İçerik Ajansı
Öneriler

Gurbet Ellerdeki Mahalleniz

Sponsorlu İçerik

Memleket hasreti zordur, bilirsiniz. Burnunuzda tüten lezzetlerimiz, içinizi götüren etkinlikler ve sohbetlerimiz… Mahallem sizi bu hasretten çekip kurtarır.

Yerli ama gurbet ellerde yaşayan bir girişimci tarafından kurulan Mahallem, Dünya’nın dört bir yanındaki gurbetçilerimizi bir araya getiren bir platform olarak göze çarpıyor. Gurbetçi, bilmeyenler için gurbet ellerde yani ülkemizin dışında yaşayan memleketlilerimiz anlamında kullanılır. Hem yurt dışında bulunan ve Türklere ait olan işletmeleri, esnafları bir araya getirmekte, hemde Türk’lerin oluşturduğu etkinlikleri takip edebileceğiniz bir olanak yaratmaktalar. Üstelik bunu bulunduğunuz bölgeye filtreleyerek, çevrenizdeki Türk restoranlarını, Türk hamamlarını, Türk marketlerini, Türk bankalarını ve çok daha fazlasını bulabiliyorsunuz. Türk derneklerinin ya da bizzat gurbetçilerin oluşturduğu etkinlikleri de takip edebiliyorsunuz.

Houston Türk Festivali

Mahallem, ciddi manada kaliteli bir girişim. Özellikle girişim ana kategorisine sahip bir blogda bu sözlere yer verildiğinde, bu girişimi ciddiye almanız gerekir diye düşünüyorum. Mahallem, gerçekten bir mahalle edasıyla, yaşadığınız bölgede diğer gurbetçilerimizle kaynaşmanıza, arkadaşlıklar kurmanıza ve etkileşime geçmenize de yaramaktadır. Örneğin Avrupa’da yaşayan bir gurbetçisiniz. Avrupa’daki Türk Mekanları tabi ki ilginizi çekecektir. Bunu da, yaşadığınız ülkeye hatta şehire indirgeyerek ve filtreleyerek, yaşadığınız bu uzak Avrupa kentinde bile Türk kebapçısı bulduğunuzda ilginizi on kat daha arttıracaktır. Kim istemez, Amsterdam’da bir Türk dönercisi keşfetmeyi…

Mahallem’de şuanda ağırlıklı olarak ABD’deki Türk Mekanları yer alsa da, yavaş yavaş globalleşmeye başladığını söylemek mümkün. Öyle ki, ülkemizde de bir dizin görecek şekilde yapılanmaya ve yayılmaya başlamış. Her gün onlarca mekan eklenmekte olan Mahallem’e siz de katkıda bulunabiliyorsunuz.

Yine aldığım bilgilere göre çok yakında göçmenler yani canımız olan gurbetçilerimiz için özel blog içerikleri de eklenecek ve yayınlanacakmış. Yani Avrupa’da ya da ABD’de yaşayan bir gurbetçiyseniz, Mahallem sayesinde hem güzel Türk yemeklerine ulaşabileceksiniz, hem şehrinizdeki Türk esnaflarına ulaşabileceksiniz, hem Türk arkadaşlar edinebileceksiniz, hem de üzerine sizi ilgilendiren ya da ilginizi çekebilecek harika blog içeriklerine ulaşabileceksiniz.

Mahallem

Tanıtımın sonuna gelmeden önce bahsetmek istediğim önemli bir şey daha var. Bu tüm saydığımız ilanlar, etkinlikler, dükkanlar ve geriye kalan her şeyi Mahallem‘e eklemek isterseniz herhangi bir ücret vermiyorsunuz. Yani ilanlarınızı tamamen ücretsiz şekilde yayınlıyorsunuz. Umarız Mahallem hakettiği değeri görür ve gelişen, artan internet kullanımında gurbetçilerimizin ortak buluşma alanı olur.

Mahallem’e ulaşmak için: http://mahallem.com

Etiketler

7 Yorum

  1. fikir çok güzel dostm ama site fazlasyla karışık. tasarm biraz zayf. işletmelerin resimleri de az. eminim iyi şeyler olcaktir.

  2. kardeş site senin değil galiba. biraz bloglu içerikli bişeyler olması lazım bence yetersiz şuan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı