Dijital PazarlamaÖneriler

Kaan Gülten Kimdir?

Dijital dünyada Seo Hocası olarak bilinen, Webtures'ın kurucusu Kaan Gülten kimdir, kendisinden neler öğrenilebilir?

İnternete bağlanabildiğiniz her alanda etkisini hissedebileceğiniz birisini hayal edin; aradığınız bir üründe, okuduğunuz bir haberde… Kaan Gülten, Türkiye’de SEO denildiğinde akla gelen ilk isim dersem kesinlikle yanılmış olmam. Kendisini biraz tanıtmama ve onu neden takip etmelisiniz sorusuna yanıt vermeme izin verin.

Kaan Gülten kimdir?

Kaan Gülten tam 14 yıl önce SEO yani arama motoru optimizasyonu çalışmalarına başlayan, 2009 yılında Seo Hocası olarak profesyonel kariyerini ilerleten ve 2011 yılında kurduğu Webtures şirketi ile zirveye oynayan bir adam.

Dijital pazarlama ile ucundan kıyısından alakası olan herkesin mutlaka bir defa danıştığı, bir çoğunun kitabını satın aldığı, firma sahiplerinin -en azından- bir fiyat teklifi aldığı Kaan Gülten, şu anda Webtures şirketinde CEO pozisyonunda görevini icra ediyor.

Webtures serüveni nasıl başladı, nasıl gidiyor?

Webtures sıfırdan kurulan ve kısa sürede 35 kişilik bir ekibe ulaşan, SEO, dijital pazarlama ve UX hizmetleri sağlayan, alanında bayrak taşıyıcı olarak nitelendirilen bir girişimdir. Türkiye’de bir çok kurumsal firmaya hizmet veren Webtures, yazımın girişinde bahsettiğim “internete bağlanabildiğiniz her alanda” sözünün karşılığı! Buna inanmak istemeyen arkadaşları Webtures resmi web sitesindeki “referanslarımız” sayfasına davet ediyorum 🙂

Webtures çekirdekten gelen bir girişim olarak faaliyetlerine başlamış olsa da, pandemi döneminde çok daha iyi kendini kanıtlayan, personeline gerçek bir aile gibi davranan, uzaktan çalışma gibi çeşitli imkanlar sağlayan devasa bir organizasyon. Kaan Gülten’in iş yaşamına bakmadan ufkunu anlamak isteyenler sadece Webtures’ın insani kısmına bakarak fikir sahibi olabilirler.

Bu vizyon özellikle de şirket kültüründe kendisini gösteriyor. Bunlardan bir kaçını özellikle bu yazının içerisine eklemek istedim.

  • Sigara içmeyen çalışanlara yılda 4 gün ek yıllık izin hakkı
  • Mesai zorunluluğunun bulunmaması
  • Maaş zamlarının yıllık değil, şartlara ve performansa göre gerçekleşmesi
  • İlk günden sigortalı olmak
  • Yabancı dil öğrenimine teşvik amacıyla maaş zammı
  • İş görüşmesine şehir dışından gelenler için ulaşım giderlerinin karşılanması

Ben buraya biraz ciddi olan konuları eklemiş olsam da, siz mutlaka sitelerindeki sevimli kurallara da göz atın 🙂

Kaan Gülten başka neler yapıyor?

Yazıyor… Konuşuyor… Deneyimlerini insanlara dijital ve basılı ortamlarda aktarıyor. Blog sitesinde zaman zaman güncel konular hakkında yazıyor olsa da, çıkarttığı kitaplar SEO konusunda gerçek birer kaynak oluyor. Kitabını internette bularak satın alabilirsiniz. Bir SEO uzmanının -sanıyorum ki- kitabını size tanıtabilmem için illa da link vermeme gerek yok 🙂 Podcastlerini aşağıdaki pencereden dinleyebilirsiniz.

Kendim de Kaan Gülten‘den bir çok şey öğrendim. Sadece onun yazdıkları, söyledikleri ya da anlattıklarıyla değil, yaşamıyla, girişimleriyle, riskleriyle. Sadece onun kadar cesaretli olmadığım için risk kısmını atlayıveriyorum 🙂 Ancak ben dijital pazarlamaya, yazmaya ve düşünmeye devam ettiğim müddetçe, bir gün yolumuz kesişecek, buna eminim! 🙂

Aşağıdaki bağlantıdan web sitesini inceleyebilirsiniz.

https://www.kaangulten.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu