Oyun İncelemeleri

Far Cry 5 (Ön İnceleme)

Far Cry 5 oyununun ön incelemesini yaptım. Far Cry 5 çıkış tarihi ya da Far Cry 5 ne zaman çıkacak gibi sorulara da yanıt verdim. Far Cry 5 incelemesi için

Ubisoft yine salladı ortalığı. Eğer Ubi’ye bir ödül verilmesi gerekiyorsa, kesinlikle oyun tanıtımı dalında verilmeli… Watch Dogs gibi problemli bir oyunu bile müthiş bir şekilde tanıtıp milyonlarca kopya satabilen firma, elindeki en büyük kozu kullanmak üzere! Evet tam olarak da Far Cry 5’ten bahsediyorum.

Öncelikle tüm Far Cry oyunlarını oynamış birisi olarak, temanın beni şaşırttığını söyleyebilirim. Ön sunumda gösterilen ve sosyal medyada paylaşılan videolara bakılırsa Ubisoft bambaşka bir şeyin peşinde. Şimdi size biraz neyin peşinde olduğundan bahsedeceğim.

İlgili Blog İçerikleri

Far Cry serisi son zamanlarda iyiden iyiye atmosfer oyununa dönmüştü. Öyle ki serinin 4’üncü oyununda, Hindistan’ın ufak köylerinde, Hint radyosu eşliğinde arabamızı bir uçurum kenarına çekip, Himalaya dağlarının manzarasında kim huzur bulmadı ki? Dev gibi bir açık dünya, muhteşem manzaralar, harika doğa… Bu etiketler neredeyse her oyununda neredeyse bolca bulunuyordu.

Araya bir Primal sıkıştırdılar. Aslında bildiğin deneysel bir oyundu bu. En azından ben öyle bakmak istiyorum. Çünkü Ubisoft Montreal bunu arada yapıyor. Nitekim Far Cry 3 oyunundan sonra da bir genişletme paketi ile bunu denemişlerdi. Şimdi seri kaldığı yerden devam ediyor ve sahneyi Far Cry 5 isimli oyuna bırakıyorlar.

Bolca manzara, harika bir atmosfer, muhteşem bir doğa… Ancak bir şey daha var. En başında bahsettiğim şey… Ubisoft bu sefer hikayenin temasına da fazlasıyla güveniyor. Far Cry 4’ün genel teması mükemmeldi. Hikayesi ise biraz daha sığ kaçıyordu. Oynanış olarak ise tamamen dipteydi. Bir yerden sonra kule al kule ver oyununa dönüyordu. Ancak Far Cry 5 ile hayatımıza hiç yapılmamış bir temayı, hiç yazılmamış bir senaryo ile sokacak Ubisoft. Bunu bir kaç video izleyerek ön gördüğümü de söylemem gerek.

Ayrıca Ubisoft Montreal tarafından açıklanan bilgilere göre, Far Cry 5 serinin en serbest oyunu olacak. Yani oyun içi aktiviteler, serbest dolaşım ve araç kullanma konusunda en sağlam yapım olarak karşımıza çıkacak.

Kısacası şimdiden sabırsızlanıyorum. Ubisoft bakalım önümüze nasıl bir Far Cry 5 oyunu getirecek. Ben de şimdiden ilgili bütün global bültenlere abone oldum ve gelişmeleri takip ediyorum. Far Cry 5 çıkış tarihi soracaklar için de şimdiden söyleyeyim, 27 Şubat 2018 tarihinde raflarda yer alacak ve dijital içerik sitelerinde satışa sunulacak. Umarım ilk incelemesini de ben yaparım 🙂

 

0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir