Gezi Blogu

İskenderun Park Forbes AVM İncelemesi

Bugün Park Forbes AVM incelemesi yapacağım. Bu nasıl olacak diyenler için anlatayım. Gördüm ki, alışveriş merkezlerini anlatan, yorumlayan ve deneyimlerini paylaşan pek bir kişi yok. Ancak fotoğraf isterseniz, Instagram'da alışveriş merkezinin adıyla arama yapmanız yeterli oluyor.

Bugün Park Forbes AVM incelemesi yapacağım. Bu nasıl olacak diyenler için anlatayım. Gördüm ki, alışveriş merkezlerini anlatan, yorumlayan ve deneyimlerini paylaşan pek bir kişi yok. Ancak fotoğraf isterseniz, Instagram’da alışveriş merkezinin adıyla arama yapmanız yeterli oluyor. Ben de gezdiğim alışveriş merkezleri hakkındaki deneyimlerimi bu gezi blogu kategorisinde yayınlamaya karar verdim. Umarım faydalı olur ilk kez gidecekler ya da tercihte bulunacaklar için.

İskenderun’da 2 büyük alışveriş merkezi bulunuyor. Bunlardan ilki İskenderun Park Forbes Alışveriş Merkezi, diğeri Primemall İskenderun Alışveriş Merkezi. Bugün üzerinde otel ve rezidans bulunan Park Forbes hakkındaki yorumlarımı yazacağım.

İlgili Blog İçerikleri

Öncelikle Park Forbes AVM, henüz bir kaç senelik bir alışveriş merkezi. Ticari alanların kiralanması JLL International isimli şirkette. AVM içerisinde LC Waikiki’den H&M’e, Migros’tan Teknosa’ya kadar bir çok mağaza bulunuyor. Mağaza listelerine zaten internet sitelerinden ulaşabileceğiniz için bu konuda uzun uzun yazmayacağım.

Park Forbes AVM Kafeleri

Yorumlamaya mağazalardan başlamam gerekirse, Park Forbes B2, B1, Z, 1, 2 ve 3 olarak sıralanan katlardan oluşuyor. Yani 6 katlı bir AVM. B2 hem otopark katı, hem de seyahat acentası, telefon tamir servisi, çantacı, lostracı, ATM alanı gibi mağazalara ve bölümlere sahip. B1 genel olarak teknoloji, mobilya ve market iken, Zemin kat kafeler ve büyük markalara ev sahipliği yapıyor. Park Forbes AVM’nin birinci katı giyim ağırlıklıyken, ikinci katının yarısından fazlası boş. Üçüncü katta ise food court, Cinemaximum, kuaför ve eğlence yerleri var.

Negatif olarak yorumlayacağım tek şey mağaza sayısının yetersiz olması. Zara, Bershka, MediaMarkt, McDonalds gibi çok fazla istek var. Belki 30’dan fazla boş mağaza alanı bulunuyor bu alışveriş merkezinde. Evet oldukça büyük ve 6 katlı bir AVM ama doldurulması gerekirdi.

Park Forbes Alışveriş Merkezi Manzara

Güzel olan kısımlara geçeyim. İlk olarak harika bir terasa sahipler. Akdeniz manzarası eşliğinde yemeğinizi yiyebiliyor, kahvenizi yudumlayabiliyorsunuz. İkinci olarak kafeleri ve butik yeme&içme mekanlarını cadde kısmına almaları harika. Üçüncü olarak da çok ferah ve her daim temiz bir alışveriş merkezi. Eğer mağazalar da dolar, oturursa tadından yenmez diyebilirim.

AVM yorumları bölümünde ikinci durak Küçükyalı Hilltown Alışveriş Merkezi olacak. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

4 Yorum

  1. Yıllardır beklediğimiz alışveriş merkezi nihayet açıldı ve bu bölgenin insanlarının da artık gidebileceği güzel bir tesis buraya Alternatif ve çeşit çok,hemen hemen her keseye göre yer var.Otopark sıkıntısı da yok.Ayrıca biz girmedik ama sinema kısmı da var,meraklılarına duyurulur,fiyatları da bu gibi alışveriş merkezlerine göre daha ucuz.Eğer buralara gelip dolaşırsanız mutlaka tavsiye ediyorum.

  2. Gerçekten Nezih bir okadar güzel bir konumda İskenderunda olması yemek bölümü restorantlar ve sinema salanu ayrıca Teras Katı Manzarası çok hoşuma gitti park hizmeti diğer avmlere göre çok ilgili olması şaşırttı yaşamak gerek tavsiye ederim

  3. Bir gün yolum İskenderun’a düşerse eğer bende gezerim oraları kesin böyle iştahlı anlatılmaz ya 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir