Oyun Blogu

Minecraft Premium Nedir Nasıl Alınır?

Minecraft Premium Nedir? sorusunun cevabını en iyi şekilde verecek bir rehber hazırladım. Ayrıca Minecraft Premium özellikleri ve farkı da yer alıyor!

Minecraft Premium nedir? ve nasıl alınır? soruları aslında tam olarak doğru bir terim ile sorulmuyor. Çünkü premium diye bir şey yok ortada. Peki bu premium meselesi nereden çıktı, bu rehbere öyle başlayayım.

Öncelikle oyun ülkemizde ilk olarak malum yollarla indirilmeye ve tanınmaya başladı. Yani oyun bildiğiniz korsan oyundu. O zamanlar insanların nicklerini yazarak kostüm değiştiriyorduk. Ülkemizde kutu olarak satışı yoktu. Daha sonra resmi sitesi üzerinden Minecraft isimli bu oyun satılmaya başlandı. Satın alırken hesap oluşturuyorduk ve kendi kostümümüzü tasarlayabiliyorduk.

İlgili Blog İçerikleri

Hemen toparlayayım; normalde insanlar malum yollarla başkasının nickleriyle Minecraft oyunu oynarken, satın alanlar kendi nickleri ve kostümleri ile oynamaya başladılar. Bu satın alınan orjinal Minecraft oyununa, malum yol ile nick ve skin farkı olduğu için de Premium versiyon dendi. Malum yollarla o kadar çok Minecraft oyunu indiriliyordu ki, herkes oyunun ücretsiz olduğunu ve Premium satın alınarak kostüm ile nick değişitirilebiliyor sanıyordu.

Temeli buna dayanıyor ve dolayısıyla Minecraft Premium Nedir? sorusunun cevabı da aslında orjinal Minecraft oluyor. Peki aslı “lisanslı Minecraft” olan bu Minecraft Premium nasıl alınır?

Öncelikle resmi web sitesine giriyorsunuz ve hesap oluşturuyorsunuz. Ardından ana sayfaya dönerek satın al tuşuna basıp gerekli bilgileri girerek ve ödeme yöntemi seçerek satın alma işlemini tamamlıyorsunuz.

Minecraft Premium Satın Al

Satın aldıktan sonra hesabınızda şu şekilde indirme linki belirecek. Bu bildiğiniz lisanslı Minecraft client’ını indirme bağlantısı oluyor. Kendi hesabımda şu şekilde gözüküyor.

Minecraft Premium Nedir?

İşte bu kadar basit. İndirdikten sonra oyuna girmeden önce yapacağınız en zevkli şey ise kostüm mevzusu. Minecraft skin indir sitelerinden hazır kostüm bulabileceğiniz gibi kendi kostümünüzü de yaratabiliyorsunuz. Bunun için bir kılavuz da bulunmakta. Ayrıca Steve ve Alex tercihinin altında indirdiğiniz ya da tasarladığınız Minecraft skin dosyalarını buradan yükleyebiliyorsunuz.

Minecraft Premium Nasıl

Şimdi yeni kostümümüz ve kendi ismimiz ile oyunu oynayabiliriz! Peki iyi güzel Minecraft Premium Nedir? sorusunun cevabı bu kadar mı? Hayır tabi ki de. Bir de Minecraft Marketplace kısmı var. Bu da yeni bir özellik. O zaman Minecraft Marketplace nedir?

Coin sistemi ile insanların yarattığı içerikleri satın alabiliyorsunuz. Bunun için önerilen versiyon Windows 10 ve XBox One Edition versiyonları. Bu Minecraft Store sekmesinde kostümler, haritalar ve hazır yapılar bulabilirsiniz. Sınırsız yaratıcılığınızı coinlere dönüştürmek de size kalmış…

Minecraft Premium indirmek için bir sebebiniz daha var! Güncellenmesi ve bu güncellemeler için uğraşmamanız… Ayrıca Minecraft Sanal Gerçeklik de sunuyor. Yeni çıkan Minecraft eklentileri de store’da yer alıyor.

Benden bugünlük de bu kadar. Minecraft Premium hakkında sormak istediğiniz bir şey varsa, aşağıda yorumlarda belirtin. Bir sonraki blog yazımda görüşmek üzere!

0%

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir