Günlük İçerikler

Çok Yakında Oyun Haberleri Bölümü Geliyor!

En yakın zamanda oyun haberleri bölümünü devreye sokuyorum. Oyun blogu olarak girişeceğim bu kategoride tamamen özgün oyun haberleri bulacaksınız.

Bu blogda 5 aydan uzun bir süredir sizlere içerik üretmekteyim. Daha önce de oyun haber siteleri ile alakalı bir içeriğim; daha doğrusu eleştirim vardı. Piyasada çok fazla kalitesiz, kopyala yapıştır haber yapan ya da bülten yayınlamaktan başka gayesi olmayan oyun haber siteleri bulunmakta. Artık doğrudan kaynaklarından alınan oyun haberleri okuyabileceğiniz bir bölüm oluşturacağım. Geçelim detaylara…

Oyun haberleri, diğer haber kategorilerinden çok daha farklı bir sürece sahip. Ortada ajans sayısı çok az, haberler genelde markalardan çıkıyor ve sponsorluk işleri çok fazla gündem meşgul ediyor. Özel olarak ücretle yaptırılan haberlerin oranı %25’lere kadar geldi. Öncelikle arınmış, okunmaya değer ve tamamen özenilerek oluşturulmuş içeriklerle servis edilen oyun haberleri sunmak istiyorum. Oyun sektörü ile alakalı sayılabilecek, e-spor ve dijital pazarlarda da tarafsız şekilde içerikleri oluşturacağım. Bu konuyla ilgili de bir ajans kurma planım var ancak şu an için ekibim kısıtlı.

İlgili Blog İçerikleri

İleride farklı bir çatı altına geçene kadar şimdilik oyun haberlerini blog sitemden okuyabileceksiniz. Farklı bir çatı altından bahsetmişken, Oyun Sosyal projesi ile alakalı da bir kaç şey söylemek istiyorum. Henüz ortada bitmiş bir şey yok; halen alt yapı çalışmaları devam ediyor. Nasıl daha iyi bir hale getirebiliriz, ekibi hangi yönde genişletmeli ve geliştirmeliyiz gibi çalışmalarımız var. Fazla dinamik bir yapıya sahip olduğu için sürecin en iyi şekilde yönetilmesi ve yönlendirilmesi gerekiyor. Kullanıcıların da aynı şekilde içerik üretmeye meyilli olması açısından da bir teşvik çalışmasının yürütülmesi gerekmekte. Bunlarla alakalı tüm çalışmalar devam ediyor. İster yarın olsun, ister 2 sene olsun; mutlaka benim adım ve soyadımın geçtiği bu platformun dışında genel bir projede de olacağım. Hop diye atlamanın pek de bir manası yok.

Oyun haberleri ciddi içeriklerden oluşacak. Ancak bu sırada sizlerin ilgisini çekebilecek diğer içerikleri de oluşturmaya devam edeceğim. Özellikle oyunculara ve genç kitleye yönelik özgün içerik üreten site ya da şahısların azlığı benim de canımı sıkan durum. Keşke bu blog sitesi olmasaydı da, yüzlerce içerik üreticisi olsaydı. Ancak bazen bizlerin elini taşın altına koyması gerekiyor.

Son olarak eğer okumadıysanız oyun haber sitesi eleştirimi okuyabilir, e-spor haberleri hakkında düşüncelerime göz atabilirsiniz. Seviliyorsunuz!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir