Gezi Blogu

En İyi Uçak Bileti Siteleri

En İyi Uçak Bileti Siteleri, En Ucuz Uçak Bileti Siteleri için bir blog yazısı yazdım. Seyahat ve gezi yazılarım için ziyaret ediniz...

Bir yolculuğun başladığı noktadır uçak bileti almak. Eğer daha ilk dakikadan ekonomik olanı tercih etmezseniz, git gide diğer maddelerde kesintiler yapmaya başlar, keyfinizden ve zevklerinizden ödün verirsiniz. En iyi ve en ucuz uçak bileti siteleri hangileri?

1. BiletBayi

Tamamen yerli ve kaliteli hizmetlerinin olmasından dolayı ilk sıraya koydum. Türkiye’nin en ucuz uçak bileti sitesi olan biletbayi.com, sadece uçak bileti değil, otobüs bileti hizmeti de sağlamakta. Ana sayfası üzerinden kolayca bilet araması yapabiliyorsunuz, kampanyalara göz atabiliyorsunuz ve şehir bazlı önerilerine bakabiliyorsunuz. Ayrıca site 7/24 destek sağlamakta. Bir de dip not, diğer sayacağım uçak bileti siteleri için çağrı merkezi desteği sorunu yaşayabiliyorsunuz ancak biletbayi.com tamamen Türkçe bir çağrı merkezi hizmeti sunuyor. Siteleri SSL ile de korunuyor. Sitelerini ziyaret etmek için biletbayi.com tıklayabilirsiniz.

2. Skyscanner

En kolay uçak bileti arama motorlarından birisi ve benim de en sevdiğim uygulama. Hem websitesi ile hem de mobil uygulamaları ile gönlümde taht kurdu. Oteller ve Araba Kiralama için de arama motoru var ancak henüz o ikisini hiç kullanmadığım için tavsiye etmem mümkün değil. Ancak uçak bileti eğer sizin ihtiyacınız olan şey ise, kesinlikle Skyscanner tam bu iş için biçilmiş kaftan.

3. Turna

Özellikle ABD ve aktarmalı uçuşlarında en uygun fiyatları bulan, en ucuz uçak bileti siteleri arasında en fazla para puan veren site. Bu para puanların adı da Turna Puan oluyor. Ayrıca üyelik seviyesine bağlı ekstra avantajlar da veriyor. En beğendiğim kısmı ise Türkiye’ye özel bir şekilde Türkçe arayüz sunmaları oldu.

4. Momondo

Biraz “translate” Türkçesi de olsa yine de güzel sevimli bir arayüze sahip siteleri var. Skyscanner ve Momondo direkt bilet sağlayıcısına yönlendirirken Turna kendisi sattığı için 1 tık daha avantajlı. Ama Momondo diğer ucuz uçak bileti siteleri arasında en uygun fiyat çıkaranı diyebilirim.

5. Aerobilet

Genel bir bilet sitesi olan Aerobilet, ucuz uçak bileti dışında otobüs bileti, deniz otobüsü bileti ve hatta transfer hizmeti bile sunuyor. Ayrıca Türkçe çağrı merkezleri bulunuyor. Aerobilet tur ve otel gibi servislere de sahip ancak bunları denemedim, sadece uçak bileti servislerini denedim ve memnun kaldım.

6. Expedia

Uluslararası mavi yolculuk gemilerine kadar her şeye bilet satan tek site. Henüz hiç denemedim bu siteyi. Ancak çok fazla kullanan ve öven arkadaşım oldu. En ucuz uçak bileti siteleri arasında cruise’dan araba kiralamaya kadar en geniş kapsamlı biletleme sitesi diyebilirim.

Benim tecrübe ettiğim uçak bileti siteleri bu şekilde. Bir de Ucuzabilet var ETS Tur’un fakat diğerlerine göre bir tık zayıf kalıyor. Umarım işinize yarar bir yazı olmuştur. Google’da siteleri aratarak ulaşabilirsiniz, link koymuyorum sonra reklam deniyor 🙂

0%

Etiketler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı