Öneriler

Cırt Bant Teknolojisi ve Kolaylığı

Sponsorlu İçerik

Dünya’nın mühendislik merkezi Almanya’da 1798 yılında kurulan Gottlieb Binder şirketinin yeni teknolojisi ile tanışın! Kuvvetli yapışma sağlayan ve yüksek nano teknoloji ile üretilen cırt bantların önce geçmişine, ardından da güncel teknoloji çeşitlerine ve ürünlerine değineceğim.

İlgili Blog İçerikleri

Gottlieb Binder hakkında bazı notlar

Onlarca sertifika sahibi Gottlieb Binder, fabrika açılışının ardından ilk cırt bandını 1959 yılında Klettostar markası ile üretti. Erkek ve dişi özellikteki birbirine yüksek kalitede mukavemetle bağlanan bu bantlar, firmayı bir anda zirveye taşıdı. Ardından 1960 yılında ilk mantarbaşlı cırt bant üretimi ve satışı gerçekleştiren şirket, 1975 yılında uluslararası düzeyde şubeleşmeye gitti. 1995 yılında Duotec, 1996 yılında Microplast, 2009 yılında Gecko ve Nanoplast, 2014 yılında inovatif alev geciktiricili bantlar ve son olarak 2017 yılında özel yapıştırıcıların üretimine başladı.

Türkiye’deki irtibat büroları İstanbul Maltepe’de bulunmakta ve 0216 688 29 94 telefon numarası ile ulaşılabilmekte.

Cırt Bant Çeşitleri

Cırt Bant çeşitleri nelerdir?

Sırasıyla bakacak olursak, Kletten türü şirketin ilk teknolojilerinden birisi. Ürün gamı içerisinde Klettolastic, Klettostar, Ktettostar Superhook, Klettostar HT, Klettostar LS, Klettoplast ve Klettofix modelleri bulunuyor. Kletten mimarisi, bizlerin de alışkın olduğu yünlü yüzeye sabitlenen iğneli yüzey ile sağlanıyor. Asıl cırt bant teknolojisi ise Microplast ürünlerinde yatıyor. Çok ince bir yapıya sahip olan Microplast modeli, üç boyutlu yapısıyla ve mikro mantarlarıyla yüksek tutunum sağlıyor. Hekzagonal mantarcıklarıyla birbirine çok iyi geçen dişi ve erkek bantlar, oldukça yüksek yapışkanlık sunuyor.

En yeni teknoloji ise Nanoplast markasında kullanılmış. Cm2 başına 29.000 bağlantı noktası sunan Nanoplast, düz, köşeli, ıslak ya da kuru yüzeylerde kullanıma imkan sağlıyor. Silikon ile imal edilen bu cırt bantlar, yıkanarak tekrar kullanılabilir özelliğe sahipler.

Farklı ve ilginç bir ürün gamı ise Duotec ailesinde karşımıza çıkıyor. Duotec markasına ait Duotec, Microduotec ve Duotec Klips modelleri, kendi üzerine yapışabilir özellikteler. Özgün tasarımı ve özel mantar başlı yapısıyla birbiri içerisine “klik” sesiyle geçen bu bantlar, günümüzde Türkiye’de de kullanılmaktadır.

Cırt Bandı nerelerde kullanabiliriz?

Artık bildiğiniz gibi duvara tablo ya da saat asarken bile bu bantları kullanabiliyoruz. Ancak daha iyi örneklendirme açısından, kullanımı olan bir kaç sektör yazmalıyım. Örneğin temizlik sopalarında, temizleyici bezi tutturduğumuz o cırt cırt bantlar var ya; onlar işte cırt bant olarak geçiyor. Ya da spor ayakkabılarda bizleri bağcık bağlama zahmetinden kurtaran özel teknoloji, tam bir cırt bant eseri!

https://www.cirtbant.com.tr

Umarım içerik faydalı olmuştur, bir sonraki önerimde görüşmek üzere; hoşçakalın!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir