Oyun

Domina

Domina oyununu inceliyoruz. Domina indirmeden önce inceleme yazımızı okumayı unutmayın! Gladyatör oyunu olan Domina, Spartacus oyunu olarak sevdirdi!

Bir zamanlar Spartacus dizisinin Facebook’ta bir oyunu vardı, hatırlayanınız vardır eminim. Aynı tatta ama daha ayrıntılı bir halde karşımızda yine bir spartalı oyunu var! Domina!

Oyun gerçekten Facebook’ta oynadığımız gladyatör oyununun mantığını harika bir indie imajına oturtmuş. 8 bit grafiklerde harika bir atmosfer sunuyor. Köle alıp yetiştirerek birer gladyatör yaratıyoruz. Ayrıca yetenek ağacı olarak eğitim şeması verilmiş. Tüccar oyuna harika oturtulmuş, dövüş mekanikleri tam bir menajerlik havasında simule ediliyor. Siz dövüşe hazır olduğunuzda, gerekli hazırlıkları yaptığınızda, can barınızı doldurup dövüşü başlattığınızda, arkanıza yaslanıp keyifle dövüşü seyrediyorsunuz.

Ticaret sistemi olarak para birimimiz coin olarak tasarlanmış. Dövüş sonlarında ödül olarak geliyor. Bunu da tüccarda harcıyoruz. Ayrıca oyunun replay sistemi de bulunuyor -ki baya hoşuma gittiğini itiraf etmeliyim- ama daha çok sosyal medyada paylaşmaya yönelik tasarlanmış.

Çıkalı henüz 10 gün oldu ama 400 kullanıcı yorumlarında 340 civarı olumlu yorum bulunuyor.  Eğitimlerin tamamını bitirmek oldukça uzun sürecektir. Keza ben 2 tanesi için epey uğraştım. İleride değişik arenalarda ve şehirlerde de devam ediyor oyun. Hikaye olarak lineer bir yapısı olduğunu ama insanı daraltmadığını da ekleyeyim.

Bu oyun olmuş hocam. Kesinlikle almalısın diyeceğim türden.

 

0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu