Günlük İçerikler

Instagram’da Neden Kişisel Blog Yazıyor?

Son zamanlarda nedense bu soru oldukça popüler oldu. Bazı instagram hesaplarında kişisel blog yazıyor. Peki bu kişisel blog yazısı neyi ifade ediyor? Bilmeyenler için “instagramda neden kişisel blog” ile “instagram kişisel blog ne demek” sorusu ve daha fazlasını açıklayayım.

Bazı insanlarda Instagram’da neden Kişisel Blog yazıyor?

Hiç böyle bir soru geleceğini düşünmezdim. Bugün aldığım son sorulardan ilki “instagram kişisel blog kaldırma nasıl yapılır?” oldu. İkinci soru ise “hocam instagramda kişisel blog ne demek?” olarak mesaj istekleri kısmına düştü. Öncelikle bu hesaplar “işletme hesabı” olarak geçiyor. Ancak tabi ki birer işletmeci değiller. Blogger olarak adlandırılan ve benim gibi metin bazlı ya da fotoğraf bazlı içerik üretenler, işletme hesabını açarken kategori kısmında “kişisel blog” seçeneğini seçiyor. Eğer instagram profilinde kişisel blog yazan birisini görürseniz, bu onun bir işletme hesabına sahip olduğunu ve içerik ürettiğini tasvir eder. Ancak tabi ki bazı insanlar içerik üretmediği halde profillerinde kişisel blog yazısını seçebiliyor.

Instagramda kişisel blog

Eğer profilinizde bir şekilde kişisel blog ya da tanınmış kişi yazdırmışsanız ve bunu kaldırmak istiyorsanız, profilinize gidip ayarlar kısmından “Tekrar kişisel hesaba geçiş yap” butonuna tıklamanız, instagramda kişisel blog kaldırma konusunda size yardımcı olacaktır. Böylelikle instagramda neden kişisel blog yazdığına dair herhangi bir soru işareti kalmadı.

Peki Instagram profilinde neler seçilebiliyor?

Youtuber olarak adlandırdığımız video içerik oluşturucuları “Video İçeriği Üretici” kategorisini seçiyor. Eğer birden fazla platformda ünlenmiş bir isim görürseniz, onlar da genelde “Tanınmış Kişi” seçiyor. Diğer seçenekler ise çok uzun bir yelpaze. Futbolcusu da var, siyasetçisi de…

İşletme hesabına nasıl geçebilirim?

Profil ekranınızdan sonra ayarlara tıklayıp “İşletme hesabına geç” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Ardından hesabınızı bir Facebook sayfasına bağlayabilir ya da doğrudan yeni bir reklam hesabı ile birlikte kullanabilirsiniz. İşletme hesabının normal hesaplardan farkı, istatistik elde edebilmek, reklam oluşturabilmek ve 10.000 takipçinin üzerindeyseniz “yukarı kaydır” özelliği ile hikayelerinizi linkleyebilme imkanı. Bu farklar eğer işinize yarıyorsa, ünlü olmasanız bile işletme hesabını kullanabilirsiniz. Bununla ilgili daha ayrıntılı bilgi Instagram’ın destek dökümanlarında bulunmakta.

Bu yazıyı sıkça aldığım “neden instagram profilinde kişisel blog yazıyor?” sorularına cevaben yazma gereği duydum. Çünkü bazıları bunu ünvan sanabiliyor ya da Instagram tarafından otomatik verildiğini düşünebiliyor. Aslında herkes profiline kişisel blog yazabiliyor, bunu bilmeyenler artık öğrendiler. Umarım mevzuyu artık anlamışsınızdır. Bir sonraki içerikte görüşmek üzere, hoşçakalın!

Etiketler

Burak Şengüloğlu

Oyun dünyası ile çok çok erken yaşta tanışmış, 9 yaşındayken gül gifleriyle süslü ilk sitesini açmış, bir ara e-spor'a ve oyun haberciliğine sarmış, şu sıralar oyun geliştirme, firmalara danışmanlık hizmeti ve makale hizmetleriyle hayatının akışına kendisini kaptırmış bir şahıstır.

3 Yorum

  1. Bloggerler o kadar çoğaldı ki artık 100 takipçiyle bile bloggerım diyebiliyorlar. İçerik üretmeden boş

  2. Instagram’da kişisel blog kavramını bir türlü kabullenemiyorum. Sadece fotoğraf paylaşarak ben blogger’ım demek çok tuhaf. Bence blogger adı, kişisel blog yazarak düşüncelerini ya da bilgilerini diğer insanlarla paylaşanlara verilmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı