Ürün İncelemeleri

GameBooster G7 Reaper Mekanik Klavye İncelemesi

Uygun fiyatlı oyuncu ekipmanları firması GameBooster tarafından geliştirilen G7 Reaper Türkçe mekanik klavye incelemesi ile sizlerleyim.

Türkiye’ye fırtına gibi giriş yapan GameBooster markasının tam fiyat/performans ürünü olan G7 Reaper Türkçe mekanik klavyesini bugün masaya yatıracağım. Ancak bundan önce tabi ki size GameBooster markası, ürünleri ve kalitesi hakkında ön bilgiler vereceğim. O zaman önce GameBooster markası ile başlayalım. Daha sonrasında da her ürün incelemeleri yazısında olduğu gibi kutu açılışı, özellikleri ve yorumları başlıklarına atlayalım.

GameBooster Hakkında Bilgiler

GameBooster, ülkemize henüz yeni giriş yapmış, oyuncu ekipmanları odaklı bir çevre birimleri markasıdır. Aslında Çin’de klavye ve mouse gibi ekipmanları yurtdışında üreten bir fabrika üzerinden ithalatı sağlanan, üzerine marka ve Türkçe harfler basıldıktan sonra da ülkemizde raflarda yerini alan bir marka izlenimi veriyor. Çünkü GameBooster markası ile alakalı neredeyse hiç bir bilgi yok internette. İthalatçısı ise Vektron görünüyor. Garantisi de yine ilgili ithalatçı tarafından sağlanıyor.

GameBooster Tüm Klavye Modelleri

GameBooster Klavye Modelleri

GameBooster’a ait 4 farklı klavye modeli mevcut. Kısaca özelliklerinden de aşağıda bahsedeceğim.

 • GameBooster G4 Pulsfire
 • GameBooster G5 Defender
 • GameBooster G7 Reaper
 • GameBooster G9 Blade

Bu modellerden G4 yarı mekanik; yani mekanik hisli olarak geçiyor. Diğer G5, G7 ve G9 modelleri ise tam mekanik. Benim en çok ilgimi çeken GameBooster G4 Pulsfire oldu. Çünkü bu klavyenin içerisinde blue switch benzeri bir tuş anahtarı ile metal bir parçayı birleştirerek, mekanik olmayan bir klavyede gerçek mekanik sesini ortaya çıkarmayı başarmışlar. Yine basış hissiyatı da mekanik klavye deneyimine çok çok yakın.

Yukarıda bulunan fotoğrafta sırasıyla G7, G4 ve G5 yer alıyor.

GameBooster G7 Reaper Kutu Açılışı

GameBooster kutu konusunda beklenenin çok çok üzerinde. Kutunun kalitesi, diğer F/P ürünlere göre oldukça iyi. Yine klavyenin kutu içerisinde yerleşimi de oldukça sağlam. Yani kargo ile sipariş verdiğinizde başına bir şey gelmesi oldukça güç.

GameBooster Kutu Açılışı

Kutunun içerisinden mekanik tuşları çıkarabileceğiniz herhangi bir aparat çıkmıyor. Hatta Vektron imzalı Türkçe garanti belgesi dışında hiç bir şey çıkmıyor. Kutu içerisinde sadece garanti belgesi ve statik poşet içerisine yerleştirilmiş G7 Reaper mekanik klavye yer alıyor. Kutu içerisinden çıkarttıktan sonra genel görüntüye bir bakalım istiyorum.

GameBooster G7 Reaper Mekanik Klavye

Tasarımı siyah ve kırmızı renklerden oluşuyor. Genel olarak hırçın bir görüntüsü var. GameBooster logosu büyük harflerle sağ üstte konumlanmış. Tuş kaplamaları fena değil ancak asıl olay ana gövdede. G7, çok ağır ve fiyatına göre çok çok yüksek kalitede metal ağırlıklı bir maddeden imal edilmiş gövdeye sahip. Bu gövde ile birlikte klavyenin genel ağırlığı neredeyse 1 kiloyu aşıyor.

GameBooster G7 Reaper Özellikleri

Öncelikle her zamanki gibi madde madde özelliklerine bir bakalım, ardından olumlu ve olumsuz görüşlerimi sizlere aktarayım.

 • Mekanik Klavye (Mavi Switch)
 • %100 Anti-Ghosting özelliği
 • Çok renkli LED aydınlatma
 • Ergonomik bilek desteği
 • FN + 11 adet medya tuşu
 • Boyut: 460,5 x 211,0 x 42,0 mm

Şimdi öncelikle olumlu taraflarını ele alalım. Rakip markalardaki eşdeğer ürünlere göre oldukça uygun bir fiyata sahip olan G7 Reaper, bilek destekli bir mekanik klavye için oldukça iddialı. Tasarımı aşırı güzel ve size direkt “gaming klavye” izlenimi yaratmaya yetiyor. Özellikle gövde malzemesini çok beğendim. Özellikler kısmında yazmıyor ancak klavyenin altında su olukları var. Yani -muhtemelen- GameBooster G7 Reaper su geçirmez özelliğe sahip. Su geçirmez tanımından da öte, sudan zarar görmez diyelim…

GameBooster LED aydınlatma

Olumsuz tarafları da yine özellikler kısmında yer almayan maddelerden geliyor. Öncelikle tamam RGB değil ancak bir çok sitede bu ürün RGB olarak lanse edilmiş. İkinci önemli nokta, USB bağlantısı altın kaplama değil. Yani çok kolay aşınabilecek, zarar görebilecek yapıda. Üçüncüsü klavyenin aslı US layout ancak Türkçe harfleri sonradan üzerine basmışlar. Bu da görüntüde biraz tuhaflık yaratıyor. Dördüncüsü bilek desteği hiç bir şekilde ayrılmıyor. Üst yapıda ayrı parçalardan oluşsa da, taban plakası yekpare. Yani klavyeyle tümleşik bir bilek desteği yer alıyor.

GameBooster G7 Reaper yorumları

Bu klavye alınır mı alınmaz mı kısmında ne kadar övsem de dürüst olmam gerekiyor. GameBooster markası kesinlikle alınır, ancak alınacak ürün G7 olmamalı. GameBooster G5 Defender ile G7 Reaper arasındaki tek fark gövde yapısı. Bu yüzden fazladan 60-70 TL vermek yerine çok daha uygun fiyatla G5 Defender tercihinde bulunmalısınız.

https://www.itopya.com/gamebooster-g7-reaper-rainbow-blue-switch-turkce-rgb-gaming-mekanik-klavyev/

İnceleme Puanı

Performans - 70%
Kalite - 41%
Tasarım - 69%
Fiyat - 94%

69%

Puan

Tam bir fiyat/performans markası olan Gamebooster, ülkemizde giriş seviyesi ekipmanlar arasında pazar payını şimdiden aldı. Gamebooster G7 performansı -daha doğrusu amaca hizmetiyle- ciddi anlamda en iyi ürünlerden birisi. Ancak bu konuda iyi olması, fiyat kategorisindeki puanına olumlu yansıyacak. Tasarım olarak fena gözükmese de, malzeme kalitesi olarak tahmin edebileceğiniz gibi oldukça zayıf durumda.

10 Yorum

 1. Sonunda şu marka ile ilgili bir inceleme bulabildim. Gamepower Warlock düşünüyordum fakat bu da hoşuma gitti. Sayende alacağım galiba.

  1. Bana kalırsa Gamepower ürünleri ile GameBooster ürünleri aynı fabrikada üretiliyor. Özellikle kulaklıklarda aparatlar (ses kontrol kumandası, usb bağlantısı vb) birebir aynı.

  1. Abi kargom dün geldi yazamadım bugün deneyebildim mükemmel iyi ki almışım çok sağol abi

 2. G4 almaya karar verdim ama rica etsem mekanik hisli olan tuşların sesini bana e-mail ile gönderirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu