Alışveriş

Markalardan Gelenler (Temmuz)

Alışveriş Blogu kategorisinde, markalardan gelenler içeriğinde Redragon Türkçe klavyeyi ve Japonya'dan gelen abur cuburlarını inceledim.

Yeni bir seri başlatmaya karar verdim. Özellikle daha önce incelediğim ancak aylık ya da belirli periyotlarda tekrar gelen ürünleri bu başlık altında, yani markalardan gelenler adı altında aydan aya yayınlayıp yorumlayacağım. O zaman markalardan gelen ürünlerin ilk bölümü, Temmuz ayını geride bırakmamızla beraber başlasın!

Redragon Indrah Türkçe Klavye

Redragon ülkemize bomba gibi giriş yaptı desem yeridir. E-GameShop da bu harika klavyeyi yorgun parmaklarıma emanet etti. Öncelikle size biraz Redragon hakkında bilgi vermek istiyorum. Redragon hakkında bilgi çok yok internette ancak doğrudan görüşmelerim ve elde ettiğim bilgiler ışığında sizlere Redragon firmasından bahsedeceğim.

Challenger Technology Limited, Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan ve 1996 senesinden beri farklı markalar için imalat yapan bir şirket. Ancak artık kendi şirketlerine ait Redragon markası üzerinden kendi ürünlerini üretip tüm dünyaya pazarlıyorlar. Normalde bu şirket telefon, tablet ve bilgisayar aksesuarları üretip pazarlarken, oyuncu ekipmanları fabrikasını da farklı markaların ihtiyaçlarına çözüm üretmek için kullanıyordu. Ancak sanıyorum ki kitlenin büyüklüğünü ve talep fazlalığını gördüklerinden ötürü olsa gerek, Redragon markasını ortaya çıkardılar.

Redragon Indrah

Redragon markası altında oyuncu klavyesi, oyuncu faresi, oyuncu kulaklığı ve mousepad gibi 70’den fazla ürün çeşidi bulunmakta. Kutusunu açacağım ürün ise ülkemize 400 TL civarından giriş yapmış harika bir mekanik oyuncu klavyesi. Redragon Indrah Gaming Klavye olarak piyasada satılan ürün hakkındaki yorumlarımı alt satırlarda bulabilirsiniz.

Redragon indrah inceleme

Redragon Indrah, tam metal gövdeye sahip ve Türkçe tuş dizilimini barındıran bilek destekli bir mekanik oyuncu klavyesi. Üzerinde 5 adet makro tuşu, 1 adet makro kaydedicisi, 6 adet multimedya tuşu ve tam sıra numpad özelliğine sahip. RGB ışıklandırması yazılımsız direkt olarak üzerinden ayarlanabiliyor. Bunu ayarlamak için FN tuşu ile birlikte Del, Ins ve Home butonlarını kullanabiliyorsunuz. Mavi anahtarlara (Cherry MX Blue Switch) sahip klavye, o aradığınız mekanikliğe ait “klik” sesini tam anlamıyla veriyor. Ayrıca tepki süresi oldukça iyi.

Redragon Türkçe

Kutusundan klavyenin kendisi, bilek desteği, kullanım kılavuzları ve garanti belgesi çıkıyor. Bilek desteğinin montajı için tornavidaya ihtiyacınız bulunuyor. Daha önce Razer ve SteelSeries mekanik klavyeleri kullanmış birisi olarak karşılaştırma yapmam gerekirse, malzeme kalitesi olarak Razer’ın bir tık altı, SteelSeries’ın bir tık üstü diyebilirim. Ancak performans anlamında bu 3 markayı eşdeğer tutarım.

JapanHaul Japon Ürünleri

Japonya’dan o kadar çok kargo ile atıştırmalık geldi ki, Japon Abur Cuburları ve Japon Atıştırmalıkları Kutusu gibi farklı isimlerde bir çok inceleme yazdım. Ancak artık markalardan gelenlere dahil etmenin vakti geldi. Önceki 2 kutudan tamamen farklı atıştırmalıklar göndermişler. Tokyotreat gerçekten bu konuda 1 numara. Eğer ayrıntılı olarak bilgi almak isterseniz önceki Japonya’dan gelen kutu incelemelerime bakabilirsiniz.

Artık Tokyotreat, Yumetwins ve NMNL markalarının ürünleri JapanHaul adı altında oluşturulan çevrim içi mağazada satışa sunuluyor. Eskiden TokyoTreat Store ismine sahipti yanlış hatırlamıyorsam.

Japanhaul

Kutu bu şekilde geldi. İçinde içecekten cipse, şekerden sakıza, bisküviden jelibona ve hatta “kendin yap” atıştırmalığına kadar bir çok şey vardı. Ancak tabi ki hepsini yorumlayarak sizi bunaltmayacağım. Özellikle beğendiğim ya da bilmenizi istediğim ürünleri buraya taşıyacağım. Hem işi daha ilginç kılmak, hem de ülkemizde zor tutacak bir tat ile başlamak istiyorum.

Yosunlu Cips

Bu Japon cipsi, Uzak Doğu’da sıkça tüketilen “yosun” aromalı. Ama ön yargılı davranmamak gerekiyor. Zira yosunun tadını zaten bilmiyorum, hayatımda da tükettiğimi sanmıyorum. Yediğiniz zaman ağzınızı bildiğiniz çim tadı ve kokusu kaplıyor. Sanki birisi sizi bahçeye çıkarmış ve taze taze çimenleri ağzınıza tıkmış gibi…

Erimiş Peynirli Japon Cipsi

Erimiş cheddar peynirli harika Japon cipsi! Cheddar peyniri tek başına tüketmeyi sevmesem de, cipslere, hamburgerlere ve bazı sandviçlere çok yakıştırıyorum. Bu Japon cipsi de tek kelimeyle harika olmuş. İçerisinde sanıyorum başka şeyler de var ama kimin umrunda!

Tereyağlı Mısır Aromalı Japon Cipsi

Madem cipslerden başladık, yosunlu ve cheddarlı cipsin ardından daha bize yakın tatlara sahip olduğunu düşündüğüm cipse geçelim. Bu cipsi tam da şu şekilde tarif edebilirim; üzerinde tereyağ eritilmiş ve közde kızarmış süt mısırı aromalı Japon cipsi… Gerçekten her ağzınıza cips attığınızda, gözünüzde mangalda kızarmakta olan ve üzerinde tereyağ gezdirdiğiniz mısırlar canlanıyor. Bu cips olmuş!

Karamelli Cips

O kadar çok cips geldi ki, hangisini elesem diye düşünmek zorunda kaldım. Ancak dördü de birbirinden ve damak tadımızdan çok farklı olduğu için, tamamını buraya taşıdım. Şimdi en çok seveceğimizi düşündüğüm cipse geçiyorum. Evet kendisi karamel aromalı bir mısır cipsi. Sanırım favorim bu. Ülkemize gelse kesinlikle satacağını düşünüyorum. Hatta efsane bile olabilir. Ufak ufak bir sürü paket çıktı içinden, tamamını 2 günde bitirdim!

Muzlu Kit Kat

Markalardan gelenler derken, sanıyorum ki kutunun yıldızı olana geldik. Muzlu Kit Kat! Ülkemizde satılmadığını düşündüğüm bu muz ve beyaz çikolata aromalı Kit Kat, bildiğiniz üzere diğer ülkelerde çok fazla çeşitliliğe sahip. Örnek olarak Uzak Doğu marketlerinde wasabi ya da baharat aromalı olanlarını bulabiliyorsunuz. Kocaman bir pakette gönderildi ve 12 tane muzlu Kit Kat çıktı içerisinden. Tanesi 64 kalori ve ciddi anlamda soğuk yendiğinde en iyi Kit Kat.

 

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu