Müzik

Eurovision 2018 İçin Beklentilerim

Bu sene de yüksek beklentili bir Eurovision şarkı yarışması yaklaşıyor. En son Portekiz'in kazandığı yarışma, bu sene Lizbon şehrinde 8 Mayıs ile 12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Eurovision 2018 için katılımcılar da yavaş yavaş şarkılarını yayınlamaya başladı. Ben de beklentilerimi yazdım.

Bu sene de yüksek beklentili bir Eurovision şarkı yarışması yaklaşıyor. En son Portekiz’in kazandığı yarışma, bu sene Lizbon şehrinde 8 Mayıs ile 12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Eurovision 2018 için katılımcılar da yavaş yavaş şarkılarını yayınlamaya başladı. Ben de beklentilerimi bu yazıda paylaşacağım.

Öncelikle Eurovision 2018 şarkı yarışmasına katılan ülkelerin büyük bir çoğunluğu ulusal yarışmalar ile adaylarını belirledi. Bunlardan bazıları, şimdiden Spotify’da haftanın ve ayın listelerine girmeyi başardı. Hatta öyle ki, bazı şarkılar Youtube’da 1,000,000 izlenme barajını da aştı. En çok konuşulan ülke ise Fransa oldu. Çok güçlü adayların yarıştığı ulusal yarışmada kazanan Madame Monsieur oldu. Mercy isimli şarkısıyla toplamda 5,000,000 izlenme ve 10,000,000 dinlenme barajlarını aştı. Benim de favorim oldu diyebilirim.

https://www.youtube.com/watch?v=c-5UnMdKg70

Ardından Danimarka ve Çek Cumhuriyeti de kendi ulusal yarışmalarını sonuçlandırdı. Benim favorim, eğer anormal derecede seveceğim bir başka şarkı çıkmazsa ortaya; Madame Monsieur olacak.

Diğer adaylar da eğer bu kalite çizgisinde işler yaparsa, eminim ki harika bir Eurovision şarkı yarışması seyredeceğiz. Eurovision 2018 ise bir dönüm noktası olacak. Ulusal yarışmalarda çıkan şarkıların %90’ı Spotify havasında şarkılar. Ağırlıklı olarak elektronik pop diyebileceğimiz, popüler şarkılardan oluşan katılımcılar ile gerçekten zevkle dinleyeceğim bir liste geliyor.

Henüz Şubat ayında olduğumuzu ve yarışmaya tam 3 ay kaldığını hatırlatmamda fayda var. Ben sadece beklentilerimi ne kadar yüksek tuttuğumu, bunu da açıklanan 3 şarkıya dayandırdığımı söylemek için bu içeriği hazırladım. Elbette 8 Mayıs 2018 tarihi yaklaştıkça, yani tüm adaylar ve adayların şarkıları belli olduğunda yeni bir içerik ile hepsini tek tek değerlendireceğim bir Eurovision 2018 blog yazısı daha hazırlayacağım. Bunu da yine bu yazıya iliştiririm, haberiniz olur.

Eurovision tarihinin belki de en çok kitleye ulaşacağı yarışma ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyebilirim. Umarım hak edenin kazandığı, komşuculuğun daha pasif kaldığı bir yarışma seyrederiz. Kendi aramızda puanlayabildiğimiz ve tutturana kocaman bir helal olsun diyebileceğimiz Eurovision 2018’de görüşmek üzere.

Bu arada içeriklerimi beğendiyseniz, yorum yapmayı ve blog siteme abone olmayı unutmayın. Sizlerle bol müzikli, bol Eurovision şarkı yarışması içerikli günler getireceğim. Kendinize iyi bakın!

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu