Öneriler

Kahve Aşıkları İçin Harika Bir Blog

Kahve sevenler için mükemmel bir kaynak! İşte "Kafein Çözümü" isimli harika blog sitesinin içeriği...

Uluslararası düzeyde kahve kültürünün gelişmesi bir yana; Türk kahvesinin önlenemez yükselişi diğer yana! Artık uluslararası yayın yapan blog sitelerinde mükemmel Türk kahvesi içerikleri görüyoruz. Bunlardan bir tanesini de Caffeine Solution isimli harika blog sitesi yayınlamış. Gelin hep beraber ilgili blog sitesine bir göz atalım!

Caffeine Solution, isim anlamıyla bile diğerlerinden ayrılıyor. Kafein Çözümü ismiyle gerçekten kafein ihtiyacınıza uygun çözümleri sunan bir içerik örgüsüne sahip. Satın alma ve demleme olarak 2 ana kategorisi bulunan kahve blogunda bilgi içeren diğer kategoriler de bulunmakta. Benim özellikle değineceğim konu ise tüm dünyadaki insanların Türk kahvesi kültürünü anlayabilecekleri İngilizce içerikler! İşte onlardan birisi de “How to make a traditional Turkish Coffee (An Ultimate Guide)” yani “Geleneksel Türk kahvesi nasıl yapılır (Nihai Rehber)” anlamındaki harika kaynak.

Bu harika Turkish Coffee rehberinde Türk kahvesi ile alakalı 13 ana başlıkta harika bilgiler sunuluyor. Bunlardan benim en hoşuma gideni ise geleneksel Türk kahvesi için gerekli ekipmanların listelendiği kısım.

Türk Kahvesi Önerilen Ekipmanlar

Ayrıca yine en çok merak edilen konulardan birisi olan Türk kahvesi vs Espresso karşılaştırması da barındıran içerik, 3 ana esas ile bu iki geleneksel ağır kahvenin karşılaştırmasını gerçekleştiriyor. Türk kahvesinin tarihinden başlayan içerik, gerekli ekipmanlar, diğer yoğun kahvelerle karşılaştırmalar, kahve çekirdeği hakkında bilgiler, adım adım demleme rehberi, Türk kahvesinin nasıl içileceği, Türk kahvesinin nasıl sunulacağı ve Türk kahvesinin vadettikleri hakkında harika başlıklar ve açıklamalar içeriyor.

Caffeine Solution ise genel olarak kahve kültürü ile alakalı blog içerikleri üretmekte. Öyle ki, en iyi 7 kahve makinesi, kahvenizi taşıyabileceğiniz en iyi 10 termos, kahvenizi yumuşatan en iyi 7 kahve kreması ve en iyi 10 french press ürünü gibi merak edilen içeriklere sahipler. Bunun dışında kahvenizi demledikten sonra artakalan kahve posasını ne yapabileceğiniz hakkında üretilen fikirler ya da kahvenin sağlığa etkisi gibi özel içerikler de bulunuyor.

Kahve makineleri için de ayrı bir parantez açan Caffeine Solution, bir çok kategoride bir çok kahve makinesini karşılaştırmış. Kahve sevenler için ilgili sitenin adresini aşağıya bırakıyorum. Bir sonraki içerikte görüşmek üzere, hoşçakalın!

https://www.caffeinesolution.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir