Yeme İçme

İstanbul’un En İyi Dönercileri

İstanbul’daki en iyi yiyecek mekanlarını önerdiğim bir içerik serisi oluşturmak istedim. Şimdi sırada İstanbul’un en iyi dönercileri var!

İstanbul’daki en iyi yiyecek mekanlarını önerdiğim bir içerik serisi oluşturmak istedim. Daha önceki içeriklerimde İstanbul’un en hamburgercileri ve kahvaltı mekanlarını derlemiştim. Şimdi sırada İstanbul’un en iyi dönercileri var! Neredeyse adım başı döner yiyebileceğiniz dükkanlar var fakat dönerin iyisini yiyebileceğiniz yerler çok az. Dönerin birçok sunum şekli var. Pilav üstü döner, dürüm döner, eti yağlı ya da yağsız, İskender… Herkesin döner tercihleri, damak tatları farklı ama önemli olan etin kalitesi. Lezzetleri ile ün yapmış İstanbul’un en iyi dönercileri bakalım hangi mekanlarmış?

Tatar Salim

Tatar Salim, Ataşehir’de konumlanmış, çok eski bir tarihi olan en gözde dönerci mekanı. Ağırlıklı olarak etleri Keşan ve Biga bölgesinden tedarik ediliyor. Dönerlerini, terbiye ederek ve kendilerine özgü soslar ile servis ediyorlar. Kastamonu usulü döner yapıyorlar ve odun ateşinde pişiriliyor. Tatar Salim’in dönerlerinin meşhur olması kadar ayranları ile de çok konuşuluyor. Kendi mutfaklarında günlük olarak özel ekşi ayran üretiliyor. İstanbul’un en iyi dönercilerinden biri olan Tatar Salim’in üç döner çeşidi bulunuyor. Porsiyon döner, dürüm döner ve pilav üstü döner. Tatar Salim’in fiyatları ise; porsiyon döner 27 TL, dürüm döner 21 TL ve son olarak pilav üstü döner 29 TL.

Bayramoğlu Döner

Bayramoğlu Döner, Beykoz Kavacık’ta hizmet veren döneriyle ünlü bir mekan. İstanbul’un en iyi dönercilerinden biri olan Bayramoğlu, dönerlerini odun ateşinde pişiriyor ve tandırda yapılan incecik lavaş ile servis ediyor. Servis yanında ikram edilen patates kızartması bile ün salmış. Porsiyon, pilav üstü ve döner dürüm olmak üzere üç şekilde sunuluyor. Küçük bir not olarak belirteyim; döner dürümü gramajlarına göre tercih edebiliyorsunuz. Fiyatlarına göz atmak gerekirse. Porsiyon döner 28 TL, pilav üstü döner 31 TL, Döner dürümün 60 gramı ise 20 TL. Özellikle önerilen sunum çeşidi ise porsiyon döner. Bayramoğlu Döner’de ikramlar ve sıcacık tandır ekmeğinin keyfini en iyi porsiyon döner ile çıkarabilirsiniz.

Kasap Osman

Kasap Osman

Kasap Osman, 1964 yılından beri kalitesini ve lezzetini bozmadan, Eminönü’nde hizmet veren leziz bir dönerci. Salaş bir mekana sahip olan Kasap Osman’ın adından da anlayacağınız gibi hem kasap hem dönerci. İstanbul’un en iyi dönercilerinden biri olan Kasap Osman, dönerlerini kendi etinden yaptığı gibi birçok ünlü restorana da et tedarik ediyor. İskenderden döner sarmaya, dürüm dönerden lavaş üstü dönere kadar çeşidi var. Lavaş üstü döner 23TL, dürüm 15 TL, sarma 28 TL, İskender ise 28 TL olarak ücretlendirilmiş. Hangi lezzetli döneri yiyeceğine karar vermek de size kalmış 🙂

Kemerburgaz Kardeşler Lokantası

Kemerburgaz İstanbul’un bir diğer ucu olsa da o kadar yol gidip bu lezzetin tadına varmaya değer. İstanbul’un en iyi dönercilerinden Kemerburgaz Kardeşler Lokantası, sloganında ‘burada sınıf farkı yok, iyi yemek var’ diyerek her kesimden insanın gönlünü çalmayı başarmış. Çok iyi döner yapan ve kendisine hayran bırakan bir mekan. Tadına doyum olunmayan döner kebabının fiyatı ise 23 TL.

Dönerci Şahin Usta

İstanbul’da döner denildiğinde en çok ismini duyduğumuz bir diğer mekan ise Dönerci Şahin Usta. Dükkan Kapalıçarşı’da hizmet veriyor. Gittiğinizde kapısında oluşan kuyruktan vaz geçip kesinlikle dönmeyin. Beklemenize değecek! İstanbul’un en iyi dönercilerinden Dönerci Şahin Usta, tam bir esnaf lokantası tadında harika döneri olan, çok şirin ve işinin hakkını veren bir mekan. Yolunuz düşerse mutlaka ama mutlaka bu lezzetli döneri tadın.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu