Yeme İçme

Gamer Menüler ve Kampanyalar

Mc Donald's, Dominos gibi restoran zincirlerinde oyunculara özel çıkarılan Gamer Menüleri denedim.

Herkese selam! Dışarda yemek yediğimizde sıkça karşılaştığımız gamer menülerini inceleyeceğiz. Neredeyse tüm restoran zincirlerinde bulunan gamer menüler, şu sıralar çok fazla göze çarpar oldu. E-spor o kadar çok gelişti ve bilinir oldu ki giyimden yiyeceğe her markada bir gamer ibaresi mutlaka bulunuyor. Hatta bu konuya daha önce oyuncu alışverişi içeriğimde de değinmiştim. Burger King, Mc Donald’s, Popoyes, KFC gibi bilindik restoran zincirlerinin oyunculara özel çıkardıkları gamer menüleri nelermiş bakalım.

Gamer Menü de Nereden Çıktı?

Ülkemizde gamer kavramının kullanılmaya başlanmasından bugüne kadar geçen sürede, kendisini gamer olarak adlandıran kitlenin sayısındaki artış, büyük markaların da iştahını kabartmaya başladı. Bu nedenle neredeyse tüm zincir restoranlar oyun başında yemek yeme temasıyla gamer menü seçenekleri oluşturdu.

Hangi Gamer Menü Tercih Edilmeli?

Çok fazla seçenek var ancak bir kaçını sizler için listeleyeceğim.

Mc Donald’s Gamer Menü

Mc Donald’s, Gamer Menü adı altında harika bir menü çıkarmış. İçerisinde hamburger olarak Big Mac var. Seçtiğiniz süper boy içecek, yine süper boy patates kızartması ve karışık atıştırmalıktan oluşan bir gamer menüsü bulunuyor. Mc Donald’s’dan daha önce birkaç kez Gamer Menü siparişi verdim.

McDonalds Gamer Menü

İlk zamanlar tam anlamıyla kusursuzdu. Hem fiyat olarak abartılı değildi hem de #oyunaciktirir etiketinin basılı olduğu özel gamer kutusunda geliyordu. Kutunun içerisinde gamer menüye hediye olarak birde Coca-Cola +Coffee koyuluyordu. Yakın zamanda yine aynı menüyü sipariş ettiğimde kutu ve hediye içeceği yoktu. Artık normal menü gibi sunmaya başlamışlar. Açıkçası ben kendine özel kutusu olmadığı için albenisini kaybettiğini düşünüyorum.

https://www.mcdonalds.com.tr/kampanyalar/gamer-menu

Dominos Gamer Menü

Pizza aşığı bir oyuncuysanız bu menü tam size göre. Dominos’un da oyunculara özel olarak çıkardığı bir Gamer Menüsü bulunuyor.

Dominos Gamer Menü

Menünün ismi tam olarak Gamer Menü! Seçeceğiniz orta boy pizza ve kutu Coca-Cola’dan oluşan menü ilk çıktığı zaman çok fazla rağbet gördü. Son zamanlarda karşıma çıkmıyor. Umarım menüden kaldırılmamıştır.

Popeyes Gamer Menü

Sırada tavuk severler için Popeyes’ın oyunculara özel sunduğu Pro Gamer Menü var. Pro Gamer Menü iki seçenekten oluşuyor. Normal Pro Gamer Menü; tavuk burger, 10’lu nuggets, büyük boy patates kızartması ve küçük içecekten oluşuyor. Bir de Pro Gamer Menü 2 olarak adlandırdıkları menü var. Onun içeriği ise; pop chicken, 10’lu wicked chicken, 8’li susamlı soğan halkası, mega boy patates kızartması ve 1 L. içecek ile servis ediliyor.

Burger King Gamer Menü

Burger King’de, Popeyes’ın olduğu gibi aynı isimde iki menü ile karşımıza çıkıyor. Oyunculara özel olarak sunulan bu menünün ismi yine Pro Gamer Menü.

Burger King Pro Gamer Menü

İlk seçenek olan Pro Gamer Menü’de; big king, büyük boy patates kızartması, 8’li soğan halkası ve 1 L. Coca-Cola bulunuyor. Diğer Pro Game Menü 2 ise; whopper, büyük boy patates kızartması, 6’lı king nuggets ve yine 1 L. içecekten oluşuyor.

Pizza Bulls Gamer Menü

Pizza Bulls pizzalarını çok severim. E-spora ilgim de malum. İki güzel şey birleşince ortaya harika bir menü çıkmış. Pizzacılarda bildiğiniz gibi menü alırken pizza seçenekleri oluyor. Pizza Bulls, oyunculara özel Pizza Gamer adında bir pizza sunmuş. Menü içinde tercih edebileceğiniz gibi sadece pizza olarak da deneyebilirsiniz. Gamer menüsü olan Pizza Gamer’ın içinde neler var derseniz; Pizza Bulls’a özel pizza sosu, mozzarella peyniri, sucuk, sosis ve mısır bulunuyor.

KFC Gamer Menü

Yine tavuk severlerin iştahını kabartacak bir zincir restoranda sıra. Oyunculara özel gamer menüler çıkaran bir diğer markada KFC. Gamer menülerine isim olarak Game Kova demişler. KFC denilince akıllara gelen kovalardan değil. İki kişilik menü oluşturmuşlar fakat ismine Gamer Kova demişler. Gamer kovanın içeriği şu şekilde; iki adet tavuksever burger, 10’lu hot shots, 4 adet kemiksiz çıtır, 5’li soğan halkası, iki adet küçük boy patates kızartması ve 1 L. içecek. İsterseniz patates kızartmasız seçeneği de mevcut.

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu