Günlük İçerikler

Her Gün Blog Yazmak

Her gün neden blog yazar bir insan? Neden blog yazmak bir ritüel halini alır? Gelin bugünkü kişisel blog yazısı da bu konudaki sorulara cevap olsun. Hem harika bir hobi, hem de blogdan para kazanmak konulu ipuçları.

Her gün blog yazmak mı? Neden her gün blog yazısı yazıyor ve yayınlıyorum? Bu işin günlük bir ritüel olması neden önemli? Bu sorulara cevap bulabileceğiniz nitelikte bir blog yazısı ile sizinleyim.

Öncelikle daha önceden neden kişisel blog sitesi isimli bir içerik yayınlamıştım. Burada kişisel blog sitesi ile alakalı sorulara yanıt aramıştım. Ayrıca benim gibi bir genel kategoride kişisel blog sitesi sahibi olmak isteyenler için blog nasıl açılır temalı bir rehberim de bulunuyor.

Gelelim bugünkü konuya, her gün üşenmeden bıkmadan içerik üretmek. Öncelikle işim bu, yani content marketing tarafında (ister dijital pazarlama diyin, ister içerik ile pazarlama…) rehber olduğum şirketler bulunuyor. Google için algoritma çözümlerine, rakip analizlerine, anahtar kelime üzerinden yaratabileceğiniz potansiyele göre değiştiği düşünülse de, buradaki en önemli faktör özgünlük ve güncellik. Yani her gün içerik çıkarmam sayesinde ilk sayfada bulunan anahtar kelime sayım şuan 100’ün üzerinde. Belki de sizin bu blog sitesinden haberdar oluşunuz gibi, her gün binlerce kişi Google’da hiç ummadığı bir şekilde arattığı kelime sayesinde beni buluyor.

Her gün blog yazmak ya da içerik üretmek, öncelikle blog sitenizin güncelliği ve yükseliş yakalaması için çok önemli. Bunun dışında, bu ürettiğim içerikler tamamen bana referans niteliğinde olması açısından, cv niteliği taşıması bakımından çok önemli. Yani ben oyun sektörü üzerine ne kadar tecrübeli olsam da, aklınıza gelebilecek her konuda içerik üretebiliyorum. Üstelik özgün ve tutarlı. Yani bir hikayeye, bir stratejiye bağlı kalarak, belirli amaçlar doğrultusunda…

Eğer benim gibi her telden içerik yayınlayan, genel kategorili bir blogunuz varsa işiniz çok daha kolay. Çünkü üretebileceğiniz milyonlarca içerik var. Ancak tek bir kategoride yayın hayatına geçen bir blog sitesine sahipseniz, her gün blog yazmak sizlere bir eziyet gibi gelebilir. Konu bulmak çok çok önemli oluyor burada. Örnek verelim, makyaj blogu sahibisiniz. 3 ay boyunca 90 içerik ürettiniz, ancak 91’inci gün tıkanma şansınız var. E-spor blogu kurdunuz, eleştiriler, analizler devam ediyorsunuz. Ancak bir gün analizini yapacağınız bir e-spor takımı kalmayabilir. Ya da yabancı takımlar takipçilerinizin ilgisini çekmeyebilir. Yani genel kategoride blog yazıyorsanız, her gün blog yazmak daha mantıklı kaçıyor.

Peki bu iştahı nereden buluyorsun diyecekler için de söyleyeyim, içerikleriniz karşılık buluyor. Değer veren insanlar çıkıyor. Bir içerik yayınladığınızda, o içerik ile ilgili tecrübeli birisinden e-posta almak bile, sizin her gün bıkmadan usanmadan blog yazmak konusundaki isteğinizi perçinliyor. Ayrıca gelir elde etmeye başlıyorsunuz. Blog yazılarından gelir elde etmek ya da blogdan para kazanmak apayrı bir olay. Ona da bir başka içerikte değineceğim. Bu yazıdan çıkarmanız gereken fikirleri çıkarttığınızı düşünerek yazıyı noktalıyorum, herkese mutlu blog yazmalar, içerik üretmeler!

Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı