Gezi Blogu

Küçükyalı Hilltown AVM İncelemesi

Bugün ikinci avm incelememi yazıyor ve sizlerle paylaşıyorum. Bu kez durağımız Küçükyalı'da bulunan Hilltown Alışveriş Merkezi. Yine sizlere beğendiğim ve beğenmediğim yönleriyle bir AVM incelemesi yazmaya çalışacağım.

Bugün ikinci avm incelememi yazıyor ve sizlerle paylaşıyorum. Bu kez durağımız Küçükyalı’da bulunan Hilltown Alışveriş Merkezi. Yine sizlere beğendiğim ve beğenmediğim yönleriyle bir AVM incelemesi yazmaya çalışacağım.

Öncelikle Hilltown, bulunduğu konum itibariyle bir çok insan için alternatifsiz bir alışveriş merkezi. Yakınlarında direkt olarak bir AVM bulunmuyor. En yakınları Maltepe Park, Ritim AVM ve İçerenköy Carrefour AVM. Yani bulunduğu civarda E-5 paralelinde başka bir AVM yok. Ayrıca bir çok yerden de ulaşımı kolay durumda. Örneğin Maltepe merkezinden tek minibüs ile önünde inebiliyorsunuz.

İlgili Blog İçerikleri

Alışveriş merkezi 2 farklı temada konumlanmış. Birisi bildiğimiz AVM tarzında, diğeri ise açık hava çarşı tarzında. İçerisinde yok yok. Yüzlerce mağaza, Anadolu yakasının en büyük Cinemaximumlarından bir tanesi, açık hava kafeleri derken liste uzayıp gidiyor. Ben önce olumlu yönlerinden başlamak istiyorum.

Hilltown AVM İncelemesi ve Yorumları

Dediğim gibi ulaşımı çok çok kolay. Üzerindeki rezidanslarla beraber görüntüsü mükemmel. Açık hava çarşısı Anadolu yakasının en iyisi. Otopark sorunu yok. Sineması çok çok iyi. Sinema içerisinde sigara içilebilen balkonların konumu ve yerleşimi çok çok iyi. Taksi problemi yaşanmıyor. En önemli olumlu özelliğini -en azından benim adıma- söylüyorum; evcil hayvanla girilebilen avm konsepti! Hilltown AVM’ye belirli bir boyuta kadar evcil hayvanınız ile girebiliyorsunuz. Bence Anadolu yakası için devrim gibi bir hizmet. Son olumlu yönü de, AVM önündeki yola yürüyen merdivenli üst geçit yapmaları… Burada muhtemelen kendileri insiyatif almışlar. Çünkü karayollarına veya belediyeye ait gibi durmuyor üst geçit.

Geçelim olumsuz ya da yetersiz bulduğum yönlerine. Starbucks gibi bir çok popüler mekan çok kısıtlı alanlarda sıkışmış. Manhattan Coffee diye bir yer var açık hava çarşısında, bomboş olmasına rağmen çok daha fazla alana sahip. Bunun AVM ile ne ilgisi var diyecekler için, bir çok AVM için bu işletmeler birer cazibe merkezidir. Bir çok kişi Starbucks için tercih edebiliyor. Buraya bir düzenleme lazım. İkinci en önemli olumsuz tarafı, metroya çok çok uzak. Yeni yapılan bir AVM için metro çıkışı çok da kötü olmazdı. Üçüncü olumsuz yönü food town alanındaki restoran sayısının yetersizliği. Daha önceki Park Forbes incelememde olduğu gibi burada da Mc Donalds ve benzeri restoranlar yok.

Yorumlarım bu kadar, umarım hoşunuza gitmiştir. Eğer henüz ziyaret etmediyseniz mutlaka bir gün uğrayın derim. Görüşmek üzere!

4 Yorum

  1. avm incelemesi mi? sendeki yelpaze bülent ersoyda bile yok. o nasıl bir konu yelpazesi mübarek 😀

  2. Yavru pug köpek götürsem sorun çıkarırlar mı? Kucağımda ya da çantasında. Bu avm’de tüm mağazalar var ayrıca bayılıyorum.

    1. Küçük ve orta ırklarda genelde sorun çıkmıyor, gönül rahatlığıyla kucağınızda ya da yerde tasmasıyla gezebilirsiniz. Lütfen xray bandına koymayın, metal dedektöründen geçirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir