Yazılım

En İyi Kişisel Blog Temaları

Kişisel blog sitesi açmak isteyenler için fikirlerimi beyan ettiğim bir kişisel blog yazısı ile karşınızdayım. En iyi kişisel blog temaları ya da blog teması listesi olarak değerlendirebileceğiniz bu derlemeler arasında kendi görüşlerimi de size aktarıyorum.

Bu yazıyı aslında Alışveriş Blogu kategorimde bir derleme olarak yayınlayacaktım. Ancak biraz daha kişisel görüşlerimi katmak istediğim için Kişisel Blog kategorisinde yayınladım. Sizler için denediğim ve gözlemlediğim yüzlerce kişisel blog teması içerisinden en iyi kişisel blog temaları hakkında bir içerik çıkartmak istedim. Hemen geçelim içeriğe…

Blog temaları önemli…

Bir kişisel blog sitesi açmak istiyorsunuz. Ancak elinizde bütçe olmasına rağmen aradığınız o harika temayı bulamıyorsunuz. Tema seçerken öncelikle dikkat etmeniz gereken hususlardan başlayalım. İlk maddemiz kişisel blog da olsa ana konumuzun ne olduğu. Yani bir makyaj blogu ile bir teknoloji blogu aynı tasarıma sahip olamaz. Ya da bir gezginin kişisel blogu ile bir CEO’nun ki aynı olamıyor. Bu yüzden önce sitemizin genel konularına ve kategorilerine göre ayrım yapmalıyız.

Kişisel blog siteleri için temalar

İlk önerilerimden bir tanesi, Themeforest üzerinde satılan The Voux isimli tema. Bildiğim kadarıyla yazılımcıları Türk. Kişisel blog için birebir diyebilirim. Beğenmediğim tarafı, güncelleme ayrıntılarının verilmemesi. Öyle ki, ben bu yazıyı yazdığım tarihte son güncelleme 10 Ocak 2018 iken, en son 05 Mayıs 2017 tarihli güncellemenin kayıtları verilmiş.

Kişisel Blog Teması

Bir diğer beğendiğim tema, benim de kullandığım Jannah. Yazılımcıları Mısırlı ve Themeforest’ın en eskilerinden. Demolarını kontrol ederseniz eğer çok fazla seçenek sunmaktalar.

Jannah Tema

Bu iki tema dışında beğendiğim çok fazla tema var ancak bir kaç tanesini söyleyeceğim. Bunlardan ilki Soledad. Gerçek bir blog teması. Ancak yavaş olduğu ve sunucuya fazla yük bindirdiği hakkında eleştiriler var. Diğer bir tema ise çok fazla bloggerın kullandığı tema olan Voice var. Onun da resmini aşağıda bulabilirsiniz.

Voice Tema

Teknoloji blog siteleri için temalar

Teknoloji blog temaları genelde renkli sliderlardan oluşuyor. Burada da ağırlıklı olarak haber sitesi temalarını kullanabilirsiniz. Ancak yine de blog havasından uzaklaşmasın diye düşünenler de var. Benim gibi Jannah kullanmak akıllıca bir tercih olabilir.

Teknoloji Blogu Teması

Jannah dışında yine 2 favori tercihim var. Bunlardan bir tanesi ZOX isimli tema. Çok uzun zaman önce favorilerime almıştım. Tasarımı çok hoş. Hedef kitleye de oldukça uygun bir tema. Üstelik sık sık güncelleme de almakta.

Zox Tema

Son önerim de, Publisher isimli tema. Demolardan teknolojiyi seçerseniz, belki de “aradığım temayı buldum” diyebilirsiniz. Onun da ekran görüntüsünü aşağıya bırakıyorum.

Publisher Tema

Oyun blog siteleri için temalar

Oyun blog siteleri mutlaka görselliğe önem vermek zorunda. Yani salt içeriğin yanına bir de tasarımsal olarak bir şeyler sunmalılar. Bunun için benim ilk adayım Newspaper isimli temanın Retro Games demosu. Biraz malum siteye benzetilmiş 🙂

Newspaper Tema

Bir diğer adayım Kappa isimli tema. Doğrudan oyuncuları hedef alan bir tema olma özelliğini taşıyor. Wordpress Oyun Haber Sitesi Teması olarak kayıtlı olsa da, pekala iyi bir oyun blog teması çıkabilir. Onun da ekran görüntüsünü paylaşıyorum.

Oyun Blog Teması

Ve geldik son oyun blog teması adayıma. GameSky isimli bu wordpress teması, yine doğrudan oyun haber sitesi olarak tasarlanan temalardan birisi. Ancak içeriği özgün şekilde makalelere uyacak şekilde düzenlerseniz hiç bir sorununuz kalmayacaktır.

Oyun Teması Wordpress

Moda ve Makyaj blog siteleri için temalar

Moda blogları ve Makyaj bloglarında en önemli şey sadelik ile video desteği. Bunu ayrıca galeri ve liste sistemleri ile de desteklerseniz gerçekten hakettiğiniz o harika makyaj blogu temasına ulaşıyorsunuz. Benim ilk önerim Newspaper’dan Beauty Blog isimli demo. Oldukça hoş bir tasarıma sahip.

Makyaj Blogu Teması

İkinci önerim ise SimpleMag’den Fashion isimli Moda üzerine tasarlanan tema. Tasarımı, sliderı gayet hoş. Onun da ekran görüntüsünü aşağıya bırakıyorum.

Simplemag Moda Teması

Ve son önerim, tasarım olarak da en beğendiğim temalardan birisi olan Afario teması. Fashion demosunu seçerek aşağıdaki görsele ulaşabilirsiniz.

Moda Blogu Afario

 

Tüm bu “blog temaları” olarak bahsettiğim temaları satın almak için Themeforest sitesini ziyaret edebilirsiniz.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu