Alışveriş

Kadınlar Günü Hediye Önerileri

8 Mart Dünya Kadınlar Günü geldi çattı! Peki siz kadınlar günü için hediye fikri düşündünüz mü? Kadınlar günü hediye önerileri listesi yayında.

Selamlar! Mart ayı denildiğinde ilk akla gelen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü oluyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ya da Dünya Emekçi Kadınlar Günü her yıl 8 Mart’ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından kabul görmüş uluslararası bir gün. 8 Mart neden Kadınlar Günü olarak kabul edilmiş kısaca bahsedeyim, daha sonra da Kadınlar Günü hediye önerileri ve alternatiflerine bakalım.

8 Mart 1857 tarihinde New York’ta bulunan bir dokuma fabrikasında çalışan 40 bin işçi, 16 saatlik iş gününün 10 saate indirilmesini istemesi ve aldıkları ücretlerde zam yapılması talebiyle bir greve başlıyor. Kadın işçilerin bir araya gelerek yaptıkları bu grev, o tarihe kadar yapılmış olan en büyük kadın eylemi olmuş. Kadınların bu grevini durdurmak isteyen polis, kadın işçilere saldırmış ve fabrika sahiplerinin de yardımıyla çok sayıda işçi fabrikaya kilitlenmiş. Bu olaylar sırasında fabrikada çıkan yangında, içeride kilitli kalan kadın işçilerden 120’si yanarak can vermiş. 1910 yılında ise Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderi olan Clara Zetkin’in 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak anılması için öneri getirmiş ve oy çokluğu ile kabul edilmiş. Dünya Kadınlar Günü ilk kez 19 Mart 1911 yılında Avusturya, Almanya, İsviçre ve Danimarka’da anılmış. Daha sonra tüm ülkelerde 8 Mart Kadınlar Günü anmaları yaygınlaşmış. Baktığımızda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, sadece kadınlara değer verildiğini gösterdiğimiz bir günden çok daha fazlası. Tarihçesini okuduğunuzda daha fazla önem kazanan özel bir gün. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü de yaklaşmışken, kadınlarımızı mutlu etmek için güzel bir fırsat olabilir. Bu nedenle size fikir olabilecek birkaç hediye alternatifi sunacağım.

Kadınlar Günü Çiçeksepeti

Kutu İçinden Çıkan Uçan Balon

Kadınlara özel hediye denildiğinde akla ilk gelen genelde bir buket çiçek oluyor. Çiçek almak için özel bir gün olması gerekmiyor tabi ki. Ama çiçek vaz geçilmeziniz ise bir buket çiçeğin yanına sıra dışı bir şey ekleyebiliriz ve özelleştirebiliriz diye düşündüm. Kocaman bir kutunun içinden çıkan uçan balon mutlu etmek için harika bir tercih olabilir. İsme özel hazırlanmış bir kutunun içine koyulmuş uçan balon, kutunun kapağını açtığınızda çocuk gibi sevindirecek ve özel hissettirecek farklı bir 8 Mart Kadınlar Günü için hediye seçimi.

Aksesuar

Şüphesiz her kadının severek kullandığı bir hediye seçeneği aksesuar. Kolye, küpe, bileklik tercih size kalmış. Birçok markada birçok aksesuar seçeneği mevcut. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel benim vereceğim aksesuar hediye alternatifi bileklik olacak. Pandora markasının farklı bir konseptte üretmiş olduğu charmlar harika bir hediye seçeneği. Kısaca bahsetmek gerekirse, bir bileklik alıyorsunuz ve envai çeşit objeler ile süsleyebiliyorsunuz. Hem altın hem de gümüş seçeneği bulunuyor, yine tercih bu konuda size kalmış. Charm çeşitleri isteğe göre seçebiliyor aynı zamanda sıkıldıkça değiştirebiliyor ya da yenisini ekleyebiliyorsunuz. Kalp, çiçek, harf, hayvan, aile, arkadaş gibi birçok simgesi mevcut. Farklı ve kalıcı bir hediye olsun isterseniz, mutlaka göz atmalısınız.

Kadınlar Günü Hediye Fikirleri Çiçek

Çiçek

Bir Kadınlar Günü hediye klasiği olan ve diğer seçeneklere göre daha az maliyete sahip çiçekler de iyi bir hediye alternatifi olabilir. Ancak lütfen eve söylemeyin, kapıda elinizde bir buket çiçek ile görünün.

Hediye Kartı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde ne hediye alacağına karar veremeyenler için bir diğer seçenek de hediye kartları. Hemen hemen her markanın hediye kart uygulaması var. Hediye kartı alacağınız kadın, hangi markayı tercih ediyorsa o markayı seçmenizde fayda var. Hediye kartların içine dilediğiniz kadar yükleme yapabiliyorsunuz. Mesela 300 TL bütçeniz var ve ne alacağınıza karar veremediniz. En çok alışveriş yaptığı mağaza da Bershka. Bershka mağazasından bir hediye kart edinip, içerisine 300 TL yükleme yapabilirsiniz. Böylece bu kartlar sizi hem hediye düşünme derdinden kurtarır hem de hediye alacağınız kişi kendi zevkine göre alışveriş yapabilir.

Kadınlar Günü Parfüm Hediyesi

Parfüm

Parfüm genelde akla ilk gelen hediye seçeneklerinden biri oluyor. Alacağınız kişinin sürekli kullandığı bir koku varsa en kolay hediye seçimi diye düşünüyorum. Kozmetik mağazalarında 8 Mart Kadınlar Günü’ne özel indirimler oluyor. Buralardan tercih edebileceğiniz gibi internetten de daha uyguna istediğiniz parfümü satın alabilirsiniz.

Kadınlar Günü Yemek ve Şarap

Yemek

Kadınlar günü hediye listesinde yemek seçeneğini gördüğünüzde saçma gelmiş olabilir. Lüks bir restoranda akşam yemeğini listeye almadım tabi ki. Eşinize, annenize, sevgilinize özel bir sofra kurmaya ne dersiniz? Ya da romantik mum ışığında sıcak şarap ve baş başa sizin ellerinizden bir yemek?

Haftanın her günü her öğün yemek telaşına düşüp, sizin sevdiğiniz yemekleri yapan kadınlar için siz de onlara özel olan bu günde bir sürpriz sofra kurabilirsiniz. En iyi yaptığınız yemek ne ise sunabilirsiniz. Muhteşem bir menü çıkarabileceğiniz gibi sahanda yumurta yaparak da onları düşündüğünüzü belli edip, farklı ve özel bir Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlaması yapabilirsiniz.

Adına Bağış

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel harika bir hediye seçeneği var sırada. İnsanlar kadar doğayı ve hayvanları da seven kadınlara özel bağış uygulaması. Tema Vakfı’nın bir uygulaması olan fidan bağışı ve eğitim bağışı özel günler için muhteşem bir hediye. Yaptığınız bağışlar karşılığında isme özel sertifika alabiliyorsunuz. İsterseniz e-posta yolu ile isterseniz de kargo aracılığıyla teslim ediyorlar. Bir fidanın bağış bedeli 10 TL. Eğitim bağışı yapmak isterseniz size maliyeti bir çocuk için sadece 8 TL. Uygun bütçeli hediye düşünüyorsanız kesinlikle daha iyi başka bir seçenek olamaz. Üstelik Tema Vakfı internet sitesine girdiğinizde karşınıza Kadınlar Günü’ne özel bağış bildirim ekranı çıkıyor. Fidan ve eğitim bağışını gerçekleştirmek en fazla 3 dakikanızı alacak. Karşınızda hayvan sever bir kadın varsa onu yapacağınız mama bağışı ile de çok mutlu edebilirsiniz. Aynı zamanda hem kalıcı bir hediye hem de unutulmaz bir anı.

Doğal Taş

Doğal taşlara ve burçlara meraklı bir kadına kadınlar günü hediyesi almak isterseniz, küpeden kolyeye seçenek çok fazla. Hediye alacağınız kadının burcuna özel taşlardan zarif bir kolye hediye edebilirsiniz. Koç burcu kadınına hematit, aslan burcuna ise kuvars gibi özel taşlar var. Sadece burcuna göre değil taşların özelliklerine göre de tercih yapabilirsiniz. Mesela hediye alacağınız kişi yoğun bir işte çalışıyorsa, diaspor yani bir diğer adıyla sakinleştirici taş alabilirsiniz. Diaspor taşı, stresten koruyor ve stres anında sakinleşmeye yarıyormuş. Turkuaz taşı ise arkadaşlığı, mutluluğu ve şansı çekip, özgüven veren bir taş olarak biliniyormuş. Kadınlar Günü hediye alternatifleri arasında, kadınların hoşuna gidebileceği bir seçenek…

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu