Seyahat

İstanbul’dan En Ucuz Uçuş Rotaları

Haftasonu kaçamağı için yurtdışı düşünenler, ya da kısa bir İzmir turu atmak isteyenler. İşte İstanbul'dan En Ucuz Uçuş rotaları derledim.

İstanbul’dan kaçmak istiyoruz, hepimiz! Ancak nereye kaçmalı, 1 gece için değer mi gibi soruları da hepimiz soruyoruz. Şimdi sizler için önümüzdeki haftasonu (15 Aralık gidiş, 17 Aralık dönüş) için ortalama uçak biletleriyle bir liste hazırlıyorum. İstanbul’dan en ucuz uçuş rotaları, hem de yurtiçi ve yurtdışı olarak…

Yurtiçi rotalar arasında en uygunu İzmir. Hem kaçabileceğiniz uzaklıkta, hem de kış aylarında olduğumuz için neredeyse masrafsız. Gidiş dönüş uçak maliyeti 115 TL’den başlarken, çift kişi 2 gece konaklama ortalama bir butik otel için 170 TL. 2 kişi için bu kaçamağın maliyeti 400 TL civarı. Tabi ki benim baktığım tarihe göre bu ve bundan sonra yazacağım tüm fiyatlar. İkinci rotamız ise Adana. Yaklaşık olarak uçak biletleri fiyatı 131 TL, butik otel maliyeti 160 TL. Toplam maliyeti ise 422 TL. Özellikle gastronomi ziyareti için 2 gecelik bir kaçamak hiç de fena bir fikir değil. 135 TL uçak bileti maliyeti ile Bodrum listemizde üçüncü sırada. Butik otel maliyeti 200 TL. Toplamda size bu haftasonunun maliyeti 470 TL. Bu da düşünülebilir bir fiyat.

Yurtdışı rotalar ise Bükreş ile başlıyor. Uçak bileti gidiş dönüş 427 TL. Butik otel fiyatları 2 gece 2 kişi için 300 TL. Toplam maliyeti ise 1154 TL’ye geliyor. İkinci rotamız Priştine. Genelde yaz tatilleri için önersem de, bu rota bir haftasonu kaçamağını hakediyor. Gidiş dönüş Priştine uçak bileti 442 TL. Butik otel maliyeti ise 300 TL. Toplamda 1184 TL maliyeti oluyor. Üçüncü rotamız ise Moskova. Daha her yer 1 metre karın altında kalmadan gidip bir haftasonu geçirmek hiç de fena fikir değil. Gidiş dönüş uçak bileti 464 TL, otel maliyeti 260 TL. Toplamda cebinizden çıkacak para ise 1188 TL.

Ama bu yurtdışı kaçamakları için bir de vizeye ihtiyacınız olacak. Ben vizeyle uğraşamam diyenler için bir de Vizesiz Avrupa Ülkeleri 2018 listemiz var. Oradan kendinize sadece pasaport ile (hatta bazı lokasyonlara sadece kimliğiniz ile) gidebileceğiniz bir ülke ve rota seçebilirsiniz. Haftasonu kaçamağı için Taylandlara kadar gitmeyin tabi. Bu arada yazımın başında da dediğim gibi bu fiyatlar bu yazının yazıldığı gün için alınmış 15 Aralık kaçışı için. Siz daha ilerisi için daha uygun fiyatlara bilet ve otel rezervasyonu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu