Oyun İncelemeleri

NBA Playgrounds

Henüz çiçeği burnunda bir NBA oyunu ile sizlerleyim. NBA Playgrounds için o EA tarafından yayınlanan eski Fifa Street’lerin, NBA Street’lerin havasında, profil görünümünde oynanan çok oyunculu bir spor oyunu diyebiliriz.

Oyun 2v2 şeklinde oynanıyor. Ayrıca halihazırdaki sürümde 1v1 kendi bilgisayarınız üzerinden Atari’deki arcade oyunlar gibi multiplayer oynayabiliyorsunuz. Grafikler ve oynadığımız basket sahalarının dizaynı oldukça güzel. Tatlı bir atmosfer var desek yeridir. Paket açma mevzusu da bulunuyor oyunda. Legend Gold Card Pack gibi isimlendirmeye sahip kart paketlerinden bir L.James geldiğinde çığlık atabilme kapasiteniz bulunuyor.

İlk ilgimi çeken şey 2K tarafından yayınlanan oyunlardaki gibi arkadaşlarımızla oynayamıyor oluşumuz. Yani otomatik lobi sistemi var, fakat arkadaşlarımızla oynamak istediğimizde denk gelmek için yoğun çaba gerekiyor. Bu konunun düzeltileceğinden haberdarım. Yani yakında arkadaşlarımızla oynamak için kendi lobimizi kurarak davet gönderebilecekmişiz.

Oyun oldukça optimize, herhangi bir FPS problemi bulunmuyor. Ayarlar kısmında ufak tefek sıkıntılar var ancak sürekli yama yayınlanacağı zaten açıklanmış durumda. Ayrıca oyunda offline mod da bulunuyor.

Gözüme çarpan özellikleri söylemem gerekirse, neredeyse tüm NBA takımları bulunuyor. Eksik bir takım gözüme çarpmadı. Emekliye ayrılmış oyunculara da yer verilmiş. Yüzlerce smaç ve hareket çeşitliliği bulunuyor.  Oyunda turnuva sistemi de yer almakta. Derecelendirme de dahil buna. Yani bildiğimiz elo sistemi yer alıyor. Ayrıca kullanıcı deneyimi ve seviyesi sistemi de ek olarak yer alıyor.

Şöyle bir toparlamak gerekirse oyun henüz çok yeni ve eklenmesi gereken tonla şey var. Düzeltilmesi gerekenlerin sayısı az, bu memnuniyet verici. Ancak çevrim içi çok oyunculu modların yanı sıra bir de online co-op ya da kapalı lobi sisteminin gelmesi gerekmekte. Bunun dışında yeni karakterlerin geleceğinden zaten firma kendisi bahsetmiş durumda. Umarım kısa zamanda eksiklikler tamamlanır ve arkadaşlarımla “hadi 2 el NBA Playgrounds atalım” diyebilirim. Oyun gelecek vaad ediyor. Bu arada oyun henüz yeni çıkmış olmasına rağmen çoktan “çok satanlar” listesine de girmiş durumda. Ayrıca oyunun fiyatı yalnızca 31,00 TL olduğunu da belirteyim. Tüm oyun incelemelerim için tıklayın.

 

Etiketler

Burak Şengüloğlu

Oyun dünyası ile çok çok erken yaşta tanışmış, 9 yaşındayken gül gifleriyle süslü ilk sitesini açmış, bir ara e-spor'a ve oyun haberciliğine sarmış, şu sıralar oyun geliştirme, firmalara danışmanlık hizmeti ve makale hizmetleriyle hayatının akışına kendisini kaptırmış bir şahıstır.

Bunlara da Göz At

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da Göz At

Close
Close

Adblock Kullanıyorsun

Merak etme, sitemde asla rahatsız edici veya sorunlu reklam barındırmıyorum. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için Adblock'tan "bu alan adını devre dışı bırakman" gerekmekte. Şimdiden teşekkür ederim!