Öneriler

Kahve Blogundan Long Black Kahve ve Dahası

Coffee Brat isimli harika kahve blogundan Long Black Kahve demleme yöntemlerinden kahve lekesi çıkarma yöntemlerine kadar bir çok içerik bulunuyor.

Dünya üzerinde 1000’den fazla kahve demleme ve servis yöntemi olduğu düşünüldüğünde, şüphesiz bizlere rehberlik edecek blogların sayısı da her geçen gün çoğalıyor. Sizi bu kahve bloglarından bir tanesi ile tanıştıracağım. Coffee Brat isimli blog sitesi, kahve çeşitleri, kahve demleme yöntemleri, kahve alışverişi ve hatta kahve lekesi ile alakalı dahi içerikler üretiyor. Bunlardan bir kaçını burada sizlerle paylaşacağım.

Long Black Kahve

Bizde short americano olarak da bilinen Long Black, sadece espresso ve sıcak su ikilisinden oluşuyor. Bu kahve demleme yöntemi özellikle Avustralya ve Yeni Zelanda’da oldukça popüler. Coffee Brat sitesi de Long Black kahve ile alakalı çok ayrıntılı bir içeriğe sahip.

İlgili Blog İçerikleri

Kahve Demleme Yöntemleri

İlgili yazıda Long Black kahvenin ne olduğu, kökeni, tarihçesi, nasıl demleneceği, en iyi 3 Long Black kahve makinesi, Short Black kahve ile arasındaki farkı, Americano ile arasındaki farkı, ABD’de bu kahvenin nasıl bilindiği, Yeni Zelanda’da nasıl tüketildiği gibi harika bilgiler yer alıyor. Özellikle tarihçesinde bulunan İtalya hatırası sizleri büyüleyecek!

Diğer harika yazılardan da bahsetmem gerekiyor. O zaman sizi bir alt başlığa alalım!

Kahve lekesi nasıl çıkar?

Dedim ya Coffee Brat gerçek bir kahve blogu ve kahve ile alakalı her konuda içerik üreten yazarlara sahipler. Bunlardan bir tanesi de kahve lekesinin çıkarılması ile alakalı! Bu harika içerik kahve lekesini herhangi bir kumaştan nasıl uzaklaştıracağınız hakkında harika ipuçları veriyor.

Örneğin taze kahve döküldükten sonra en fazla 1 gün geçtikten sonra yapabilecekleriniz aşağıda yer alıyor.

  1. Soğuk suyun altında 3-5 dakika kadar yıkayın.
  2. Eğer çıkmazsa beyaz sirke kullanın.
  3. Yine çıkmazsa çamaşır deterjanı ekleyin ve 3-5 dakika kadar deterjanlı suda bekletin.
  4. Soğuk su ile iyice durlayın.

Kahve lekesi nasıl çıkar sorusunun en güzel yanıtı tabi ki Coffee Brat isimli blog sitesinde. Hatta kahve lekesi çıkarma konusunda kullanabileceğiniz diğer ipuçları ve çeşitli malzemeler de yer alıyor. Kahve lekesi çıkarmanın en iyi 5 yolunu daha önce okumuş muydunuz? Videolu şekilde bilgilere ulaşmak için artık adresiniz Coffee Brat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir