Yeme İçme

Evde Cold Brew ve Cold Brew Latte Yapmak

Kahvenin her haline bayılıyorum diyorsanız, sıcak yaz günlerinde Evde Cold Brew içebilmeniz için harika bir öneri ile geldim!

Evde, ofiste ya da gününüzün çoğunu geçirdiğiniz kapalı bir alanda kahve keyfi ne kadar da zor değil mi? Filtre kahve ve espresso için çözüm bulsak da, soğuk kahveleri evlerimizde ya da ofislerimizde bulabilmek oldukça zor. Daha önce yüksek kafeinli filtre kahve incelemesinden hatırlayacağınız Taft Coffee isimli yerli girişim, bu soruna harika bir çözüm üretmiş. Hem de en ayıltıcı şekilde! Evde Cold Brew keyfi ile alakalı her şeyi, bu blog yazısında aktaracağım.

Öncelikle evde Cold Brew kahve üretmek yani soğuk demleme yöntemini kullanmak oldukça zor ve zahmetli. Üstelik bir de bu kahveleri ofiste tüketmek istiyorsanız, ne araç gereçleriniz ne de ortam buna müsait olmayacaktır. Demleme sürelerinin de çok uzun saatlere vardığını anımsadığımızda, en kolay yol bu soğuk kahveleri hazır olarak almak. Ancak bu konuda da bir sıkıntı var. Piyasada doğru düzgün tüketime hazır Cold Brew kahve yok; eğer ki kafelerden almak isterseniz de bunların saklanması ve muhafaza edilmesi oldukça zor. Burada imdadıma Taft Coffee yetişti. 50 TL gibi oldukça uygun bir fiyata şişelenmiş şekilde taze Cold Brew satın alabiliyorsunuz.

Taft Coffee Cold Brew

Kargoya eğer iş günüyse aynı gün içerisinde veriyorlar. Üretim tarihi henüz çok yeni ve 2 ay buzdolabında dayanıyor. Şimdi biraz da deneyimleme kısmından bahsedeyim. Ben dışarı çıktığımda yazın sürekli olarak Cold Brew içen bir insanım. Ancak ofiste tabi ki mecburi olarak filtre kahve tüketiyorum. Nişanlım ise daha da zahmetli olan Iced Cold Brew Latte tercih ediyor. Ofiste tek bir ürün ile bunu yapabilecek olmanın heyecanını yaşadım desem yeridir. Taft Coffee bize 10 saniyede Iced Cold Brew Latte tarifi yapmamızı sağlıyor.

Evde Cold Brew Latte Tarifi

Öncelikle sade şekilde tükettiğimdeki düşüncemi aktarmak istiyorum. Oldukça sert ve uyku halini yok edici nitelikte. Özellikle sıcak yaz günü sabahında iş başı yaparken en iyi arkadaşınız olabilir. Sütlü versiyonu da oldukça keyif verici diyebilirim. Kahve amacından biraz sapıyor (yüksek kafein oranı) ama en azından satın aldığınız Cold Brew ile birden fazla tarif uygulayabiliyorsunuz. Yağsız Sek süt, 100 ml Taft Cold Brew (şişenin yarısından biraz daha az), bir kaç buz ve fincan ile ofiste Iced Cold Brew; kulağa oldukça hoş geliyor. Kahvenin sertliği süt ile perdelense de, siz kahve/süt oranını arttırıp azaltabilirsiniz. Ben sade içtiğim için tarif filan yok 😀

Cold Brew Latte

Sonuçta ortaya böyle bir şey çıktı. Biz çok beğendik. 250 ml olarak şişelenmiş Taft Cold Brew, şişe başına 350 mg kafein ihtiva ediyor. Kokusu bir çok Cold Brew ya da Cold Press olarak satılan kahveden daha cazibeli. Bir de bu Taft Coffee’nin yüksek kafeinli kahve formüllerini tüm ürün çeşitlerinde uygulayabilmeleri harika. Ama asıl harika olan şey, Cold Brew gibi zor elde edilen ve ev ofis ortamında zahmet verecek bir kahveyi bu kadar kolay şekilde evde veya ofiste tüketebilmek olsa gerek.

Bir Yorum

  1. Abi evdeki demleme yöntemlerine bakim dedim baya uzun sürüyo. Önerdiğin ürün de biraz pahalı. Napcam ben

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu