Ürün İncelemeleri

Mionix Oyuncu Ekipmanları İncelemesi

İştah açan tasarımıyla Mionix oyuncu ekipmanları, bugünkü inceleme yazısı konuğum! Mionix gaming mouse ve mousepad inceliyorum.

İsveçli oyuncu ekipmanları üreticisi Mionix, son zamanlarda ülkemizde de hatırı sayılır bir pazar payına ulaşmış durumda. Özellikle tasarımsal anlamda yarattığı yeni segmenti “For Gamers and Artists” şeklinde hedefleyen Mionix, ülkemizde de klavye tuş takımı, gaming mouse ve mousepad ile yer almakta. Ancak bundan çok daha fazlası olduğunu söyleyerek bu içeriğe başlayayım. Bu içerik içerisinde hem Mionix oyuncu ekipmanları ve tamamlayıcı ürünlerine değineceğim, hem de Mionix Castor Gaming Mouse ürününü inceleyeceğim.

Mionix Markası Hakkında

Mionix, 13 Temmuz 2007 yılında, İsveç’in Växjö şehrinde 10 yakın arkadaş tarafından kuruldu. Amaçları, oyunun kalbi İsveç’ten çıkacak en yeni tasarımlarla oyun endüstrisinin renkli kahramanı olmak. Avrupa’nın kalite standartlarını, İsveç’in gamer potansiyelini ve 10 yakın arkadaşın hayal gücünü birleştirdikleri Mionix, 2014 yılına geldiğinde 5 farklı ürün ile pazarda yer almayı başardı.

Mionix’in asıl sahibi ve bu arkadaş grubunun da lideri olan Emmanuel Mionix, yaklaşık son 3 senedir renkli tasarımların yanına daha ciddi oyuncu ekipmanları ekleyebilmek üzerinde çalıştıklarını ifade ediyor. Ancak insanların akıllarında oluşan algı, Mionix’in daha şeker tonlarında tasarımsal ürünler ürettikleri ve oyunculuğun dışında, daha çok Instagram odaklı bir ürün gamına sahip oldukları yönünde. İnovasyon noktasında da sadece tasarım anlamında değil, teknoloji anlamında da bir çok yeniliğe imza atıyorlar.

Mionix Oyuncu Ekipmanları Arasında Neler Var?

Klavye, mouse, mousepad, oyuncu kulaklığı gibi ekipmanlar arasında odaklandıkları ürünler, daha çok masanın üzerinde sabit duracak harika tasarımlar arasından seçiliyor. Şu anda da, 3 farklı gaming mouse, 1 adet gaming klavye, 3 çeşidi yer alsa da bunlardan 2 tanesi aynı düzende fakat farklı boyutta gaming mousepad olarak satışta. Ayrıca skatez ve değiştirilebilir klavye tuşları gibi ekstra aksesuarlara da sahipler. Gaming mouse modelleri arasında Castor, Avior ve Naos yer alsa da, ülkemizde en çok satılan model Castor oldu. Şu anda da fiyat/kalite oranında oldukça iyi bir fiyat etiketine sahip.

Mionix Castor Kutusu

Mionix Castor Gaming Mouse İncelemesi

Mionix, henüz kutusunu eline almanızla sizi büyülemeye başlıyor. Önce ince kartondan bir dış kutu, ardından ortadan ayrılabilen sert kutu ile kutu içeriğine ulaşabiliyorsunuz. Ürün, kutu içerisine oldukça sağlam şekilde yerleştirilmiş. Neredeyse darbe alması imkansız gibi gözüküyor. Ayrıca kutu içeriği de oldukça dolu. Hatta kutu konusunda Razer ve SteelSeries gibi devlerle rekabet edebileceğini düşünüyorum.

Mionix Castor Gaming Mouse Kutu İçeriği

Kutunun içerisinde fotoğraftan görebileceğiniz üzere gaming mouse, 2 adet yapıştırma ve kullanım kılavuzu yer alıyor. Ayrıca branding kısmı çok çok başarılı!

Mionix Castor Yorumlarım

Mionix Castor ciddi anlamda özgün bir tasarımla masanıza renk ve şıklık katıyor. Özellikle aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi siz de masanızı Mionix Long Pad ile zenginleştirirseniz, ortaya harika bir iş çıkarabilirsiniz. Malzeme kalitesi üst düzey. Hatta tepe segmentte olduğunu söyleyebilirim. 5000 DPI optik sensöre sahip gaming mouse, toplamda 6 programlanabilir butonuyla da öne çıkıyor. Skatezleri hem speed, hem de control yüzeyli mousepad modellerine direkt uyum sağlarken, 128 Kb boyutundaki dahili hafızasıyla da makrolarınız her daim yanınızda oluyor. Ergonomik dizaynını harika renklerle onore eden Mionix, Castor modelinde maalesef ki LED aydınlatmaya yer vermemiş. Ancak Mionix Castor modellerinden siyah renkli olan bu konuda bir istisna olarak göze çarpıyor. Evet, siyah renkli olanın aydınlatması mevcut. Üstelik RGB ve kişiselleştirilebilir LED!

Mionix Castor Pembe ve Mionix Long Pad Pembe

Diğer Mionix Oyuncu Ekipmanları

Mionix’in Wei isimli mekanik oyuncu klavyesi, Avrupa’da 189,90 Euro etiket fiyatı ile satılıyor. Tam RGB aydınlatmaya sahip Mionix Wei gaming klavye maalesef ki ülkemizde satılmıyor. Ülkemizde bir dönem satılan ancak şu sıralar zor bulunan bir başka ürünü ise Mionix Propus Mousepad!

Mionix Propus Mousepad

Speed özellikli ve parıltılı malzemeli ultra kaygan yüzey, oyunlarda gerçek anlamda avantaj sağlıyor. Oldukça sert ve katlanamayan bir ürün olan Mionix Propus 380’in özelliklerini de aşağıya ekleyerek içeriği sonlandırıyorum. Umarım Mionix oyuncu ekipmanları ile alakalı bu inceleme içeriği hoşunuza gitmiştir!

  • Boyutlar: 380 x 260 x 4 mm
  • Ağırlık: 170 gr
  • Malzeme: PVC
  • Yüzey: Speed

İnceleme Puanı

Performans - 33%
Kalite - 81%
Tasarım - 95%
Fiyat - 52%

65%

Puan

Tüm ekipmanları incelediğim için ortak bir puan vermem gerekiyordu. Performans odaklı olmadığı çok açık olan bu ekipmanlarda 33 puanın tamamını Mionix Propus 380 aldı. Diğer ürünleri ise tasarım meselesi. Malzeme kalitesi Avrupa standartlarında. Ancak Euro kurunun da etkisiyle fazla pahalı ürün gamına sahip bir marka olarak öne çıkıyorlar.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu