AlışverişYeme İçme

Japon Atıştırmalıkları Kutu Aboneliği İncelemesi

Dünya'nın en büyük kutu aboneliği şirketlerinden Tokyotreat tarafından gönderilen Japon Atıştırmalıkları kutusunu inceledim. Cadılar bayramı..

Nihayet Kahvegibikahve girişiminin gönderdiği taptaze kahve ve E-GameShop’un gönderdiği harika profesyonel oyuncu faresi sonrasında üçüncü ürün incelemem Japon Atıştırmalıkları için geliyor. Her incelememde olduğu gibi ilk paragrafı teşekküre ayırıyorum. Kutu aboneliği yazımdan sonra, Türkiye’deki kutu aboneliği firmalarından önce elini çabuk tutup bana uçak kargo ile 1 günde premium kutusunu gönderen Tokyotreat’e teşekkürlerimi sunuyorum. Geçelim Japon Atıştırmalıkları kutu açılışına, incelemesine ve satın alma rehberine…

Öncelikle kargo sürecinden başlamak istiyorum. Normalde bu kadar hızlılar mı bilemem fakat bana 26 Eylül’de ilk e-posta gönderildi, anlaştıktan sonra 27’sinde kargoya teslim edildi. 29 Eylül tarihinde İstanbul’a ulaştı. 3 Ekimde ise sabahın köründe kapım çaldı. Toplamda 6 günlük bu kargo sürecinin Tokyo-İstanbul ayağı, yalnızca 1 gün sürdü. Ayrıca kargoda hasarlı herhangi bir şeyde yok. Kaldı ki içinde gazlı içecek ve çok hassas milföylü bir tatlı da var. Resme tıklayarak Japonya’dan gelen bu kargonun tüm sürecini görebilirsiniz. Kargoda ayrıca faturanız ve sevk bilgileri de yer alıyor. Kutusunda ekstra bir ambalaj yok. Bu da zannediyorum bize gümrük sırasında bir avantaj yaratıyor. Kendi kutuları yeterince sağlam gözüküyor.

Tokyotreat

Dünyanın en uç noktasından gelen kargonun durumu bu şekilde. Sağ alt tarafında çok hafif bir baskı oluşmuş ancak kesinlikle içindekilere zarar verecek bir darbe değil.

İstanbul Tokyo kargoKutusunu açmadan önce sizlere irsaliye kısmında ne yazdığını da göstereyim. Resimden görebileceğiniz üzere uluslararası kargolar için çok ayrıntılı olmasa da, içerisinde neler olduğu yazmakta. Böylelikle kutunuzun açılmasına gerek kalmıyormuş. Aslında tam olarak içindekiler doğru değil. Örneğin kutunun içerisinde bildiğiniz teneke kutu gazlı bir içecek var. Ayrıca yaklaşık 2 katı ürün barındıran bir kutudan bahsediyoruz. Sorunsuz gelmesi adına bu şekilde bir irsaliye çıkarıldığı belli. O yüzden siparişinizde herhangi bir sorun yaşamayacağınızdan emin olabiliyorsunuz.

Gelelim kutu açılışına. Kutuyu açar açmaz karşımıza broşür ebatlarında bir kitapçık çıkıyor. İçindeki tüm Japon Atıştırmalıkları özenle yerleştirilmiş. Kutu da oldukça dolu gözüküyor. Her ay farklı içerikler sunan bir kutu aboneliği olduğu için mutlaka eliniz ilk başta dergiye gidiyor.

Japon Atıştırmalıkları

Derginin içeriğinden bahsedeyim öncelikle. Bana erken erişim olarak nitelendirebileceğimiz bir Youtuber İnceleme kutusu geldiği için 22 Ekim 2017 tarihli dergi basılır basılmaz içerisine koyulmuş. Önce bizi bir içindekiler kısmı karşılıyor. Sonrasında kutu içinden çıkacak ürünler, bu ürünlerin açıklamaları ve öne çıkar Japon Atıştırmalık ürünü tanıtılıyor. Sayfalar ilerledikçe, kutu içerisinden çıkan “Do it yourself” ürünü nasıl yapılır gibisinden resimli bir anlatımı yer alıyor. Aylık yapılan çekilişler, Japon atıştırmalığı marka tanıtımı, bu aya özel Cadılar Bayramı içeriği ve topluluk fotoğraflarıyla dolu bir dergi… Japanese Candy olarak geçen bu Dagashi ürünleri rastgele olarak geldiği için bunları TokyoTreat web sitesinden bulabiliyorsunuz.

Japon Atıştırmalık

Kutu içerisinden toplam 18 adet ürün çıktı. Bunlardan 13’ü aylık konseptte, kutu aboneliği seviyesine göre belirlenmiş ürünler. Bu ürünlerin açıklamaları da dergide yer alıyor. Ancak her ay sanıyorum ki rastgele 5 ürün daha koyuluyor. Bunun hakkında dergide de Dagashi Mix (5) olarak belirtilmiş. Yani 5 tanesi tamamen şansıma gelmiş ürünler. Bu ürünlerde saçma sapan challenge’lara konu olacak türden tatlar yok bu arada onu söyleyeyim. Bu ay şansıma mı bu şekilde geldi bilemiyorum ancak, iğrendiğim, yiyemem ben bunu diyebileceğim hiç bir şey olmadı. Örneğin tatlı patates ve elmalı cips. Damak tadımıza çok da yabancı değil. Veya Japon kestanesi ile beyaz çikolata karışımlı bir bisküvi vardı. Meyveli jelibonlar, karpuzlu gazoz, lapalı ve çikolatalı milföy gibi bir çok ürün damak tadımıza uygun. İçerisinden ilginç olarak söyleyebileceğim tek şey sanırım agar agarlı, şekerli ve kırmızı fasulye ezmeli tuhaf şey olabilir. Bir de avokadolu, peynirli ilginç patates cipsi.

Japon Atıştırmalığı

İçerisinden rastgele çıkan 5 üründen bir kaçını kendi shop’larında buldum. Ancak üzerindeki yazıları yazamadığım için (Japonca klavyem olsa yazacağım) bir kaçı hakkında fikrim yok.

Şimdi gelelim bu meşhur, Youtuber’lara içerik kaynağı olan, sevgiliye sürpriz hediye olan, gecenin bir yarısı karnı doyuran atıştırmalıkların fiyatlarına. Ufak kutu (içerisinde 8 atıştırmalık var) fiyatı 15$, orta boy olanı (13 ürün var) 25$ ve en büyük olanı (ismi premium olan, benim incelediğim kutu) 35$. Dolar bazında düşündüğümüzde fiyatları gayet uygun. Ancak dolar karşısında paramızın 3,5 kat değersiz oluşuyla evet bir kutu 126 TL’ye denk geliyor. Yine de ilginç bir deneyim için, ilgi çekici Instagram hikayeleri için kabul edilebilir olduğunu söylemeliyim. Ama en güzel haberi söylemedim. Aldığınız kutu ne olursa olsun kargo bedava! PTT resmi sitesinden kutumun ağırlığını ve ölçülerini girdiğimde kargo ücreti Tokyo’ya 94,80 TL çıkıyor. Yani kutu aslında bedava kargo sayesinde 30 TL civarına geliyor.

Özet olarak her gün yediğiniz çubuk kraker yerine, Dünya’nın öbür ucundan gelen bu Japon Atıştırmalıkları için Tokyotreats harika bir seçenek olarak gözüküyor. Bu ay Cadılar Bayramı teması kullanıldığı için de ayrı bir sürpriz oldu. Her ay farklı bir temada Japon Atıştırmalıkları sunulduğunu da belirteyim. Kutu aboneliği sistemi ile de her ay yeni sürprizlerle istemsiz şekilde karşılaşabiliyorsunuz. Ben çok beğendim, kesinlikle sizlere de tavsiye ediyorum. Tokyotreats sitesini incelemek ve kutu aboneliği satın almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

TokyoTreat Resmi Sitesi

14 Yorum

  1. Youtuber incelemelerinden iğreti gelmişti artık. Okumayı zevkli hale getirmişsin tebrikler

    1. Youtuberlar incelemekten çok aptal saptal çelınç yapıyolardı. Doğru düzgün bilgi alamamıştım ben

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu