Espor

League of Legends Şampiyonluk Ligi Genel Bakış

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2018'de takımlar artık en önemli virajı alıyorlar. Bu yazıda da Türkiye League of Legends Şampiyonluk Ligi sonuçları değerlendireceğim ve Şampiyonluk Ligi ne zaman bitecek sorusuna yanıt vereceğim.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2018’de takımlar artık en önemli virajı alıyorlar. Bu yazıda da Türkiye League of Legends Şampiyonluk Ligi sonuçları değerlendireceğim ve Şampiyonluk Ligi ne zaman bitecek sorusuna yanıt vereceğim. O zaman başlayalım.

Öncelikle ligdeki durumu bir görelim.

  1. BAUSUPERMASSİVE ESPORTS 15 Galibiyet 0 Mağlubiyet
  2. ROYAL BANDİTS E-SPORTS 10 Galibiyet 5 Mağlubiyet
  3. DARK PASSAGE.DOMİNOS 8 Galibiyet 7 Mağlubiyet
  4. YOUTHCREW 7 Galibiyet 8 Mağlubiyet
  5. TEAM AURORA 7 Galibiyet 8 Mağlubiyet
  6. 1907 FENERBAHÇE ESPOR 7 Galibiyet 8 Mağlubiyet
  7. HWA GAMING 4 Galibiyet 11 Mağlubiyet
  8. GALAKTİCOS 2 Galibiyet 13 Mağlubiyet

Puan durumuna bakarsak çanlar Galakticos ekibi için çalıyor. HWA Gaming ise zoru başarmak adına mücadele edecek. Zirvede Bahçeşehir Üniversitesi Supermassive Esports çok yalnız. Arkasından gelenler Royal Bandits E-Sports ve Dark Passage.Dominos takımları.

Vodafone Freezone League of Legends Şampiyonluk Ligi 2018, tam olarak 18 Mart 2018’de oynanacak son maçlar ile bitecek. Sonrası ise KMF yani Kış Mevsimi Finalleri 2018. İlk iki takım doğrudan çeyrek finalde yer alacak. Arkasındaki 4 takım ise birinci turdan başlayarak büyük finalin biletini arayacak. Yedinci sıradaki takım düşmemek için play-off oynarken, son takım lige direkt olarak veda edecek.

Son hafta maçları, tam olarak lig ortası olarak değerlendirilebilir. Artık bahanelerin işlemediği bir hafta yani. BAU Supermassive takımı doludizgin devam ediyor yoluna… 1907 Fenerbahçe Espor ise kayıplarda. Bir kazanıyorlar, bir kaybediyorlar. Dikiş bir türlü tutmadı. Anlaşılan Worlds 2017 onlara pek yaramadı.

YouthCrew takımı, Team Aurora ve 1907 Fenerbahçe Espor ile birlikte orta bloğu oluşturuyor. Bu üçlü arasında aslında sadece rakip seçme yarışı olacak. Dark Passage.Dominos, bu üçlüye göre daha avantajlı. Çünkü lig ilerledikçe birbirine alışan bir ekip görüyoruz. Bu da onlara harika bir ivme kazandırıyor. HWA Gaming ise beklentimizi boşa çıkarmadı ve Yükselme Ligi kalitesindeki kadrosuyla yalnızca 4 galibiyet alabildi. Ki bunların en sürprizi ilk haftada aldıkları galibiyetti.

Vodafone Freezone League of Legends Şampiyonluk Ligi 2018 için durum bu şekilde. Artık kalan haftalarda takımlar son kozlarını, son enerjilerini kullanacaklar ve KMF yani Kış Mevsimi Finalleri içerisinde kendilerini konumlandırmaya çalışacaklar. Bunlardan Çeyrek Final aşaması takımları yani ligi ilk 2 sırada bitiren ekipler en şanslıları olurken, son sıralarda tam bir kaos hakim olacak. Çok zevkli bir League of Legends Şampiyonluk Ligi bizleri bekliyor.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu