Yeme İçme

İstanbul’un En İyi Cheesecake Mekanları

İstanbul'un en iyi cheesecake mekanları ile tatlı arayışınıza son veriyorum. Özellikle son zamanlarda popülaritesi artan San Sebastian Cheesecake için en iyi mekanları derledim.

Kendinizi şımartmak mı istiyorsunuz? İstanbul’un en iyi cheesecake mekanları ile tatlı arayışınıza son veriyorum. Özellikle son zamanlarda popülaritesi artan San Sebastian Cheesecake için en iyi mekanları derledim. Eğer hoşunuza giderse, İstanbul dışındaki diğer şehirler için de güzel bir araştırma gerçekleştirebilir ve ardından blog içeriği oluşturabilirim.

Maria’s Cheesecakes

Maria’s Cheesecakes, Maria Perdue adında bir kadın girişimcinin sahibi olduğu küçük ve şirin bir cheseecake dükkanı. Tam altı tane şubesi bulunuyor ve tüm şubeler İstanbul’da. Maria’s Cheesecakes’nin merkezi Beykoz’da. Diğer şubeleri ise Ataşehir, Kozyatağı, Beşiktaş, Göktürk ve Acıbademde. Mutlaka size yakın olan bir şubesi vardır diye düşünüyorum. Cheesecake sevmeyene bile sevdirecek harikalıkta cheesecake seçenekleri var. Elmalı, limonlu, çilekli, orman meyvali, portakallı, kestaneli, çikolatalı, havuçlu, oreolu, brownieli gibi birçok çeşit sunuyorlar. Fiyatlandırması yüksek denilmiş fakat hak ediyorsa acımadan ücreti ödenir. Bir kere gittiğinizde müdavimi olacağınız bu ünlü cheesecake dükkanını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

B-Blok Cheesecake

B. Blok

Cheesecakenin en hafif ve lezzetli şekli bence San Sebastian cheesecake. Şu sıralar sosyal medyada da çok sık adını duyduğumuz ilk adres ile başlayaım. B. Blok, Beşiktaş Akaretler’de misafirlerine nefis lezzetler sunuyor. San Sebastian’ın cheesecake halini hiç duymayanlar ve bilmeyenler için kısaca belirteyim, İspanya’nın San Sebastian şehrinde, La Vina isimli bir restoranın ilk kez yaptığı bir tatlı. Görüntüsünden dolayı yanık cheesecake olarak da biliniyor. Bildiğimiz cheesecakelerden diğer bir farkı ise bisküviden oluşan tabanı olmaması ve yüksek derecede pişirilmesi. B. Blok ise İstanbul’da San Sebastian’ı en güzel yapan mekan. İki kız kardeşin sahibi olduğu bu yeri ziyaret edip, San Sebastian Cheesecakelerini denemelisiniz. Kapısında uzun sıralar olan bu lezzetli yer için unutmadan minik bir hatırlatma yapayım, pazar günleri mekan maalesef kapalı.

https://www.instagram.com/b.blokbakery

Press Karaköy

Karaköy’de bulunan her cafenin kendine has bir özelliği mutlaka vardır. Cheesecake yapan yer de çok fazla fakat en iyilerini derlediğim için Press Karaköy listede yer almaya hak kazandı. Özellikle oreolu cheesecakede iddialı olsalar da orman meyveli, yaban mersinli, nutellalı ve New York olmak üzere tam beş çeşit cheesecake sunuyorlar. Yolunuz Karaköy’e düşerse kahveleri ile de çok beğenilen Press’e uğramanızı öneririm.

Maskarpon Tiramisu

Siz bu içerik ile tiramisunun ne ilgisi var demeden önce hemen belirteyim, Maskarpon her ne kadar tiramisu tatlısıyla öne çıkan bir yer olarak görünse de harika bir lezzette San Sebastian cheesecake ortaya çıkarıyorlar! Harika kıvamı olan San Sebastian’ı fırından çıktığı halde sunmak yerine, süsleyerek servis ediyorlar. Meyve ve çikolata çeşitleri ile tatlı sunumlarını zenginleştirerek, zaten harika bir tadı olan San Sebastian’a aşık olmamıza neden oluyorlar.

İstanbul Yaban Mersinli Cheesecake

Coffee Sapiens

Kahveleri ile adından sıkça söz ettiren ve Beyoğlu’nda konumlanan Coffe Sapiens’de sıra. Genelde içecekleri güzel yapan ve sadece kahveci olan mekanların birçoğu tatlılarda vasat oluyor. Coffee Sapiens bu algıyı yıkan bir yer. Herkes tarafından beğenilen ve ünü gittikçe yayılan cheesecakeleri bulunuyor. Limonlu, oreolu, bal kabaklı ve frambuazlı olmak üzere dört çeşit cheesecake sunuyorlar. Görmeye alışık olduğumuz dilim sunumların yerine kavanozda geliyor tatlınız. Bu mekanda yiyeceğiniz tüm tatlılar şirin kavanozlarda servis ediliyor.

Rafine Espresso Bar

Listenin sonunda yine harika kahvelerinin yanı sıra harika tatlarda servis edebilen, Rafine Espresso Bar’a yer vermek istedim. Kadıköy Moda’da, minik ama sıcacık bir mekan Rafine Espresso Bar. Moda dışında, Ümraniye’de iki şubesi daha var. Mis gibi el yapımı cheesecake sunuyorlar. Küçücük mekanda bu kadar lezzetli tatları olan, üçüncü dalga kahveci olarak kalmayıp, dillere destan tatlar çıkardığı için mutlaka gidip mutlaka ziyaret etmelisiniz.

6 Yorum

  1. B Blok oldukça iyi. Akaretlerde ikinci sokaktan sağa dönün karşınıza çıkıyor. Oturma alanı çok az. Özellikle sigara içilebilir alanı çok çok az. Yan yana dizilip cheesecake yiyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu