarlardan kaçınmaz ve cesurca üzerlerinde taşırlar. Pahalı ve markalı kumaşları giymeyi daha çok tercih ederler. Lükse olan düşkünlükleri ile de güçlerini sergileme taraftarıdırlar. Onları seçen insanların pek önemi yoktur. Çünkü Aslanlar daha çok kendileri seçerler. Alışverişte en çok sevdikleri mağazalar butiklerdir, dolayısıyla onları paklayacak olansa özel parçalar ve tasarımlardır.

Yay burcu olan sevgili okurlar, sizler için prestijin ne kadar önemli olduğunu sağır sultan bile duydu, sizde kendinizin farkında olanlardansınız. Modayı yakından takip etmekten ziyade kendi yaşayış tarzına hitap eden parçalarla mutlu olurlar. Tüylü şapkalar, kadife ceket-bluz ve tasarım pantolonlar daha çok tercihleri arasındadır ama tabi ruh hallerine göre durum değişkendir. Yay burcu kadınlarından bahsetmek gerekirse “aceleye gerek yok” tavırları onları dayanılmaz yapar. Bu tabirle de sportif ve rahatlığı belirten giyim tarzları vardır. Takıda abartı denince gözlerimiz yaylara çevrilir ama ayakkabı ve çanta da daha klasik bir tarz seçerler. Bonkörce para harcarlar ve çoğunu aksesuara verirler.

Toprak grupları peki neleri tercih ediyor? Bu sorunun cevabını araştırdık, siz okurlar dikkat etmeniz gereken genel olarak burçlarınızın size dayatmalarına dikkat edin, şıklık uğruna hem zamanınızı hem paranızı iyi kullanmanızı öneriyoruz. Tabi tercih sizin. Toprak grubu burçlar ihtiyatli ve dikkatlilerdir. O yüzden de toprak gruplarının yöneticilik kısımları gelişmiştir. İşlerini ve çevresini idare etmeye bayılırlar. Bu onların en güzel yanları olabilir, aşırı çalışkan olup hayat kalitelerini bir tık daha yukarıya taşımayı severler. Güzelliğe aşırı önem verirler, yaşamlarını adeta bir papatya tarlasına çevirebilirler. Tercih ettikleri renkler hayat dolu sadece ve pırıl pırıl… Evcimen kısımları oldukları için dekorasyon yanlarını da hiç hafife almamak gerekir.

Boğa burcu olan okurlarımız bu yazıyı dikkatli okuyun yaptığımız analizlere göre sizler nasılmışsınız bakalım, giyim tarzlarının kilit sözcükleri minimalist ve elittir. Seçkin bir giyim tarzları vardır. Giyim konusunda kaliteden asla ödün vermek istemezler, yükselenleri farklı tercihler yapmaya itebilir tabi. İlk tercihleri rahatlıktan yanadır ama tabi gösterişi de seveler. Trend olandan ziyade ömrü tükenmeyen tasarımları severler. Klasik tarzlardan hoşlanırlar yani. Boğa kadınları rahatlıkları sevdikleri kadar kadınlıklarını da ön plana çıkarmak çok hoşlarına gider.

Başak burcu, rasyonellikleri ön plana çıkan bu burcun gardıropları da pratik parçalardan oluşur. Basic parçalara yapılan eklemeler ile ufak dokunuşları tercih etmeyi severler. Akılcı çözümleri ve pratiklikten yana olan başaklar için kalite muazzam bir detaydır. Estetik parçaları üzerinde taşımayı severler, dikkatleri üzerine çekmeyi bu sayede daha çok başarırlar. Mükemmel yanlarını sadelik ile ön plana taşırlar. Pamuklu kumaşlar severler, rahatlık hoşlarına gittiği gibi zariflikte temel esasdır. Aşırı uyum sahibi olan başaklar kadınsı giyimlerde de zarif olma konusunda oldukça başarılıdır.

Oğlak burcu için neler diyebiliriz peki? Oğlaklar, seçtikleri parçalar herkes tarafından onay görmüş olması gerekir. Otoriteden yanadırlar bu yüzden. Tek parça elbiseler, bluzlar ve blazer ceketler daha çok tercihleri arasında liste başıdır. Siyah, lacivert ve koyu tonların hastasıdırlar kendileri. Oğlak kadınlarını ciddiyetinden tanıyabilirsiniz. Hayata karşı olan bu ciddi tavırlar gardıropları ile paraleldir. Moda öncelikleri değildir, kendilerine yakışanları giyme taraftarıdır. Rahatlık ve şıklık bunların yanında kalite çok ama çok önemlidir. En çok parayı çanta ve cüzdana yatırırlar. Aksesuarlar da ise onlar için önemi olan geçmişten kalan bir parçayı tercih ederler.

Hava gruplarını ele alalım, bir hava grubu burcu olarak duygusallık çok ama çok ön planda değildir, çok seviyorken birden sevmeyen biri haline gelebilir. Romantiklikten ziyade mantık ilişkileri onlar için daha güvenilirdir. Kesinlikle tek düzelikten hoşlanmazlar. Duygularını ifade etmekte zorlanırlar, arkadaşlarıyla kaliteli zaman geçirme taraftarlarıdır. Özgür olmak onların yıkılmaz duvarlarıdır, sıkıya dara gelemezler. Tek bir kişiye hapsolmak onlar için hiçte iyi bir tercih değildir. Evin içerisinde köprü vazifesi gören kısım hava gruplarının işidir. Kibar ve zarif eşyaları tercih ederler. Kabalıktan da hiç haz etmezler, eksantrik şeylere gönül veren hava grupları zamanın çok ötesinde yaşamayı tercih ederler.

İkizler burcu, entelektüel yanları ve çılgın renk seçimleri ile hemen fark edilir. Rahatlıklarından taviz vermek istemeyen ikizler kıyafette ki tercihleri bu şekildedir. Önemli gecelerde de tercihlerini kadifeden yana kullanırlar. Gündüz vakitlerinde kot ve tişört ikilileri vazgeçilmez bir detaydır. Çılgın renk kullanımlarını gündelik yaşamlarda tasarım tişörtlerden yana kullanmayı severler. Kışın biraz daha özgüvensiz pastel renkleri tercih ederlerken, yazın daha cesur şortlar ve etekler giyebilirler. Yükselenlerinden etkilenirlerse durum değişebilir.

Terazi burcu için uyum ve ahenk en önemli olaylardan biridir. Görüşünde ihtişamın dengesini bozmaması için bıraktığı tutarlı etkiyi devam ettirmek için elinden geleni yapacaktır. Giyim konusunda terazi kadınları mini eteklerden dar pantolonlara kadar geniş bir perde aralığına hakimdir, gösterişin olduğu yerde terazi kendini hissettirecek seçimleriyle ön plana çıkacaktır. Şal ve çanta seven teraziler kombinlerin de buna uygun seçimler yaparlar. Vücut hatlarını en iyi kullanan burçlardan biri olan teraziler de dantel, tül detay tercihleri daha çok ön plana çıkmayı sevdiklerinden kaynaklanır. İç dünyasının güzelliğini, zarafetiyle buluşturan teraziler kadınsılık konusunda da liderler. Takı olarak aksesuar kullanmayı çok sevmeyen teraziler bu konuda sadelikten yana olacaktır. Ayakkabı çanta ve kemer uyumuna da çok önem verirler.

Kova burcu, mevcut durumda ki en aykırı kısım onlarındır. Parlak renkler, ihtişamla buluşmasını sağlayan insanlardır. Alışılmadık tarzları ile göze çarpan ürünleri bir araya getirerek avantgarde edebilirler. Kova burcu kadınları sıra dışı etekler, transparan bluzlar ile kombinlerler. Doğa yanlısı olan kovalar üzerinde aksesuar olarak taşları tercih edecektir. Özgür ve asi kova kadınları hiçbir tarza bağlı kalmaktan da hoşlanmazlar. Her tarzı taşımaktan asla çekinmezler. Bazen aşırı kadınsı bazen çok rahat kotlar ve tulumlarla karşımıza çıkabilirler.

Su grupları aşırı duygusallıkları ile tanınırlar. Duygularıyla hareket eden bu grup çoğu zaman aşklarından öleceklerini bilseler de ilişkileri için kendilerini heba edebilirler. İş hayatları ile aşk hayatları asla birbirine karıştırma taraftarı değillerdir özellikle akrepler için bu olay çok başkadır. Hayal güçleri uçsuz bucaksız olan su gruplarının çok hassas yanlarını da es geçmeyin. Yaratıcılık yanlarıyla sanata da ilgileri vardır.

Yengeç burcu, en uygun renkler yeşil, haki ve kahve tonajlarıdır. Sade giyimlerinin yanında kıyafetlerinde temizliğe ve titizliğe özen gösterirler yuvarlak kesimli olan giyimleri tercih ederler genelde, yengeç burcu kadınlar için hanımefendiliği simgeleyen her şey onlar için en uygun olan şeylerdir. Kendilerini zarifliği ile ön plana çıkarmaktan hoşlanan yengeç kadınları duygusal yanlarıyla da her anlamda kendilerini belli ederler.

Akrep burcu, lider olmayı, çalışmayı ve azmi severler. Sır dolu yanları ile gizemlidirler ve iyi de bir sırdaştırlar, duygularını kendi dünyalarında yaşayıp dışa yansıtmamak da en büyük özelliklerinden biridir. Damarlarına basmadığınız sürece iyi bir partner olabilirler. Akrep kadınlarını ele alacak olursak dekolte ve ihtişam ile kadınsılığını ön plana sürerler. Kalite onlar için çok önemlidir. Altın ve gümüş aksesuarları üzerlerinde taşımaktan çok hoşlanırlar. Girdikleri ortamlarda dikkatleri üzerlerine toplamasını iyi bilirler. Otoriter yanları ile de dominant oluşu duruşlarına da yansımaktadır. Sıradan bir gömleği bile giydikleri yırtmaçlı etek ile hemen fark edilirler. Genelde üstlerinde jilet gibi duran kıyafetleri tercih ederler. Cesur giyimleri tercih eden akrep kadınları gerçek anlamda aşkın ve tutkunun gerçek adresi olabilirler. Aman dikkat!

Balık burcunun en dikkat çekici yanları gözleridir. Büyülü gözleri ve uzun kirpikleri onları ayırt etme noktasında dikkat edilmesi gereken en önemli husustur. Kendi özelliklerinin farkında değillermiş gibi davranmaları da üstüne cabası, çevrelerinden üstün olsalarda özellik açısından bunu belirtmek istemezler. Balık kadınları büyüleyici ve romantik tarzı tercih ederler. Giyim tarzı olarak da akıcı ve uyum içerisinde olmalıdır. Lacivert, eflatun, pembe ve yeşil renklerini sevdikleri için kıyafetlerinde mutlaka detaylarda bunları kullanacaktır. Ayakkabı onlar için en güzel şeydir. Hayalperest yanlarını özel günlerde kullanmak ve sergilemek için yaratılmışlar sanki. Şifon ve parlayan kumaşlar daha çok tercih ederler. Aksesuara düşkünlükleri bazen abartıya kaçabilir. Geçen yıllarda moda olan denizci giyimlerini en çok balıklar tercih ettiğini düşünüyoruz.

Bir Yorum

  1. Günümüzde karşı burca göre giyinmek de önemli gibi bir bakıma, ne dersin bu konuda? 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir