Yeme İçme

İstanbul’un En İyi Hamburgercileri

İştah kabartacak bir içerik ile geldim. İstanbul'un en iyi hamburgercileri için ufak bir araştırma yaptım ve içlerinden seçtiklerimi derledim.

Hamburger yemeyi kim sevmez? İstanbul’un en iyi hamburgercileri için ufak bir araştırma yaptım ve içlerinden seçtiklerimi sizin için derledim. Şu sıralar çok fazla revaçta olan butik hamburgercilerden bakalım hangileri listemde yer almış. Hadi o zaman en leziz butik hamburgercilere gelin birlikte göz atalım!

Virginia Angus

İstanbul’un en iyi hamburgercileri listesinin ilk sırasında yer vermek istediğim hamburgerci Virgina Angus. Ataşehir, Eminönü ve Nişantaşı olmak üzere üç şubesi bulunuyor. Marka isminden de anlaşıldığı gibi köfterlerini angus eti ile yapıyorlar. Araştırırken Virginia Angus ile ilgili neredeyse olumsuz geri dönüşe hiç rastlamadım. Fiyatları için zamlanmış diyorlar fakat günümüzün koşullarına göre gayet normal.

Menüsüne gelecek olursak, birçok hamburger seçeneği mevcut. Ama ben adını verdikleri Virginia Burger için bilgi vermek istedim. Kendilerine özel bu hamburgerin içinde; Dana füme, double burger peyniri ve karamelize soğan var. Herkesin damak zevki farklıdır fakat ben karamelize soğanın yakışmadığı bir hamburger görmedim. Hamburgerlerin gramlarına göre fiyatları değişiyor. Virginia Burger’ın 120 gr 32,75 TL, 200 gr 38,75 TL, 240 gr ise 43,75 TL gibi bir fiyatlandırmaları var. Hamburger fiyatlarına patates kızartması dahil fakat içecek isterseniz ayrı sipariş etmeniz gerekiyor.

Burger Yiyelim

Son 1 yıl içerisinde şube sayısını epey arttıran, fast food zinciri gibi gözüken ancak hala butik şekilde ızgara hamburger eti pişiren Burger Yiyelim listenin en büyük markası olarak göze çarpıyor. Ben İsfanbul AVM içerisindeki şubede deneme şansı buldum oldukça iyiylerdi.

Menüsünden tavsiye edebileceğim hamburgerin adı da Burger Yiyelim. Cheeseburger ise Burger Yiyelim’in peynirli hali. Et aşkı menü ise şunu sunuyor: 200gr Dana Et (Dana Füme, Pastırma, Sucuk, Cheddar Peynir) + Kızarmış Patates

İstanbul’un en iyi hamburgercileri listesine demir atacağından emin olduğum hamburger zincirinin onlarca şubesi arasından online sipariş de verebiliyorsunuz.

https://www.burgeryiyelim.com

Biber Burger

Biber Burger, yine neredeyse olumsuz yorumların olmadığı bir hamburger dükkanı. İlk şubesi Beşiktaş’ın göbeği sayılan Çırağan Caddesinde açılmış. İkinci şubeyi ise Bomonti’ye açmışlar. Açıkça söylemek gerekirse tadanların yorumları daha iyi burger yemedikleri yönünde. Özellikle sosları ile hafızalarda yer bıraktığı söyleniyor. Çok fazla burger seçeneği var.

Her hamburgerci için bunu söylüyor olabilirim ama Biber Burger, çeşitlilik konusunda cidden farklı. Somonlu hamburger bunlara örnek. Diğer hamburgercilerin aksine Biber Burger’ın adını verdiği bir hamburgeri yok. O yüzden ben de sizin için en çok beğenilen burgerını ele alacağım. En çok adına rastladığım hamburger Louis Burger oldu. 180 gr. Danat eti, karamelize soğan, cheddar peyniri, kıvırcık marul, domates, BBQ sos ve kendilerine özel Louis sostan oluşan bu hamburgerin fiyatı 25,50 TL. Mekana, güleryüzlü çalışanlarına ve malzeme kalitesine bakarsak bence iyi bir hamburger için uygun bir fiyat.

Baltazar

Baltazar, Karaköy’de konumlanmış ve boş masa bulmanın çok zor olduğu bir diğer butik hamburgerci. Araştırırken lezzet için değil fakat çalışanlardan dolayı olumsuz birkaç yorum okudum. Onun dışında burger lezzetlerinin yanı sıra etleri ile de nam salmış fakat benim ele alış amacım hamburgerlerini incelemek. O yüzden yine marka ismini taşıyan Baltazar Burger nasılmış? gelin bakalım. Baltazar’ın fiyatlandırması birçok hamburgercide olduğu gibi yine gramajlarına göre. 120 gr 29,50 TL, 180 gr 33,50 TL, 240 gr 37,50 TL. İçerisinde ise; füme et, karamelize soğan, cheddar peyniri bulunuyor. Bu fiyatlara seçtiğiniz gramajdaki hamburger ve patates kızartması dahil. İçeceğinizi ayrı alıyorsunuz. Fiyatları bir yemek zinciri restoranları ile kıyaslamadığımız için, bence yine butik bir hamburgerciye göre normal.

Zula İstanbul Butik Hamburgerci

Zula İstanbul

Zula, Harbiye’nin ara sokaklarında kendine nefes bulmuş, yer bulmanın zor olduğu bir küçük ve temiz bir butik hamburgerci. Zula’nın menüsünde diğer hamburgercilere oranla çok çeşitlilik görmüyoruz. Menüde üç çeşit burger mevcut. Tabii ki menüleri hamburger ile sınırlı değil taco, hot dog gibi lezettler de bulunuyor. Fakat dediğim gibi konumuz burger. Gelelim burger çeşitlerine. Basic, Edizione ve B.I.G olarak isimlendirilmişler. Edizione ve B.I.G hamburgerinin içerisinde ekstra olarak bacon bulunuyor. Herkese hitap etmesi açısından Basic burgerını inceleyeceğim.

Zula’da genelde olduğu gibi bir hamburgerin farklı gramaj seçenekleri bulunmuyor. Basic, menülerinde 100 gr olarak belirtilmiş. İçerisinde; cheddar peyniri, karamelize soğan, turşu ve trüff bulunuyor. Fiyatı ise 23,5 TL. Yorumlarda herkes Zula’nın konumundan yakınmış. Belki özellikle gidilmez fakat yolunuz o taraflara düşerse denenebilir diye düşünüyorum. Yukarıdaki fotoğrafta da gerek hot dog, gerek hamburgerlere ait sunumlarına dair detaylar mevcut.

Komşu Kasap

İstanbul’un En İyi Hamburgercileri arasında son bahsedeceğim marka biraz daha farklı konseptte! Komşu Kasap, 4. Levenette konumlanmış ve şimdilik başka şubesi bulunmayan, fakat geri dönüşlere bakılırsa şubeleşmesinin yakın olduğunu düşündüğüm bir hamburgerci. Diğer butik hamburgercilerden farkı ise mekanı. Komşu Kasap, isminden de anlaşıldığı gibi hamburgercinin yanı sıra bir kasap dükkanı. Yani yediğiniz etler aslında bir bakıma sergileniyor. Ben çiğ etlere bakarak burger yemek ister miydim? diye düşündüğümde sanırım hayır, istemezdim. Ama benim gibi buna takılmayanların sayısı oldukça fazla ki tercih edilen bir mekan olmuş. Ki bence Komşu Kasap, işini o kadar iyi yapıyor ki cafcaflı bir mekanın arkasına sığınmaktansa lezzetiyle burger severleri ağırlıyor. Gelelim o zaman adını verdiği Komşu Burger’ını incelemeye.

Öncelikle belirtmeliyim ki çok farklı burger çeşitleri sunmuşlar. Bunlardan bazıları zeytin soslu burger, kekikli burger, tereyağlı burger. Görmeye alışık olduğumuz ki bence her hamburgercide olması gerektiğini düşündüğüm, gramaj seçenekleri mevcut. 150 gr 23 TL, 200 gr ise 27 TL. Komşu Burger’ın içinde ise; kendilerinin özel olarak hazırladığı komşu köfte, dana bacon, cheddar peyniri ve domates var.

2 Yorum

  1. Zula’nın hem hamburgeri meşhur, hem de san sebastian cheescake ile kahve menüsü meşhur. Hamburgerin üzerine tatlı yemek isteyenlere tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu