Seyahat

Kış Tatili İçin Tavsiyeler

Sömestr tatili için fikirler verdiğim yepyeni gezi blogu yazıma hoşgeldiniz. Kış tatili için 4 farklı alternatif sundum. Bunları çiftler için ve aile için de ayırdım.

Kış geldi çattı. Aslında normalde kışı yarıladık ancak mevsimler şu sıralar pek olağan seyretmiyor. İstanbul olarak bu hafta içerisinde soğuk havalarla ilk defa karşılaşacağız. Sömestr tatili de gelmişken sizler için tatil tavsiyeleri yazmak istedim.

Öncelikle kışın genelde 4 çeşit tatil yapabilirsiniz. İlki kayak ve kış etkinlikleri tatili. Uludağ’dan Bansko’ya kadar bir çok yurtiçi ve yurtdışı alternatifiniz bulunmakta. Burada en önemli detay tabi ki ulaşım. Uludağ, Kartepe ve Kartalkaya gibi nispeten yakın yerlere günübirlik gidecekseniz turla, otele yerleşecekseniz check in ve check out saatlerinize göre otobüs ya da uçak ve servis paketleriyle ulaşım sağlamanızı tavsiye ediyorum.

İkinci tatil çeşiti gezmeye ve keşfetmeye yönelik. Gezmek söz konusuysa kesinlikle kuzey bölgelerden kaçının. Özellikle Muğla, İzmir ya da yurt dışında Atina, Roma, Floransa, Nice gibi Akdeniz şehirlerini araştırın. En kötü senaryoda yağmur yağabilir ve bunu da bir restoranda ya da kafe tentesi altında atlatabilirsiniz. Bu tip tatillerde aile ile gitmenizi tavsiye etmiyorum. Görüş ayrılıkları ortaya çıkabileceği gibi çeşitli yorgunluklar da huzurunuzu kaçırabilir.

Üçüncü çeşit tatil dinlenme ve keyif odaklı. Bunun için jakuzi ve şömine barındıran butik otelleri tercih edebilirsiniz. Özellikle Abant, Ağva ve Şile taraflarında bolca var bu tip otellerden. Yine Ege kıyılarında, özellikle Çeşme Alaçatı taraflarında bolca butik otel mevcut. Ulaşım problemi çıkabiliyor bu tarz yerlere.

Son tavsiyem ise tabi ki Resort oteller. Yeme içme gibi sorunlarla uğraşmadan sıcacık bir spa keyfi hiç de fena olmazdı. Özellikle Antalya ya da Bodrum gibi şehirlerde bir spa oteline giderseniz, harika bir sömestr tatili geçireceğinizden eminim.

Bu 4 çeşit senaryo arasından çiftlere tavsiyem ikinci ve üçüncü seçenekler. Aileler için ise birinci ve dördüncü. Tek başına tatil yapacaklar için ise birincisi ve ikincisi. Umarım aklınızda bir şeyler canlandırabilmişimdir. Herkese harika bir sömestr tatili diliyorum.

Yazıyı noktalamadan önce size Türkiye’de kışın gidilebilecek yerler listesini de sunmak istiyorum. Ayrıca bir de Dünya’da kışın gezilebilecek yerler listesi var. Bunun için önceki cümlelerde bulunan renkli yazıya tıklayabilirsiniz. Ayrıca içeriklerimi seviyor ve takip etmek istiyorsanız, sol alttaki butondan abone olabilirsiniz.

4 Yorum

  1. tatiller sadece yazın olmaz. çoğu insanın hayatında sadece yaz tatili var. kış tatillerinde de birbirinden eğlenceli ve keyifli vakit geçireceğiniz yerler mevcut. yukarıdaki yazı size çok keyifli bir tatili daha hayatınıza kazandıracak diye düşünüyorum.

  2. Bu sene kaçırdım tatil fırsatını ama seneye kimse tutamaz beni..Kışın tam ortasında bembeyaz karla kaplı bir yer güzel olurdu gitmek için..Bunu değerlendireceğim teşekür ederim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu