Oyun

Lol’de İptal Edilen 17 Şampiyon

Lol'de iptal edilen tüm şampiyonları derledim. Lol'de ilk iptal edilen şampiyon ile sonuncusuna kadar olan hepsini listeledim.

Kayıplara karışan, vazgeçilen ya da beta aşamasında silinip tabuta koyulan 17 şampiyonu derleyip sizler için yorumladım. Alfabetik olarak sıraladığım şampiyonlar hakkında bulabileceğiniz ekstra bilgiler için internette arama yapabilirsiniz. Lol’de iptal edilen şampiyon konusunda en geniş arşive hoşgeldiniz.

1. Ao Shin

Ao Shin

Tam olarak 2013 yılının yaz aylarında ortaya çıkan, ancak bir türlü geliştirilemeyen şampiyon, karşımıza nihayet Aurelion Sol olarak çıktı. Biraz daha mistik versiyonuyla tabi…

2. Avasha

Avasha

Sadece vampir avcısı olduğunu biliyoruz. Sanıyorum hikaye olarak Vladimir ile bağlantılı bir şeyler yapılmaya çalışıldı ancak yapılamadığında da Riot resmi olarak “canceled” damgasını vurdu.

3. Averdrian

Averdrian

Fikri ilk olarak 2010 yılında ortaya atılsa da, 2011 yılına kadar hiç bir resim ya da çizim yoktu ortalıkta. En sonunda çizimleri ortaya çıktı, hatta avatarı, yetenekleri ve çok daha fazlası da belli oldu. Ama maalesef bu güzelim şampiyonu da iptal etti Riot. Astral Beam isimli yeteneğinin simgesi Baron Nashor’a, Lockdown isimli yeteneğinin işlevi de Malzahar’a verildi. Ardından bu şampiyon karşımıza bambaşka şekilde, bambaşka yeteneklerle Heimerdinger olarak çıktı.

4. CeeCee

CeeCee

Hakkında çok bir şey bilmediğimizi sansak da, aslında bu şampiyonun farklı bir versiyonu şuan oyunda mevcut! Evet, bu şampiyon agresif ve hasara sahip bir destek olarak tasarlandı ancak sonrasında defansif kabiliyetleri arttırılarak Braum olarak oyuna geldi!

5. Cyborg Cowboy

Cyborg Cowboy

2012 yılında hazırlanan bu görsele iyi bakın. Evet evet… Bu yarı robot kovboydan vazgeçilip Jhin yapıldı ve oyuna getirildi…

6. Eagle Rider

Eagle Rider

Kartal süren bu arkadaşımızdan vazgeçildi ve yetenekleri 2’ye ayrıldı. Olaf ve Quinn ortaya çıktı…

7. Gavid

Gavid

İşte benim de en sevdiğim şampiyonlardan bir tanesi! Yetenekleri arasında şu sinek yiyen bitkilerden var ve rakibi yutup tükürüyor! Ancak bu şampiyonun tasarlanması son aşamaya gelse de, dengeleyemedikleri için önce ertelediler; daha sonra da bir çok yeteneğini değiştirerek ortaya Zyra’yı çıkardılar.Rakibini yutması meselesini zaten tahmin etmişsinizdir…

8. Iron Engineer

Iron Engineer

Aslında bu demirden mühendis, iptal edilen değil, değiştirilen şampiyonlardan birisi. Siz kim olduğunu anladınız ama ben yine de söyleyeyim; Blitzcrank!

9. Ivan

Ivan

Önce böyle çılgın bombacı bir karakter tasarlandı. Yetenekleri beğenildi ancak tasarımı ve Ivan karakteri sevilmedi. Sonrasında ortaya daha sevimli bir Ziggs çıktı 🙂 Viktor’u da andırmıyor değil…

10. Omen

Omen

Tam olarak her şeyiyle hazır olan bu karakter 1.0.0.125 yamasında iptal edildi ve silindi. Hem mesafeli hem de yakın dövüşen bir şampiyondu. Ancak belirttiğim yamadan sonra yerine Riven çıktı. Bu karakter ise Jurassic Kog’Maw isimli kostümün resimlerinde bir fosil olarak anılmaya devam ediyor.

11. Priscilla

Priscilla

Örümcek Kraliçe… Kamuflaj pasifiyle birlikte yetenekleri çok heyecan vericiydi. Ancak beta denemeleri sırasında vazgeçildi. Tam 2 sene sonra ise karşımıza Elise olarak çıktı.

12. Rob Blackblade

Rob Blackblade

Tasarlandı, kodlandı ve bitti. Tam artık alfa denemeleri yapıldığında, oyunun baş tasarımcısı Colt “Ezreal” Hallam tarafından veto yedi. Gerekçesi ise oyunun fantastik dünyasında, böyle basit bir maceracının yerinin olmayacağıydı. Gel zaman, git zaman, bu şampiyon karşımıza Udyr olarak geldi. Udyr olarak gelirken de sadece 4 yeteneğini ardışık olarak kullanabilme yetisi taşındı, geriye kalan her şey değişti.

13. Seth

Seth

Çok önceden dedikoduları dolaşan, daha sonra da tasarımı gün yüzüne çıkan Seth, karşımıza Azir olarak geldi. Tasarımda kullanılan çizgiler ve renkler biraz Xayah’ı da andırmıyor değil.

14. Tabu

Tabu

Tabu ilk olarak beta dosyalarının “voices” kısmında keşfedildi. Ardından homurdanmalar artınca da ilk tasarımına dair görseller paylaşıldı. Ne olduysa bundan sonra oldu. Özellikle Avrupalı League of Legends oyuncuları, kendi forumlarında bu tasarımın bir başka oyunda bulunan, bir başka karaktere tıpatıp benzediğini iddia ettiler. Ve kaldırıldı. Sonsuza kadar tabuta koyuldu. Riot ise vazgeçmedi ve yeteneklerinin 3’ünü doğrudan taşıyıp Swain’i ortaya çıkardı.

15. Tiki

Tiki

Şu sevimliliğe bakar mısınız. Öncelikle bu iptal edilen bir şampiyondan öte, hayata geçirilememiş bir şampiyon. Yani muadili çıkmadı. Hala tasarım aşamasında bekliyor. Belki bir gün vadide yerimizi Tiki ile alırız…

16. Urf

Urf

Bu da iptal edilen şampiyondan öte, bir şakaya dayandırılan mükemmel bir karakter. Sonrası ise malumunuz, hala oyunda en çok kendisini gösteren tasarımlardan bir tanesi…

17. Well

Well

Bu sudan şampiyon fikri, aynı kumdan şampiyon fikri gibi oyunun alfa sürecinden beridir var. Oyuncular istiyor! Bu şampiyon ise League of Legends Türkiye Forum’undan çıktı. Bir kullanıcı Riot’un sudan şampiyon yapabilecek teknolojisi yok mu diye sorduğunda, her şey gün yüzüne çıktı. Ondan sonrasında ise Colt “Ezreal” Hallam, “Evet, bu şampiyon üzerinde çok çalıştık, ancak iptal etmek zorunda kaldık. Asla çıkmayacak” açıklamasını yaptı…

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu