Espor

KMF 2018 Finali Ardından

Bir KMF'nin daha sonuna geldik. KMF 2018 finalinde neler yaşandı? Karşılaşma sonuçları neler? Şampiyonluk kimin oldu?

Ve KMF 2018 sona erdi; hem de harika bir final ile. BAUSuperMassive ile Royal Bandits arasında geçen ve 5 maçlık serinin ardından şampiyonun belli olacağı KMF 2018 finali, O Ses Türkiye stüdyolarında mevsime yakışır şekilde yaşandı. Ayrıntılara bir göz atalım.

Öncelikle herkes gibi ben de 5 maça uzamasını istediğim ve kim kazanırsa kazansın, 3-2 kazansın mantığı ile dilek tutarak başladım. Fakat BAUSuperMassive ben 3-0 için geldim der gibi başladı oyuna. 27 ve 29 dakika süren ilk 2 maçta 2-0 öne geçen BAUSuperMassive, kupayı evlerine götürmeye başlamışlardı bile… Ancak bu seriye Royal Bandits dur dedi ve harika bir oyun ile 2-1’e getirdi seriyi. Üçüncü maçta ise BAUSuperMassive yapacağını yaptı ve kupayı güzel bir son maç yaşatarak kazandı.

KMF 2018 benim adıma bir çok hayal kırıklığına da sebep oldu. Öncelikle 1907 Fenerbahçe, Worlds ve Kore’de kampın ardından lige çok kötü başladı ve kötü bitirdi. Ligde üçüncü olup, KMF 2018’de henüz ilk aşamada Team Aurora’ya elendiler. Bir diğer hayal kırıklığı, ilk 4’e banko girer dediğim Dark Passage.Dominos oldu. Finaller adına ise en büyük hayal kırıklığı, vakit geçirmeye gelmiş gibi gözüken Youth.CREW ekibiydi. Dark Passage gibi ülkemizin en köklü e-spor takımlarından bir tanesini eledikten sonra yarı finale öylesine geldiler, öylesine oynadılar ve elendiler. Maç bittiğinde gülmeleri ise taraftarları epey kızdırdı.

En başta bahsettiğim gibi final aşaması ise BAUSuperMassive’in 3-0 süpürmeye geldiği ancak es kaza 3-1 ile bitirdiği bir seriydi. Royal Bandits gibi yeni bir kulüp için iyi bir başarı elbette final oynamak. Ancak yönetici kadrosundan hoşlanmıyorum.

Sonuçta kazanan BAU SuperMassive (BAUSuperMassive eSports) oldu ve üst üste KMF’yi 3 defa kupa ile bitirmiş oldular. Bundan sonra hedef MSI… Bakalım KMF 2018 Finali kadar verimli bir sezon ortası turnuvası geçirecek mi SUP? Hep birlikte göreceğiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu