Espor

Lol’de Kış Mevsimi Başladı, İlk Hafta Düşüncelerim

Lol'de Kış Mevsimi için ilk hafta maçlarının büyük bir kısmını atlattık. Yarın da maç var ancak her takımı izleme fırsatı bulduk. Beni özellikle şaşırtan takım Supermassive ve Galakticos oldu. İlk 2 maçları son derece muazzam geçirdiler.

Lol’de Kış Mevsimi için ilk hafta maçlarının büyük bir kısmını atlattık. Yarın da maç var ancak her takımı izleme fırsatı bulduk. Beni özellikle şaşırtan takım Supermassive ve Galakticos oldu. İlk 2 maçları son derece muazzam geçirdiler.

Galakticos, mütevazi kadrosuyla 2’de 2 yaparken, Supermassive de zor fikstüre rağmen ilk iki maçını kazanmayı bildi. Özellikle ilk maç, geçen sezonun rövanşı niteliğindeydi ve maç ağır bir şekilde 1907 Fenerbahçe’nin üstünlüğüyle devam ediyordu. Ancak BAU Supermassive takımı ne yaptı, ne etti maçı kazanmasını bildi. Galakticos ise YouthCREW ve Team Aurora gibi 2 üst düzey takımı temiz şekilde yenerek liderliği paylaştı.

En büyük hayal kırıklığı tabi ki 1907 Fenerbahçe. Supermassive maçını ellerinden kaçırdıkları yetmiyormuş gibi, ikinci maçlarında da ciddi hatalarla Royal Bandits gibi yeni bir takıma yenilmeyi başardılar. Üçüncü maçları Dark Passage ile olacak. Dark Passage demişken, onlar da 1 galibiyet 1 mağlubiyet ile ortalama bir başlangıç yaptılar.

Aslında ilk hafta için konuşmak yanlış olur ancak şampiyonluk mücadelesi Supermassive ile 1907 Fenerbahçe arasında geçecek gibi duruyor. Üçüncü maçlarda ne olabilir tek tek bakalım.

1907 Fenerbahçe – Dark Passage.Dominos

Üçüncü maçında üçüncü mağlubiyeti almak istemeyen bir Fenerbahçe ile, Supermassive’den Kakaolu pizza esprilerine maruz kalan Dark Passage karşı karşıya gelecek. Ancak 1907 Fenerbahçe bu maçın peşini bırakmayacaktır ve tüm hırsıyla maçı “bu kez” koparmayı başaracaklardır.

Royal Bandits – YouthCREW

HWA’yı yenerek moral depolayan YouthCREW, bu maçı mutlaka kazanmak isteyecektir. Royal Bandits ise ilk haftaki şok mağlubiyeti atlatmış gibi gözüküyor. Ancak YouthCREW galibiyete yakın olan taraf.

BAU Supermassive – Galakticos

Her iki takım da 2’de 2 ile bu maça çıkacaklar. Eğer Galakticos bu maçı da kazanırsa, zor fikstürde harika bir avantaj elde edecek. Ancak BAU Supermassive tecrübesi, bu maçı Galakticos’a yedirtmez. Kazanan BAU Supermassive olur.

HWA Gaming – Team Aurora

Çok ortada bir maç. HWA ilk hafta galip gelse de, iyi bir görüntü vermediler bana. Team Aurora’nın ise henüz galibiyeti yok. Açıkçası en son tahminde bulunmak isteyeceğim maç. Kazanan dostluk olur diyip geçiştireyim.

İlk hafta düşüncelerim bu yönde. Lol’de Kış Mevsimi tüm heyecanıyla devam ederken, bu blog sitesinde de tüm e-spor içeriklerini bulmaya devam edeceksiniz.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu