Ürün İncelemeleri

Çakıl’dan Felicia Köpek Maması İncelemesi

Bir farklılık olsun dedim ve bloguma misafir yazar aldım. İşte karşınızda Çakıl! Çakıl, Felicia köpek maması hakkında düşüncelerini yazdı!

Tam 1 senedir içerik ürettiğim blog sitemdeki ilk misafir yazar Çakıl bey oldu 🙂 Son zamanlarda ev değişikliği ile birlikte mamalar bize problem yaratmaya başladı. Aile içinde kaldığı için çok fazla ev yemeği ister oldu; kuru mamaya yüz çevirmeye başladı. Felicia markasına ait yüksek kaliteli evcil hayvan mamaları ile Instagram sayfalarında tanıştım ve bir mesajımla birlikte 4 ufak pakette numune (tester, deneme boyu) gönderdiler. Normal şartlarda son kullandığımız kuru mama, Temizmama sitesinden 15 kg’lık paketi 96,25 TL olan BonaCibo Tavuklu ve Balıklı olan mamaydı. Açıkçası balıklı mamayı ana bileşen olarak kuzu ve pirinç ihtiva eden mamalara tercih ettiği için bizim de tercihimiz bu yönde oldu. Geçelim Felicia Köpek Maması incelememize!

Felicia Köpek Maması İncelemesi

Unutmadan bu içeriğin asıl kahramanı olan Çakıl’ı takdim edeyim. Kendisi 6 yaşında bir Golden Retriever. Tam 6 senedir de en iyi ev arkadaşım.

Felicia

Öncelikle çok güzel bir şekilde paketlemiş ve kargolamışlar. İçerisinde tanıtım kitapçığı da çıkıyor. Bu kitapçıkta en çok beğendiğim şey, kuru mamalara ait gerçek tane boyutlarını bire bir şekilde basmaları. Çünkü eğer büyük cins bir köpeğiniz varsa, tane boyutları en büyük probleminiz olabiliyor. Royal Canin de alsanız, Pro Plan da alsanız, köpeğiniz ufak taneleri çiğnemekle uğraşmak istemeyecek ve mamadan soğuyacaktır. En azından Çakıl’ın huyu bu şekilde.

Felicia Broşür 2

Mamalar oldukça kaliteli görünüyor. Zaten sitelerinde ve kurumsal kimlik tasarımlarında da Felicia High Premium Quality Cat & Dog Food olarak geçiyor tanımları. Yani yüksek kaliteyi ellerinden geldiğince ekonomik olarak sunmaya çalışıyorlar ancak takdir edersiniz ki, kaliteli malzemelerden üretebilmek adına maliyeti kısmıyorlar.

Felicia Köpek Mamaları

Numuneler iki çeşit geldiği için ufak bir test uygulamak istedim. Bir kabına kuzu ve pirinçli mamayı döktüm, diğerine ise somonlu olanı. Somonluyu seçeceğinden hiç şüphem yoktu. Ancak şaşırtıcı biçimde kuzu etli olana gitti. Hatta uzun süre inat ettim, kapları ters çevirdim. Yine ilk olarak biten kap kuzu ve pirinçli olandı.

Felicia Köpek Maması İncelemesi 4

Önce bu şekilde -herhalde alışkanlıktan olsa gerek- balıklı olana gitti. Ancak sonuç aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi oldu.

Felicia Köpek Maması İncelemesi 2

Böylelikle ilk dibi gören mama kuzu etli ve pirinçli çeşidi oldu. Felicia köpek maması ile sosyal medya aracılığı ile tanışmış olsam da, her detayıyla güvenimi kazandılar. Ben de memnunum, Çakıl da! 🙂

 

5 Yorum

  1. Benim köpeğim başka markada balıklıyı tercih etti tüyler için öneriliyomuş bu markayı da deneyeyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu