SEO Hizmeti
Öneriler

Gist 2019

Gist 2019 fuarı ile ilgili fuar alanından katılımcılara birçok konuya değindiğim, düşüncelerimi ve önerilerimi bu içerikte sizinle paylaştım.

Bir GİST 2019 yani Gaming İstanbul 2019 fuarı ile merhaba! GİST 2019 bu yıl 31 Ocak-03 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Geçen yıl düzenlenen GİST 2018 fuarı ile ilgili daha önce içerik hazırlamıştım. Hem fuar daha başlamadan hem de fuardan sonra düşüncelerimi görseller ile paylaşmıştım. Fuara gidenler olduğu kadar gidemeyen bir kitlede var. Bu içeriklerim aslında biraz da gidemeyenler için. Farklı şehirlerde olup merak edenler ya da çalışıp fırsat bulamayanlar için olumlu olumsuz tüm düşüncelerimi aktarmak istiyorum.

Geçen yıl basın kartı ile GİST 2018 fuarındaydım. Bu yıl çok yoğun çalıştığım için katılamayacağım gibi görünüyor. Fakat katılabilirsem ki bunun için fırsat yaratmaya çalışacağım, yine birçok fotoğraflarla birlikte GİST 2019 fuarını kendimce yorumlayacağım. Gaming İstanbul 2019 fuarı bu yıl yer değişikliği yapmış ve İstanbul Kongre Merkezi yerine, Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi tercih edilmiş. Bence en doğru karar olmuş. GİST 2018 fuarından sonra yer değişikliği olmasaydı eminim ki giden sayısı azalacaktı. Çünkü daha önce de belirttiğim gibi fuar alanı katılımcılara yetmemişti. Bu yıl için 100.000+ ziyaretçi kapasitesi sözü verilmiş.

Bir oyun fuarı olan GİST, oyunun her türüyle ilgilenen, yaş ve kriterlere bakmadan oyun oynamaktan ya da izlemekten zevk alan herkese ev sahipliği yapıyor. Ziyaretçilerin yanı sıra birçok büyük küçük markalarda katılım sağlıyor. Bunlardan bazıları; İnteraktif medya firmaları, figür ve oyuncak üreticileri/dağıtımcıları, yazılım geliştiriciler, sektör profesyonelleri, oyun tasarımcıları, oyun geliştiriciler, oyun dernekleri ve medya kuruluşları gibi daha birçok GİST 2019 katılımcıları bulunuyor. Profesyonel oyuncuların dışında amatör oyuncular için de birçok oyun alanı mevcut olması ve normal ziyaretçiler için de turnuvaların düzenlenmesi bence GİST 2018’de olduğu gibi Gaming İstanbul 2019 fuarına da hareketlilik katacak gibi görünüyor. Lise öğrencisinden üniversite öğrencisine, beyaz yakalıdan serbest meslek sahibine kadar çok fazla kitleye hitap eden bu etkinlik için, ülkemizdeki oyun sektörüne olumlu geri dönüşleri olacağını düşünüyorum. GİST 2018’de olduğu gibi GİST 2019’da da harika bir organizasyona imza atılacağını umuyorum ve gidenler için belki fuarda karşılaşabiliriz diye şimdilik görüşürüz diyorum!

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı