Alışveriş

Çarşı Pazar Gezdik, Oyuncu Alışverişi Yaptık!

Oyuncu alışverişi konusunda çarşıda, avmlerde ne bulabiliriz, ne yiyebiliriz, ne satın alabiliriz onlara baktık. Migros, TeknoSA, Burger King, D&R, McDonalds gibi mağazalarda ve restoranlarda oyuncu alışverişi yaptık!

Metin tabanlı Youtube diye boşuna demiyorum 😀 Bugün çarşıya çıktık ve oyuncu ürünü olarak neler bulabiliriz diye baktık. Çok güzel şeyler de aldık. Çarşıda oyuncu alışverişi turu başlasın!

Öncelikle bir dergilere bakalım diyerek Migros’a girdik. Migros’ta oyuncu alışverişi yapılabilir mi, bu da güzel ve cevaplanması gereken bir soruydu. Oyungezer, LEVEL ve bunlar gibi her ay çıkan oyun dergilerine göz attık.

Oyun Dergileri

Her iki dergide de bir PUBG ağırlığı göze çarpsa da, dergilerin arasındaki asıl fark fiyatı. LEVEL dergisi 8,90 TL iken, Oyungezer dergisi 12 TL gibi bir fiyata satılıyor. Bu arada LEVEL dergisinin kapağında Horizon: Zero Dawn’a da “Yılın Oyunları” başlığı ile yer verilmesi, bizi LEVEL dergisi almaya itti diyebilirim.

Asıl bomba ise hiç beklemediğim bir taraftan geldi. Meğer Migros’un CEO’su Minecraft hastasıymış! Şaka bir yana Migros’a girdiğinizde Minecraft hayranıysanız kendinizi şanslı hissediyorsunuz. Öncelikle dergiler kısmında resmi dergisini bulduk ancak buna normal bir gözle baktık.

Minecraft Dergisi

Bu arada dergiyle alakalı bir kaç bilgi de vereyim. Dergi 2017’de çıkan üçüncü sayı. Yani aylık bir dergi değil. Bu fotoğrafta gördüğünüz dergi Aralık gibi çıkış yapan sayısı ve fiyatı 14,90 TL. Minecraft Resmi Dergi nedir diye soracaklar için arkalı önlü fotoğrafı da yukarıda mevcut. Minecraft hayranları için Migros gezmesi bitmedi. Bir de kitaplarını gördük…

Minecraft Kitap

İndirimle birlikte tanesi 19,90 TL fiyatla satılıyordu. Yalnız Mine Craft şeklinde yazmaları, konuya ne kadar uzak olduklarının bir göstergesi. Oyuncunun el kitabı, kızıltaş rehberi, craft rehberi gibi bir çok kitap mevcut. Minecraft kitapları arasında eski baskı, ara baskı ve yeni baskı olanlar var. En son basılan renkli kapaklılardan bir örneği aşağıya bırakıyorum.

Minecraft Kitapları

Özellikle içindekiler bölümünü çektik, merakınızın son bulması açısından. Migros gezisinde Minecraft ürünleri için ara verip teknoloji bölümüne baktık. Bir kaç Trust marka oyuncu faresi ve kulaklığı dışında pek bir ürün yoktu. Uygun fiyatlı başka oyuncu ekipmanı ne bulabiliriz diye bakarken aklımıza TeknoSA’ya girmek geldi. Bakalım uygun fiyatlı ne varmış.

Oyuncu Ürünü

TeknoSA’da uygun fiyatlı olarak bir inca isimli marka, bir de kendi markası olan Preo ürünleri bulunuyor. Yukarıda inca markalı oyuncu fareleri mevcut. Aşağıya ise kendi markası olan Preo ürünlerini bırakıyorum.

Preo Oyuncu Ürünleri

29 TL gibi fiyatlara oyuncu ekipmanı alabiliyorsunuz. Bu güzel tarafı. Kötü tarafı ise aslında oyuncular için tasarlanan tek şeyin tasarımsal kısmı olduğunu farketmeniz oluyor. Çünkü hala bildiğimiz optik algılayıcılar kullanılıyor bir çoğunda. Bazı farelerde makro tuşları varken bazılarında o bile yok. DPI değişikliği konusunda ise memnuniyetsiz bir kesim mevcut.

Koskoca çarşıda ve alışveriş merkezlerinde oyuncu giyimi konusunda bir şey bulamamanın hüznüyle yemek yemeye giderseniz bir sürpriz de orada karşılıyor sizi. Burger King ve McDonalds’ın oyuncu menüleri restoranlarda yok! Evet o bas bas reklamı yapılan Gamer Menu isimli menüler yalnızca eve serviste var. Yani 2 restoran da diyor ki, oyuncu dediğin asosyal eve kapanık bir bireydir. Restorana gelip yemek yemez (!)

McDonalds Gamer Menü

Bakın bu McDonalds tarafından sunulan Gamer Menü. Fotoğrafı direkt resmi Twitter hesaplarından aldım. Sadece evlere serviste denilmesinin sebebi bir önceki paragrafta bahsettiğim üzere gamer dediğin evde oturup bizim hamburger patates ile göbek büyütür düşüncesi olsa gerek. Başka bir açıklaması yok yani…

Burger King Pro Gamer Menü

Bu da Burger King Pro Gamer Menü. Gamer Menü ismini McDonalds’a kaptırınca, bizim gamerlar daha bir pro diyerek başına pro eklemişler. Ancak gene tiklagelsin sitesine yönlendirilmiş reklam. Yine ve yine restoranda yok. Minecraft kitabı bile satan Migros’dan sonra oyuncu olarak çarşıda dolanmak haram gibi gözüküyor. Böylelikle bugünkü blog yazısı da sona eriyor. Oyuncu alışverişi konusunda artık tek beklentim Oyuncu Mağazası gibi firmaların öne çıkması.

3 Yorum

  1. Teknosa sağolsun bütün teknoloji ruhumuzu kemirdi disneyi falan getirerek BİM daha teknolojik oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu