Havhav.com.tr Kutu İncelemesi

Blog sitemi ilk açtığım günden beridir sanıyorum ki en çok incelediğim ya da hakkında yazı yazdığım girişimcilik örnekleri aylık kutu aboneliği hakkındaydı. Aylık kitap aboneliği, aylık Japon abur cuburları aboneliği, aylık oyuncak aboneliği gibi bir çok ulusal ve uluslararası girişimi inceleyip hakkında yazılar yazdım. İlk defa sponsor olmadan bir kutu aboneliği sitesinden ücretini ödeyerek abonelik aldım. Ancak şimdiden belirtmeliyim ki; kutum gelir gelmez aboneliğimi iptal ettim. Sebeplerine en sonunda değineceğim… Şimdi (henüz kutunun adına karar veremedim) havhav ya da havhav.com.tr aylık köpek ürünleri kutusu hakkında bilgiler, inceleme ve yorumlar sunacağım içeriğe geçme vakti! O zaman başlayalım.

Havhav Kutusu

Havhav aylık köpek ürünleri kutusu neleri içeriyor?

Havhav, ilk gördüğümde harika bir girişim olarak aklımda yer edindi. Daha önce aylık abonelik sistemi ile çalışan girişimleri araştırırken de kendilerine denk gelmiş ve Instagram üzerinden takibe almıştım. Sosyal medya yönetimleri oldukça harika. İnsanların kutusundan çıkanlarla birlikte sipariş vermeye karar verdim. Öncelikle sitelerinde yazdıklarına göre her ay en az 1 ödül maması, en az 1 oyuncak, muhtemel olarak da en az 2 sürpriz ürün koyuyorlar. En az 4 ürün için de “en az 100 TL değerinde” diyerek beklentiyi büyütüyorlar. Benim satın aldığım Aralık ayı kutusundan da aşağıdaki ürünler çıktı.

 • 1 adet yaş mama 3,92 TL
 • 1 adet ödül krakeri (içerisinde 4 adet var) 12,08 TL
 • 1 adet çam ağacı şeklinde peluş oyuncak Kendi İmalatları (Muadilleri ort. 1,40 USD)
 • 1 adet kırmızı lastik top 11,21 TL
 • 1 adet mini boy tüy toplayıcı 5,25 TL
 • 1 adet yılbaşı çorabı Kendi İmalatları (Muadilleri ort. 0,50 USD)
 • 2 adet beyaz ödül kemiği 0,92 TL

Eğer bireysel ve perakende olarak satın almaya kalkarsak, toplam 33 TL (+8 ila 12 TL) tutan malzemelerin yanı sıra kendi üretimleri bir peluş oyuncak var. Ancak unutulmamalı ki, bu ürünler toptan alınıyor ve ortalama %10 ila %15 civarı marj düşündüğümüzde 27 TL civarına mâl edildiğini rahatlıkla ifade edebilirim. Havhav.com.tr yorumları kısmında buraya döneceğim.

Havhav.com.tr üyelik ücreti ne kadar?

Havhav kutusu aylık olarak 49 TL ücretle kapınıza kadar gönderiliyor. Yalnız satın alabilmek için kartınızın limitini her ay kontrol etmenizde fayda var. Çünkü araştırdığım kadarıyla yapılan en büyük hata, 2-3 ay sonra kutu gelmediğinde geç olarak farkedilen kart limiti problemi oluyor.

HAVHAV Kutu İncelemesi

Havhav kutu incelemesi ve açılışı

Yukarıdaki fotoğraftan da görebileceğiniz üzere Sürat Kargo epey hırpalayarak getirmiş. Ancak kutu içerisinde herhangi bir problem bulunmuyor. Bana herhangi bir ek kaplama, poşetleme veya paketleme ile gelmedi. Ancak Instagram üzerinde bazı kullanıcıların kutuları iyi şekilde sarılmıştı. Siparişinizle alakalı kağıtlar da kutu üzerine yapıştırılmış şekilde geliyor. Kutuyu açtığımda renkli kağıt ile Havhav.com.tr yapıştırması bizleri karşılıyor. Aşağıdaki fotoğrafta kendilerini görebilirsiniz.

Havhav.com.tr Kutu Açılışı

Yapıştırmayı yırtarak açtığınızda ise Havhav.com.tr tarafından gönderilen harika köpek ürünleri ile karşılaşıyorsunuz. Ödül maması (ya da krakeri) oldukça kaliteli. Yaş mama orta kalitede. Çubukların markası yok. Peluşlar kendi üretimleri olduğu için sağlığa zararlı değildir diye düşünüyorum. Tüy toplayıcı rulo çok ufak ve en düşük fiyatlı olanı. Top ise biraz hırpalanmış, üzerinde bir kaç çizik ve imalat sırasındaki tortuları ile birlikte koyulmuş. İçerisinden bir de o aya ait kuşe kağıt çıkıyor. Kutu açıldığında dolu dolu geliyor diyebilirim. Alttaki fotoğrafta kutu içerisine ürünlerin nasıl yerleştirildiğini görebilirsiniz…

Aylık Köpek Ürünleri Kutusu

Çakılı bir önceki Felicia Köpek Maması içeriğinden hatırlayacağınızı düşünüyorum. 7 yıllık tecrübesiyle bir şeyleri beğendirmek artık ona zor! Ancak yaş mamayı da, Rupp ödül krakerlerini de oldukça beğendi.

Havhav.com.tr yorumlarım

Öncelikle içerisinde en az 100 TL’lik ürünler yok. Şimdi burayı biraz açacağım. Nihayetinde Havhav.com.tr bir ticari girişim. Elbette içerisine gerçekten 100 TL’lik ürün koyulmasını beklemiyordum. Ancak perakende de toplamı 100 TL’yi bulan 5-6 ürünü toptan şekilde 35 TL’ye alabildiklerinde ya da imal edebildiklerinde, gerçekten de sözlerini tutmuş olacaklardı. Buna ek olarak, gerçekten ihtiyacınız olmayacak şeylere de para verdiğiniz düşünüldüğünde, ortaya büyük bir hayal kırıklığı çıkıyor. Kutu içerisindeki ürünlerden yaş köpek maması, ödül krakeri, 2 adet burgu, 1 adet kırmızı top, 2 adet ekstra oyuncağı internetten kendim 52 TL’ye mal edebiliyorum. Üstelik elimde hiç bir halta yaramayacak yeşil kumaş parçasının içerisine doldurulan çam ağacı (4 dakikada Çakıl imha etti) ve o çam ağacının kumaşından arta kalanlarla yapılmış gibi gözüken ve yine hiç bir halta yaramayacak çorabın yerine 2 adet uzun süre idare edebilecek oyuncak alabiliyordum. Yani 3 TL daha verip, bu kutudan daha iyisini satın alabiliyorum.

İkinci olarak ihtiyaç duyulmayan şeyler diyorduk; onu biraz açalım. Bu tarz kutu girişimlerini Japonya’dan İngiltere’ye kadar incelemiş, deneyimlemiş, satın almış ya da sponsorlu olarak elde etmiş birisi olarak, bir kutu içerisine normalde en yakın markette bile bulunabilecek 5 TL’lik Scotch-Brite tüy toplayıcı koymak nedir? Belki benim köpeğim tüy dökmüyor; neyi ima ediyorsun sayın Havhav?

Havhav.com.tr Kutudan Çıkanlar

Üçüncü olarak bu tarz aboneliklerde kutular herkes için aynı doldurulur. Instagram’da insanlara çıkan kutularda gerizekalı rulo tüy toplayıcı yerine harika bir ödül maması koyulduğunu gördüm. Evet 2 paket ödül atıştırmalığı çıkmış insanlara. Ancak benim kutuma Migros’tan bozuk para üstü yerine alabileceğim en minik tüy toplayıcı ruloyu koymuşlar. Yine markası dahi belirsiz kırmızı top yerine gerçekten köpek oyuncağına benzeyen simit şekilli bir oyuncak koyulmuş. Gördüğüm en saçma aylık kutu aboneliği ürün seçimi diyebilirim. Öyle en az 1 mama, 1 sürpriz ürün diyerek kendilerini kurtarırlarken, atladıkları detay “bu tür abonelik sistemlerinde herkese sürpriz de olsa aynı ürünler gönderilir” kısmı. Ellerinde geçen ay kalan ürünlerden serpiştirilmez kutulara.

Sonuç olarak kesinlikle çöpe atılmış bir para olarak görmesem de 49 TL’ye asla değmeyecek bir alışveriş olarak görüyorum Havhav.com.tr aylık köpek ürünleri kutusunu. Yine de en az 15 TL’sini çöpe atmak isteyen ya da ellerinde kalan ürünleri kutuma atsınlar istiyorsanız, aşağıdaki linkten satın alabilirsiniz.

https://havhav.com.tr/

 • Aylarınızı hatta yıllarınızı vererek biriktirdiğiniz yatırımlarınızı korumak, bilgisayar korsanlarına ya […]

 • Türkiye’nin en harika koylarını içerisinde barındıran Ege Denizine nazır harika […]

 • İnternetinizin hızını test ederek anlık olarak konumuza göre yapılan değerlendirme […]

 • Aylarınızı hatta yıllarınızı vererek biriktirdiğiniz yatırımlarınızı korumak, bilgisayar korsanlarına ya […]

 • Türkiye’nin en harika koylarını içerisinde barındıran Ege Denizine nazır harika […]

9 Comments

 1. Havhav.com.tr Aylık Köpek Ürünleri Kutusu İncelemesi Evcil Hayvanlar
  Serhat Çelik 16 Aralık 2018 at 19:02 - Reply

  Ellerine sağlık hocam. Google’da yorumlara bakayım derken seni buldum. Hepsiburada.com’dan 100lü sütlü kemik ve 1 oyuncağı 56 tlye aldım. İstersen fotoğraf ve fatura da gönderebilirim yayınlarsan..

  • Havhav.com.tr Aylık Köpek Ürünleri Kutusu İncelemesi Evcil Hayvanlar
   Burak Şengüloğlu 22 Ocak 2019 at 17:27 - Reply

   Mailinizi geç gördüm, uygunsuz olabilir faturayı yayınlamam. Geri bildirim için teşekkür ederim.

 2. Havhav.com.tr Aylık Köpek Ürünleri Kutusu İncelemesi Evcil Hayvanlar
  NUR 18 Ocak 2019 at 18:57 - Reply

  Sayende vazgeçtim

 3. Havhav.com.tr Aylık Köpek Ürünleri Kutusu İncelemesi Evcil Hayvanlar
  Murat Ak 21 Ocak 2019 at 02:03 - Reply

  30 TL veririm bu kutuya. O da girişimciliklerinin hatrına

 4. Havhav.com.tr Aylık Köpek Ürünleri Kutusu İncelemesi Evcil Hayvanlar
  Turan 23 Ocak 2019 at 21:07 - Reply

  Havhav.com.tr iyi bir girişim hocam. Sadece ticari bakmamak lazım. Tabi seninde hakllı olduğun şeyler var ama biraz müsama göstermek lazım diye düşünüyorum

 5. Havhav.com.tr Aylık Köpek Ürünleri Kutusu İncelemesi Evcil Hayvanlar
  Madame Traveller 21 Mayıs 2019 at 12:04 - Reply

  Merhabalar. Ben geçen ay üye oldum bu kutuya ve bu ayda 2.kutum geldi. İş yerimde bir arkadaşım daha abone. Zaten onun tavsiyesi üzerine ben de abone oldum. Bu ticari bir girişim. Tabiki de kar markajları olacaktır. Oyuncakları parçalamadı köpeğim. Ki zavalımın az oyuncağı olduğu için sürekli onlarla oynuyor zaten. Sanırım büyük ırk köpeklere pek hitap etmiyor daha çabuk parçöalayabildikleri için. Beni, site site, magza magza oyuncak aramaktan kurtarıyorlar. Açıkçcası bu açıdan çok memnunum:) Tabi ileri de ne olur bilemem.

 6. Havhav.com.tr Aylık Köpek Ürünleri Kutusu İncelemesi Evcil Hayvanlar
  Mertcan Sarı 21 Ocak 2020 at 17:28 - Reply

  Nişanlımın henüz 2019 Kasım ayında başlattığı aboneliğini bu ay itibariyle durduruyoruz, alternatif önerilerinize açığız

  • Havhav.com.tr Aylık Köpek Ürünleri Kutusu İncelemesi Evcil Hayvanlar
   Burak Şengüloğlu 22 Ocak 2020 at 15:12 - Reply

   Şu anda maalesef ülkemizde başka bir alternatifi bulunmuyor. Ancak yurt dışında harika kutu abonelikleri mevcut.

 7. Havhav.com.tr Aylık Köpek Ürünleri Kutusu İncelemesi Evcil Hayvanlar
  LEO JABA 12 Şubat 2020 at 16:19 - Reply

  HAVHAV kutusu bence şu an abonelik bakımından baktığımızda gerçekten çok başarılı ki sonuçta yurt dışında da benzer kutuları abonelere göndermeye başladılar. Aldığımız her ürünün daha ucuzunu muhakkak bulabiliriz. Farklı ürünleri bazı kutulara koyduklarını biliyorum mesela tavuk alerji si olan dostlara tavuk içermeyen ödülmaması gönderiyorlar bence bu son derece başarılı . Kar marjları tabiki olucak mesela siz hiç köpeğiniz için oturup beluş oyuncak yaptınız mı ??

Leave A Comment