Mobil Oyun İncelemeleri

LoLTest

Bu haftaki mobil oyun incelemesi LoLTest için! Mobil League of Legends Quiz oyunu olan LoLTest bakalım neler içeriyor, nasıl bir oyun!

Bu haftaki mobil oyun incelemem biraz tanıdık sulardan 🙂 LT: League of Legends Bilgi Yarışması ismiyle Google Play Store’da olan LoLTest isimli oyunun 2 ayda 50 bine yakın indirildiğini söylemeliyim. Bu hafta 2 oyun incelemesi daha var. Bu arada inceleyeceğim bu Mobil League of Legends bilgi yarışması oyununun ücretsiz olduğunu da sizlere aktarayım.

LoLTest, 2 farklı dilde ve 50 küsür ülkede hizmet veren, henüz 2 aylık bir girişim. Oyunun asıl mevzusu League of Legends oyunu hakkında bilgi yarışmaları sunmak. Bunu da 4 farklı yarışma kategorisi ile biz oyunculara sunuyor. Bunlar arasından en önemli oyun modu “Dereceli Oyun” olarak göze çarpıyor. Ayrıca normal oyun, resimli yarışma ve doğru-yanlış modu gibi çeşitli alternatifler de sunuyor.

İlgili Blog İçerikleri

Oyun İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanmış. Hem arayüz olarak hem de soru yapısı olarak yakında Portekizce ve İspanyolca seçenekleri de eklenecek. Oyunda mükemmel bir lig sistemi yer alıyor. Bronz V’ten Şampiyonluk Aşaması’na uzanan upuzun bir yolculuk. Ayrıca normal League of Legends oyununda gördüğümüz sezon ödülleri de LoLTest’de yer alıyor. Bitirdiğiniz lige göre sezon avatarı, IP ve RP ödülleri yer alıyor. Sezonlar 3 aydan oluşuyor. Ben bu yazıyı yazdığım sırada oyunda sezon 2 mücadelesi sürmekteydi.

Oyun çevrim içi olarak sunulmuş. Yani diğer oyuncularla kıyasıya bir lig ve küme mücadelesi veriyorsunuz. Ayrıca yakında çok oyunculu vs modları da gelecekmiş. Oyunda “yarışma hakkı” sistemi var. Her gün belirli sayıda yarışma hakkınız oluyor. Böylelikle oyuncular arası sıra çok açılmıyor. Ayrıca oynadığınız her oyundan IP kazanabiliyorsunuz. Bu IP’ler ile yarışma hakkı, avatar, reklamları kaldırma gibi market öğeleri satın alabiliyorsunuz.

Tasarım olarak gerçekten mükemmel gözüken oyunda en beğendiğim şeylerden bir tanesi de avatar konusu. Sihirdar simgesi olarak adlandırdığımız bu avatarları gerek sezon ödüllerinden, gerek özel etkinliklerden, gerekse market üzerinden alabiliyoruz. Oyun modları açısından baktığımızda, oyuncuya sunulan alternatif sayısı, işleyişi, IP kazandırması gibi spesifikasyonlar düşünüldüğünde tam puanı hakediyor. Yerli girişim olan bu oyunun en çok oynanıldığı ülkeler ise sırasıyla Türkiye, Filipinler, ABD, Brezilya ve Almanya olarak göze çarpıyor. Bu yazıyı yazdığım sırada tam 57 ülkeden oyuncuya sahiplerdi.

Özet olarak sıkıldıkça girip bilginizi test edebileceğiniz bir oyun LoLTest. League of Legends bilgi yarışması olarak indirilebilir en iyi ve en stabil oyun. Ayrıca belirtmeliyim ki 500 civarı yorum için 4,5 ortalama puan ile alanında en iyi 5 oyun arasında yer alıyor.

 

0%

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir