Ürün İncelemeleri

Cooler Master Mıknatıslı LED İncelemesi

Bilgisayar kasanızı güzelleştirecek, harika bir görüntü elde etmenizi sağlayacak, Cooler Master markasının mıknatıslı LEDini inceledim!

Selamlar, bugün görüp görebileceğiniz en pratik kasa aydınlatması (kasa ledi) ürününü inceleyeceğim. Cooler Master tarafından ülkemizde satışa sunulan ve E-GameShop mağazalarında 190 TL civarında satılan Cooler Master MasterAccessory Universal LED Strip Dual Pack isimli ürünün yeşil renkli olanını mağazadan kaptığım gibi geldim. Yalnız ortaya çıkan görüntü görülmeye değer! O zaman Cooler Master mıknatıslı LED incelemesi başlasın!

Cooler Master MasterAccessory Universal LED Strip Dual Pack

Öncelikle kutusu çok şık. İki adet LED bar barındırması da gözden kaçacak bir “Dual Pack” yazısı için oldukça iyi olmuş. Üzerinde SATA konektörü ile birlikte geldiği yazıyor -ki asıl pratik kılan detay buydu- ve yaklaşık 40 cm kadar da bir kabloya sahip. Yalnız üzerinde mıknatıslı olduğuna dair bir detay göremedim. En azından doğrudan ön yüzeyde böyle bir ibare bulunmuyor. Sadece evrensel led şerit olduğundan, renginin yeşil olduğundan ve SATA konektörüne sahip olmasından bahsediliyor. Kutuyu da ürünün kendisi gibi oldukça pratik bir şekilde açıyoruz.

Cooler Master Kasa Ledi Mıknatıslı

Direkt dikkat çeken detay, tabi ki Cooler Master logosu! Bir logo ancak bu kadar güzel ve kaliteli olarak yerleştirilebilirdi. Son zamanlardaki içi yazısız logolarını da beğenmiş birisi olarak, içi yazı dolu logonun bu kadar yakıştığı başka bir ürünleri yok sanırım. Henüz şu aşamada yandığında logonun nasıl gözüktüğünü düşünmeye başladım. Ancak siz bu yazıyı okurken kapak fotoğrafında çoktan logonun nasıl göründüğünü görüyor olacaksınız. Çünkü kapağa başka bir perspektif koyma ihtimalim yok 🙂

Cooler Master MasterAccessory

Fotoğrafta da görebileceğiniz üzere, sağ tarafta bulunan SATA konektörü ile aynı sıradan bir HDD ya da SSD gibi kasanızda bulunan güç kaynağından elektrik çekebiliyorsunuz. Yani bu pratik mıknatıslı led, sadece mıknatıslı olduğu için montaj esnasında kolaylık sağlamıyor, aynı zamanda güç çekme kısmında da sizi elektronik devreler ya da ara adaptörlerle yormuyor. Açıkçası kurulumu kutudan çıkarmak ve SATA kablosunu takmakla sınırlı; yani toplam 45 saniye kadar sürüyor.

Cooler Master Yeşil Mıknatıslı LED

Yandığında mükemmel bir görüntü ortaya çıkıyor. Ancak asıl mükemmel görüntüyü sona sakladım. Cooler Master mıknatıslı LED -ya da uzun ismiyle Cooler Master MasterAccessory Universal LED Strip Dual Pack– iki adet geldiği için ben bir tanesini kasanın üst kısmına, bir tanesini alt kısmına tutturmak istedim. Fakat bir problem yaşadım, maalesef 2 HDD ve 2 SSD kullandığım için SATA diye bir şey kalmamış bende. Bu yüzden yalnızca birisini Cooler Master mıknatıslı kasa ledi incelemesi için kullandım.

Mıknatıslı Kasa Ledi

Yukarıda kıpkırmızı LED aydınlatması ile ekran kartım, aşağıda yemyeşil LED aydınlatması ile Cooler Master kasa ledi, ön tarafta kasa ile dahili olarak gelen masmavi fanlarım… Gerçekten ofisi club ortamına çevirdim bu sefer!

Yorumlayacak olursam, oldukça pratik montaja sahip olan Cooler Master LED çubuk, vadettiği işi ziyadesiyle yerine getiriyor. Parlaklık derecesinin ayarlanmıyor oluşu tek olumsuz yanıyken, düşük güç tüketimi, kaliteli ışık rengi, kaliteli mıknatısları, SATA konektörü ile 40 cm uzunluğundaki kablosu ve 190 TL gibi bir fiyatla 2 adet alabiliyor olmak son derece olumlu olan yanları diyebilirim. Yeşil renk bana hep “oyuncu” ya da “gaming” terimlerini çağrıştırdığından dolayı olsa gerek, kasamın tamamını yeşil olarak yenilemeye karar verdim ve bu Cooler Master mıknatıslı LED benim vazgeçilmezim olacak! 😀 Bir sonraki ürün inceleme yazısında görüşmek üzere hoşçakalın!

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu